Skocz do zawartości

Ampli Onkyo + lampa Yaqin90B + wzmak - z 7.2 do 11.1 na bazie Reference Premiere Klipcha


Arek_Gd

Recommended Posts

Zgadzam się kalibracja to jest to co mozna iśc do przodu zamiast pakować się w kolejne K których zaraz nie zliczymy.

Ale od lat liczyłem i czekałem kto będzie pierwszy i wprowadzi amplituner na Androidzie. Z opcją pełnych aktualizacji i tak dalej. Ale to byl by chyba strzał w kolano dla producentów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Przyznam szczerze że nad wyborem pomiędzy Denon a Onkyo zadecydowała u mnie właśnie ta drobnostka. Fronty napędzane via pre-out na końcówkę mocy, reszta głośników śmiga na amplitunerze. A bliżej mi było (sercem) do Onkyo... Szkoda że nie dają tej funkcjonalności.

Jak ktoś ma miejsce w szafce RTV to pozostaje mieć dwie końcówki , jedną jakiej teraz szukam do ATMOS tylnych i oddzielną do frontów. Trochę szkoda kombinacji, ale co zrobić....

Taki AMP100VS dużo miejsca nie zajmuje....

 

obraz.png

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2022 o 18:45, maciek72 napisał:

Marantz 7004 ? Za drogi ? 

Będę polował,  w archiwum allegro widzę że najtaniej był za 860 zł, ale przeważnie okolice 1500 zł. Generalnie myślałem o okolicach 600-700 , ale wiadomo, to nie stany :(

z chęcią poznam jeszcze jakieś propozycje, aha czy pm7004 może pracować jako końcówka aby pilotem od onkyo sterować głośnością całego 7.2.4. ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stało się, w przyszłym tygodniu przyjedzie do mnie RZ830. Najpierw na szybko podłącze aby sprawdzić porty HDMI, potem powędruje do kartonu aby zaczekać na atmosy i inne rzeczy.

Jeśli chodzi o tani wzmacniacz do napędzenia dwóch sufitowych to będę rozglądał się za pioneerem A30 (do wyrwania czasem za 500-600 zł) , a jeśli w PURE AUDIO będzie słabiej niż w 929 to rozpocznę poszukiwania wzmacniacza z funkcją końcówki mocy aby podłączyć RP-280F bezpośrednio do niego. Źródłem będzie gramofon + jakiś streamer do spotify i tidal.

Dziś już nie upieram się na lampę, może rozejrzę się za hybrydą, albo samym tranzystorem do 5 tys, ale takim który z natury "gra ciepło" , aby trochę uspokoić RP-280F . Ale najpierw zobaczymy jak się ma stereo w RZ830.

p.s. słuchałem u znajomego ostatnio RP-280F z denonem x2700, wiem, to inna liga niż mój onkyo 929, ale dla mnie brzmienie było zbyt mało spektakularne, lubię to estradowe zacięcie w Onkyo+Klipsch ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arek_Gd napisał:

ale takim który z natury "gra ciepło" , aby trochę uspokoić RP-280F

na avforums bodajże przeczytałem ciekawą teorię. Otóż ktoś z USA odpowiadał gościowi z UK że u niego w małym pokoju Klipsche mogą wydawać się ostre w stosunku tego jak grają w domach w USA.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, śledzę uważnie Twoje wpisy historyczne, o polecanych wzmacniaczach do RP-280, tych które trochę złagodzą tą Ostrość. Korzystając z okazji, coś doszło w cenie adekwatnej do kolumn (powiedzmy 4-6 tys) ? Niestety większość polecanych wzmaków nie ma main in które dla mnie jest koniecznością bo zestaw będzie w 60% grał w kinie i chcę sterować jednym pilotem .  A szukając np. hybryd (Vincent) znalazłem dopiero tryb końcówki mocy w sprzętach pow 10 tys :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonienie króliczka hehe... zapytałem z ciekawości, aby mieć dalsze plany. Z chęcią dopisuję tego Atolla do listy, jak uzbieram jakieś 3-4 wzmaki z main in / by pass to poszukam możliwości ich dosłuchania z Rp8000, choć nie ukrywam że pierwotny pomysł na Yaqina (okolice 5 tys) miał byc górną granicą budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Piotr, śledzę uważnie Twoje wpisy historyczne, o polecanych wzmacniaczach do RP-280, tych które trochę złagodzą tą Ostrość. Korzystając z okazji, coś doszło w cenie adekwatnej do kolumn (powiedzmy 4-6 tys) ? Niestety większość polecanych wzmaków nie ma main in które dla mnie jest koniecznością bo zestaw będzie w 60% grał w kinie i chcę sterować jednym pilotem .  A szukając np. hybryd (Vincent) znalazłem dopiero tryb końcówki mocy w sprzętach pow 10 tys :(

Doszło? Teraz to co najwyżej modele które się mieściły w budżecie to z niego wypadły.

Tak rozumiem. A używany wchodzi w gre?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...