Skocz do zawartości

Jakie kolumny głośnikowe do 15tysiecy


kabanos505

Recommended Posts

59 minut temu, Dzik napisał:

Firma się dogadała z producentem mebli, żeby ładne obudowy miały głośniki,

Dzik , wiesz co w kapitalizmie , czytaj interesach ,znaczy słowo " dogadała " ? :) 

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

JBL L82 Classic

A nie lepiej iść w oryginalne , stare setki ? A'propos L 100 , chciałem wstawić link i ...... zniknęły ? Ani OLX ani Allegro . Jeszcze do niedawna spokojnie trzy pary można było spotkać. No , cóż , co dobre szybko się kończy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest z nimi tak źle, aby trzeba było je oddawać do pracowni konserwatora zabytków. Myślę, że niektórym nowym bardziej by się to przydało. No, chyba że chodzi o ten lakier fortepianowy. Niedawno na jednym ze znanych mi portali, gdzie jest duzo takich kolumn, były właśnie odnowione setki w ten sposób. Tyle , że białe. Cena - po przeliczeniu ok 5 tys zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kupując nowe Z tej serii istnieje ryzyko wtopy. Jednakże w tym wypadku moze ona polegać na tym że te kolumny nie zagrają tak jak stare. Posłuchałem troche starych JBL, tych made in USA i tych nowych Made in China i ....... to inne granie i inny dźwięk. Lepszy czy gorszy - nie mnie oceniać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Jak się jest konserwatorem zabytków, to jak najbardziej.

Jarek , takie podejście prezentuje większość ludzi. Lepiej nowe bo ....no właśnie , bo co ? Jeszcze jestem w stanie zrozumieć obawy przed wiekowym wzmacniaczem , ale kolumny ? Albo są odrapane albo nie ? / choć to akurat żaden problem , a może być atutem dla majsterkowicza/ . Albo grają albo nie ? Stan można łatwo sprawdzić oglądając membrany czy zwrotnice , tam nic więcej nie ma !

Naprawdę nie kumam, po co kupować nowe kolumny skoro można mieć używane z wyższej półki w tych samych pieniądzach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć jedynie, że granie starych i nowych JBL to dwie różne rzeczy. Łączy je jedynie podobny wygląd. A zaczęlismy od propozycji odsłuchania JBL i na tym poprzestańmy. A to czy ktoś woli takie czy takie brzmienie zostawmy słuchającemu bez oceniania gdzie ryzyko wtopy jest większe. Prosze zapytać naszego forumowego Kolegi Dedala co sądzi na temat nowych wynalazków Scan speaka - kosmicznych iluminatorów. I gdzie tu ryzyko wtopy (jak również związanych z tym kosztów) większe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch nie pasuje do elektorniki Cambridge.

Masz fajny wzmacniacz i mozna uzyskać przy nim znaczie lepsze brzmienie.

Tańsze Heco Revolution 7 jako entry level powiniene,s odsłuchac. Zostanie budżet a juz mocno poprawisz dzwiek.

Dalej Dynaudio EMIT 50, Polk R700, Fyne F 502 SP, https://s4home.pl/outlet/focal-aria-948-orzech-outlet.html

Ale tych kolumn może być na prawdę sporo. Zapraszamy na odsłuch podłączymy Ci kilka ciekawych produktów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, S4Home napisał:

Klipsch nie pasuje do elektorniki Cambridge.

Masz fajny wzmacniacz i mozna uzyskać przy nim znaczie lepsze brzmienie.

Tańsze Heco Revolution 7 jako entry level powiniene,s odsłuchac. Zostanie budżet a juz mocno poprawisz dzwiek.

Dalej Dynaudio EMIT 50, Polk R700, Fyne F 502 SP, https://s4home.pl/outlet/focal-aria-948-orzech-outlet.html

Ale tych kolumn może być na prawdę sporo. Zapraszamy na odsłuch podłączymy Ci kilka ciekawych produktów.

Piotr

Dzięki, za podpowiedź ;) na pewno wezmę pod uwagę wasze propozycję. Natomiast do was mam daleko więc musze posłuchać w innym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...