Skocz do zawartości

Rotel 1572 MKII + Kef q950


AndrzejB

Recommended Posts

Cześć

Dużo nie opowiadając proszę Was o fachowe odniesienie do mojego problemu. Otóż ujął mnie odsłuch sklepowy zestawu jak w temacie. Niestety już po 2 tygodniach użytkowania w domu problem pozostaje. Fajne głębokie basy, które mi pasują ale reszta brzmi jakby z pudełka kartonowego. Średnie kiepskie, wysokie zależne od muzy ale tez nie porywają. Coś doradzicie?

pzdr Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w dużej mierze sam sobie odpowiedziałeś na postawione przez siebie pytanie - duże pomieszczenie, do tego zapewne nieprzygotowane tak akustycznie, jak to ma miejsce w salonach audio. 

22 godziny temu, AndrzejB napisał:

Coś doradzicie?

W sumie nic nowego,  przewija się ta porada w praktycznie każdym temacie - decyzje podejmować po odsłuchu we własnym, docelowym pomieszczeniu, a nie po raptem godzinnym odsłuchu w salonie. Dawno kupowałeś ten zestaw? Może jest jeszcze jakaś szansa na roszady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Markcox napisał:

Więc w dużej mierze sam sobie odpowiedziałeś na postawione przez siebie pytanie - duże pomieszczenie, do tego zapewne nieprzygotowane tak akustycznie, jak to ma miejsce w salonach audio. 

W sumie nic nowego,  przewija się ta porada w praktycznie każdym temacie - decyzje podejmować po odsłuchu we własnym, docelowym pomieszczeniu, a nie po raptem godzinnym odsłuchu w salonie. Dawno kupowałeś ten zestaw? Może jest jeszcze jakaś szansa na roszady?

3tygodnie temu zakupiłem sprzęt.

oczywiście masz dużo racji. Jak dla mnie laika gdybym zgubił basy rozumiałbym problem akustyki. W moim przypadku chodzi o przejrzystość dźwięku na poziomie średniego i wysokiego. Dźwięk jest jakby za kartonem lub jakaś zasłoną.

48 minut temu, S4Home napisał:

Dokładnie. Mamy odpowiedzi.

To co możesz zrobić to pokazać nam zdjęcie jak stoi system. Możesz dokonać pewnych zmian w akustyce.

Salon 50 metrów to dość sporo.

Źródło jest ok.

Możesz wymienić któryś z elementów?

Piotr

 

 

Przy życzliwości TOPHifi wymieniłem na NADa. Trochę lepiej ale gorsza głębia, scena itp. Basy już nie zagrały jak poprzednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pojeździć trochę tymi kolumnami. Nie wiemy jak masz je ustawione, zrób trójkąt równoboczny, lub aby krzyżowały się 1m przed/1 m za miejscem odsłuchowym. Pokombinuj ale pamiętam z odsłuchu że przestrzeń i separację miały fajną tylko po ciemnej stronie. Brakowało mi w nich takiego błysku w wyższych rejestrach. Średnie mi się najbardziej podobały.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że podesłanie zdjęcia pomieszczenia może nam pomóc w doradzeniu gdzie ten sprzęt powinien stać. Dodatkowo, 2 tygodnie to trochę mało czasu na "wygrzanie" tych urządzeń. Jeśli w salonie dostałeś na prezentacji urządzenia wygrzane, a do domu zabrałeś nowe, to na efekty trzeba poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Miras23 napisał:

Jak ruszyłeś już temat Missiona. To fajne są te zakrzywione ZX4. Też duża, ale jakże ciepła w graniu. Plus lepsze wykonanie - wiem drożej.

W kolumnach ZX-4 masz dużo mniej basu niż QX-5

Wygląd to rzecz gustu i każdy znajdzie coś dla siebie.

5 godzin temu, dayzee napisał:

Hej, widzę że posiadasz 1572 i monitor audio silver. Jak one wypadają z rotelem?

Dużo mięsa, obfity i dobrze kontrolowany bas z dużą ilością szczegółów w górze pasma.

Zapraszamy do klubu Rotel i napisz kilka słów o swoim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2022 o 08:11, AndrzejB napisał:

Przy życzliwości TOPHifi wymieniłem na NADa. Trochę lepiej ale gorsza głębia, scena itp. Basy już nie zagrały jak poprzednio.

Tu raczej wina stoi po stronie kolumn i wymiany kolejnych  wzmacniaczy nie da efektu na którym Ci zależy. Akustyka to kolejny bardzo ważny aspekt w działaniu systemu, ciężko osiągnąć w domu efekt z specjalnie do tego przygotowanych sal odsłuchowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubad napisał:

Tu raczej wina stoi po stronie kolumn i wymiany kolejnych  wzmacniaczy nie da efektu na którym Ci zależy. Akustyka to kolejny bardzo ważny aspekt w działaniu systemu, ciężko osiągnąć w domu efekt z specjalnie do tego przygotowanych sal odsłuchowych. 

Tak też myślałem. Dobry wzmacniacz mam, głośniki niezłe, a kiedyś poprostu trzeba brać pod pachę wzmacniacz i iść szukać głośników. Oczywiście lepszych. No trudno, na ten moment niech i tak będzie. Nie mam wyjścia. To się nazywa frycowe tyle tylko ze kosztowne.

tak czy inaczej wielkie dzięki za sugestie i opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejB napisał:

a kiedyś poprostu trzeba brać pod pachę wzmacniacz i iść szukać głośników

i znowu popełnić ten sam błąd?!

Dnia 23.02.2022 o 22:28, Markcox napisał:

przewija się ta porada w praktycznie każdym temacie - decyzje podejmować po odsłuchu we własnym, docelowym pomieszczeniu

;)

W salonie możesz sobie z pośród kilku/nastu kandydatów wytypować finalnie 2-3 pary. Ale ostateczna decyzja, tylko po najlepiej kilkudniowym odsłuchu we własnej chałupie. Powodzenia! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Markcox napisał:

i znowu popełnić ten sam błąd?!

;)

W salonie możesz sobie z pośród kilku/nastu kandydatów wytypować finalnie 2-3 pary. Ale ostateczna decyzja, tylko po najlepiej kilkudniowym odsłuchu we własnej chałupie. Powodzenia! 

Dzięki i niech ten post/temat będzie przestrogą dla wszystkich poszukujących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AndrzejB napisał:

Dobry wzmacniacz mam, głośniki niezłe, a kiedyś poprostu trzeba brać pod pachę wzmacniacz i iść szukać głośników.

Będziesz miał okazję przetestować większą liczbę kolumn natomiast finalnie to co się spodoba sprawdź w domu przy własnej akustyce żeby nie było kolejnego rozczarowania. 

Edytowano przez Kubad
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale co to za nad bo nadal nie wiem.

No i tak. Dokładnie. Weź sprzęt do domu. Bo tam zagra zupełnie inaczej. 

Piotr

NAD C388

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale co to za nad bo nadal nie wiem.

No i tak. Dokładnie. Weź sprzęt do domu. Bo tam zagra zupełnie inaczej. 

Piotr

NAD C 388

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...