Skocz do zawartości

Projektor do 1000 zl


kazalski

Recommended Posts

Hej. pisze tutaj bo na kinie znam sie slabo icon_smile.gif
otoz interesuje mnie kupno projektora za okolo 1000 zl. Ma on sluzyc jedynie do ogladania filmow z "kompa" i moze czasami raz na ruski rok meczu.
Jest to wykonalne ? czy z tego przedzalu nic nie ma ? mysle uzywac go jakies 10-12 h w tygodniu

jak tak , to na co zwracac uwage ? jakie modele sa warte ?

myslalem nad lcd jednak po zmianie ustawienia pokoju .. ( glosniki i klocki powedrowaly pod okno) wsadzenie tv jest niemozliwe bo zakryje mi okno. a tak to
kupilbym ta ( nie wiem jak to nazwac) "mate" cos jak rolete co sie na niej wyswietla obraz icon_razz.gif i zwijac za dnia icon_smile.gif
projektor podwiesic pod sufit jakies 2 - 2,5 m od ekranu.

oplaca sie kupowac uzywki ? na co z wracac uwage ?

bylbym wdzieczny jakby ktos naswietlil mi temat icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. to moze ja zacznę odp icon_smile.gif
wiec tak jak chcesz kupić projektor jest ich cała gama...w cenie tysiąca złotych to cieżki mi stwierdzić, ja uwazam,ze rozsądy zakup to hd redy, bo na full hd przyjdzie czas aby bylo to tak powszechne jak na razie przy full hd ...jest nie łódzmy się //mało lub bardzo mało..

Co do projektorów ..możesz spojrzeć na hmm Epson, Benq, może jakiś in Focus uzywany sie trafi.. za 100 lat icon_wink.gif

Spojrzałem przed chwilą na allegro...1000zł...hmm oj widze, że bedzie ciężko..
Ale pomysł masz dobry..
w sumie przekątna do zwykłych filmow z kompa i obrazu SD..to hmm 800 x 600 styka .. nie ludzmy się moze okazac, ze wiecej projektro nie wyciagnie.. a upskalowanie czasem przynosi kiepskie korzyści..kwestia tez z czego bedzie sygnał.

Ale zabawa z projektorem lepsza niż z Tv icon_smile.gif
bardzo polecam pomysł icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc duzy problem, bardzo czesto jest tak, ze im tanszy beamer - tym drozsze lampy (ja to nazywam "symdromem drukarki" icon_mrgreen.gif ). Do 1000pln powinno sie dac cos znalezc, ale pamietaj o waznej rzeczy - jasnosc i kontrast tanszych projektoröw sä raczej slabe, przy dosc duzym oswietleniu, oglädanie czegokolwiek bedzie prawie awykonalne, sä to przewaznie projektory do zastosowan biurowych.

http://cgi.ebay.de/Epson-EMP-73-LCD-Beamer...A1%7C240%3A1318
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z projektorami jest ten problem, ze nie wiadomo jeżeli kupujesz używany sprzęt czy nie jest to "były firmowy.. projektor"
Widziałęm w firmie jak się traktuje taki sprzęt.. często .. nie mój nie dbam.. taka prawda..
Co innego od jakiegoś domownika..ale jak sam wiesz.. nie wiadomo jak ludzie traktują sprzęt
Lub opcja jakiegoś taniego podstawowego projektora ale nowego.. z jedenj strony..płacimy za "nowe" z drugiej mamy spokojną głowę o gwarancje naprawdę itp itd..wiadomo.
Wypalona lampa w 50 % kwestia jaką mniej więcej podał producent wytrzymlość w godzinach. (zreszta nawet zakładamy, ze producent podał 1000godzin wytzrymałość lampy, wiadomo jeżeli ma wyświecone 500 godzin, to koljne 500godzin nie będzie lampa świeciła jak pierwsze godziny..zawsze spada jakość im dalej tym gorzej.. ale wiesz może mieć "wypalone" połowe założonego czasu a lampa padnie ..za 2 miesiące..po obejrzeniu dajmy na to 10 filmów..gwarancji nie mamy żadnej.
Kolejna sprawa to głośność projektora oraz ew regulacje soczewki, kwestia też umieszczenia projektora i na co będzie padał obraz...kwestia b.istotna.
Inna sprawa jeżeli będziesz podwieszał proj. przy suficie może zdarzyć się tak,ze spora część swiatła może zostać oparta o sufit (biały) dość znacznie psuje to komfort kinowego oglądania....ale chyba w Twoim przypadku już się rozpędziłem. Osobiście bede malował specjalną farbą sufit aby zminimalizowąć odbalski.
Wtedy sufit masz w kolorze jakimś tam pastelowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ,kupujac uzywke zawsze jest ryzyko ze padnie dosc szybko. wiec tu racczej zostanie kwestia nowego lub uzywanego bardzo krotko.
Z tym sufitem nie wiem czy to jest dobrze czy zle .. ale mam zielony jasny icon_smile.gif
A jescze jedno, odleglosc projektora od ekranu zalezna jest od projektora ? czy czegos innego

ps. widze ze trzeba bedzie sie rozgladac za drozszymi troszke bo nowke to kupi dopiero od 1,5 k.
np. http://www.allegro.pl/item571266734_projek...pilot_wawa.html
http://www.allegro.pl/item566703474_projek...sklep_wawa.html
(linki przykladowe icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...