Skocz do zawartości

Pytanie o wygrzewanie kabli


Recommended Posts

9 godzin temu, Butler napisał:

Sam przewód i zastosowane materiały mogą się starzeć, niektóre kable twardnieją, kruszy się izolacja, wulkanizują się itd. Na pewno warto skontrolować łączniki jak bardzo długo system gra bez zmian.

.mam na myśli chociażby sam element przewodzący i jego utlenianie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2022 o 21:58, MobyDick napisał:

No to ja przypomnę ze prawdziwi puryści w tej dziedzinie uważają że kable po podłączeniu do innego sprzętu wymagają kolejnego wygrzewania, aby zgrały się z systemem :P . Nic tu lampki nie pomogą, ani gorące kawałki. Kable trzeba zgrzewać z systemem. Jeśli się je odłoży na jakiś czas, również trzeba je powygrzewać.

może to wydawać  się dla części osób zabawne a nawet śmieszne ale.....przy dobrym systemie czyt. dość przezroczystym to jest odczuwalne i to dość wyraźnie. Słychać pomimo że kabel zakupiony był już jako używany kilka lat, że po kilku dniach brzmienia z dość szklistego na górze i ściśniętego, zaczyna wygładzać barwę i rozkwitać barwowo. A wydawało mi się że używany już to dawno przecież wygrzany i już nic się w nim nie zmieni. 

Edytowano przez Przemyslaw Kwiatkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2024 o 21:34, Przemyslaw Kwiatkowski napisał:

że po kilku dniach brzmienia z dość szklistego na górze i ściśniętego, zaczyna wygładzać barwę i rozkwitać barwowo

Wprawdzie i ja kable zasilające mam wymienione na inne ,"firmowe",  to tym, którzy słyszą różnicę przed i po ich "wygrzaniu"  radzę zawsze, aby swoje nowe kabelki przed podłączeniem do systemu "dobrze wygrzali", używając ich przez kilka dni jako np. zasilanie lampki nocnej . Kabel taki, po kilku dniach użytkowania (a raczej wieczorach i nocach) jest wygrzany elegancko i od pierwszych minut od podłączenia do urządzenia prezentuje pełnię swoich walorów i możliwości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...