Skocz do zawartości

Głośnik centralny


PNG1964

Recommended Posts

Witam

Posiadam zestaw kina z Heco aurora 700 300 i 30. Chciałbym zamienić centralny na coś lepszego żeby było lepiej z dialogami itp. Wiem też że centralny ma być tej samej mańki co fronty i moje pytanie czy mogę zmienić na Heco celan gt 32 w sensie czy spasuje. A drugie pytanie czy w ogóle jest sens i będę słyszał różnicę na lepiej ? Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PNG1964 napisał:

Witam

Posiadam zestaw kina z Heco aurora 700 300 i 30. Chciałbym zamienić centralny na coś lepszego żeby było lepiej z dialogami itp. Wiem też że centralny ma być tej samej mańki co fronty i moje pytanie czy mogę zmienić na Heco celan gt 32 w sensie czy spasuje. A drugie pytanie czy w ogóle jest sens i będę słyszał różnicę na lepiej ? Dzięki.

Chyba nie musi. Może powinien ale czy musi? Twoja wola. A nie możesz go ustawić głośniej, czy to nic nie daje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica na pewno będzie, i nie przejmowałbym się że będzie odstawał od frontów. Central to najważniejszy głośnik w KD jeśli chodzi o dialogi/mowę itd j

Jak wygląda kwestia kalibracji u Ciebie? Możesz wrzucić zdjęcia z wykresów, bo jesli central z aurorów Ci nie odpowiada, to fronty też powinny ci nie pasować bo te głośniki brzmią bardzo spójnie (średnio/wysoko tonowa sekcja) ?

Druga sprawa weź na próbę podepnij aurorę 300 jako central i sprawdź jaka różnica (+ oczywiście kalibracja)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @PNG1964,

3 godziny temu, PNG1964 napisał:

Chciałbym zamienić centralny na coś lepszego żeby było lepiej z dialogami itp.

w filmach (jakich?) czy ogólnie szukasz poprawy?

3 godziny temu, PNG1964 napisał:

Wiem też że centralny ma być tej samej mańki co fronty

Może, nie musi ;) 

Skąd jesteś? Masz możliwość podjechać do nas na odsłuch? Na miejscu możemy podłączyć kilka kolumn i sam ocenisz czy warto wymieniać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Cześć @PNG1964,

w filmach (jakich?) czy ogólnie szukasz poprawy?

Może, nie musi ;) 

Skąd jesteś? Masz możliwość podjechać do nas na odsłuch? Na miejscu możemy podłączyć kilka kolumn i sam ocenisz czy warto wymieniać.

Piotr

Szukam poprawy w filmach, brakuje mi klarowności w dialogach. Jestem z Katowic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie napiszę tak. System mam 5.2.4. Wszystko miałem heco music style. Teraz mam heco celan oprócz frontów. Tutaj zostały music style 900. Bo po prostu dają radę. Ale wymieniając centralny z music style center 2 na heco celan Revolution 4 to różnica kolosalna. Dostałem to o czym piszesz. A jak później dorzuciłem końcówkę mocy na cały przód to jeszcze więcej pozytywów powstało. Ale sama wymiana centralnego to dobry pomysł tylko nie wiem co tam za moc idzie z tego ampli. Ja to robiłem na denon x4400h. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem są pliki MKV 6 kanałowe tu nawet nie ma tak źle, do zaakceptowania ale bez podniety :) no i NETFLIX tu wiem że dużo osób narzeka ale nie wiem nie słyszałem u nikogo jak to wygląda. Jak dla mnie za dużo basu w centralnym, dźwięk jest zbyt przytłumiony jak dla mnie szczególnie na netflixie.

12 godzin temu, STELVIO napisał:

Ja od siebie napiszę tak. System mam 5.2.4. Wszystko miałem heco music style. Teraz mam heco celan oprócz frontów. Tutaj zostały music style 900. Bo po prostu dają radę. Ale wymieniając centralny z music style center 2 na heco celan Revolution 4 to różnica kolosalna. Dostałem to o czym piszesz. A jak później dorzuciłem końcówkę mocy na cały przód to jeszcze więcej pozytywów powstało. Ale sama wymiana centralnego to dobry pomysł tylko nie wiem co tam za moc idzie z tego ampli. Ja to robiłem na denon x4400h. 

Heco celan rev 4 troszkę za drogi, myślałem właśnie o używce heco celan gt32 i dlatego pytam czy ktoś ma rozeznanie czy będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PNG1964 napisał:

Czyli jednak zmiana głośnika, dzięki.

 Do samych auror 700 nic nie mam są bardzo fajne jak dla mnie.

Niekoniecznie, Denon / Marantz zwróć uwagę na ustawienia w opcjach Parametr Surround, wyłącz Loudness i/lub Cinema EQ, ja też miałem problem z dialogami - jak to wyłączyłem problem zniknął - zarówno z Netflixa, DB, DVD i nawet w polskich produkcjach gdzie z 5.1 bywało różnie 😉 jest lepiej. Możesz też spróbować posłuchać jak to brzmi w Direct - jeżeli jest dobrze to kwestia ustawień.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2022 o 18:42, kenizeg napisał:

napisz jak wrażenia, bo to ciekawe

Celan gra większym sopranem ale jak trzeba potrafi uderzyć fajnie basem. Ogólnie jest widoczna różnica na plus w dialogach ale zależy od źródła. W plikach mkv ac3 lub dts różnica duża, na netflixie troszkę na plus. Przy odtwarzaniu kanałów tv jak amp ustawi na DSUR, przy odtwarzaniu muzyki widać różnicę między frontami aurorami 700 celan mocno wysuwa się na przód przy aurorze 30 było stonowane.

Ja go podłączyłem na ustawieniach kalibracji starego głośnika, mam robić nową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...