Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

Putin będzie świętował w tym roku 70 urodziny, więc to już jego ostatni dzwonek, jeśli chodzi o możliwość przejścia do historii. Nie mam wątpliwości, że gość, który ma kibel ze szczerego złota ma też takie ambicje.

Jedyny pocieszający aspekt aktualnych wydarzeń jest taki, że Putinowi nie udało się bardziej podzielić świata zachodniego. Bruździł przez wiele lat, mieszał w procesach wyborczych, sponsorował pro-rosyjskie partyjki, ale zachód – pomimo całej dekadencji, zniewieścienia i rozleniwienia – nie dał się już podzielić bardziej. Niestety wszystko inne jest bardzo niepokojące, bo Putin zagrał van banque, podczas gdy zachodowi nie wolno puścić tego płazem. Tym razem nie może być jak z Krymem, czyli „niech już sobie weźmie, tylko niech się uspokoi”, bo tym razem został bezczelnie i bezprawnie zaatakowany cały kraj, na dodatek spokojny i pokojowo nastawiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pies gryzie i jest agresywny to się go nie spuszcza ze smyczy bo i tak wiadomo, że ugryzie. Ten typ tak ma. 
 

Merkel, jej kuple po fachu (Schröder) i inni główni politycy UE mają dzisiaj krew Ukraińców na rękach. A teraz: „jesteśmy z wami”, zbiórki pieniędzy, puste deklaracje…

Wczorajszy dzień pokazał, że UE jest w zasadzie zbędna. Papierowe zrzeszenie ludzi, którzy za plecami innych członków ubijają interesy energetyczne z Putinem, wzmacniając go. Danke Angela! Ordnung muß sein! Problem w tym, że ten porządek nie jest po naszej myśli…

Śmieszny ten płacz teraz. Skrajna hipokryzja. Ukrainą się nikt nie interesował. I nie interesuje. Za Polską też nikt nie zapłacze. Z pewnością nie Niemcy.

I pomyśleć, że i w polskim rządzie są osoby, które poklepywały się z Merkel…

Już nawet germański onet nie może przejść obojętnie wobec tej oczywistej oczywistości, że udział Niemiec w tym bałaganie jest ogromny:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-w-ukrainie-niemcy-utorowaly-putinowi-droge-do-kijowa/3x1ke31,79cfc278

Teraz Niemcy powinni płacić Polsce i innym krajom za utrzymanie fali uchodźców. Powinni… bla, bla, bla…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Dzik, znawca Putina się znalazł, Jak widzisz świat się zjednoczył i wyświetlił barwy Ukrainy na budynkach, sankcje zostały nałożone (takie nie za mocne nie za slabe) trochę broni przekazano, i udajemy się do mediów potępiać Putina. Solidarna qr.. Europa i świat.

Nie zdajecie sobie chyba sprawy, że historia zatacza koło. Za kilka lat jak będą na naszej granicy puscicie im piosenki o wojnie.

Qrwa płakać mi się chce jak myślę o tym co się dzieje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sqter83 napisał:

Weź Dzik, znawca Putina się znalazł, Jak widzisz świat się zjednoczył i wyświetlił barwy Ukrainy na budynkach

43 minuty temu, Dzik napisał:

zachód – pomimo całej dekadencji, zniewieścienia i rozleniwienia – nie dał się już podzielić bardziej

Tak, też uważam, że teraz mamy świetny czas na kłótnie, czyli kto rzekomo lewak, a kto po prawicy. Brawo.

Jednym z podstawowych celów Unii Europejskiej było właśnie powiązanie Europy wspólnymi interesami, aby wojna nie miała sensu. Każdego, kto mówi, że to bez znaczenia, iż jesteśmy w UE czy w NATO nie sposób traktować poważnie. To właśnie bez sojuszy bylibyśmy teraz na miejscu Ukrainy, bo zaatakowanie członka NATO przez Rosję to jest III wojna światowa z automatu.

Sankcje są jakie są, ale i tak Europa i USA postępują w nadspodziewanie zdecydowany sposób. Piłka jest w grze.

 

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dzik napisał:

To właśnie bez sojuszy bylibyśmy teraz na miejscu Ukrainy, bo zaatakowanie członka NATO przez Rosję to jest III wojna światowa z automatu.

Na papierze tak. Ale czy sytuacja byłaby inna od tej w 1939r to trudno powiedzieć. Nie daje mi jednak spokoju myśl, że każdy wziąłby nogi za pas lub schował głowę w piasek a w Polsce mielibyśmy powtórkę z tego co teraz dzieje się u sąsiadów.

Nigdy nie byłem na Ukrainie. Ale na początku millennium odwiedziłem Sankt Petersburg. Spotkałem tam zwykłych ludzi, jak ja. I od tamtych spotkań, chociaż minęło prawie 20 lat, jedna myśl wciąż kołacze mi w głowie: dlaczego ludzie tak mądrzy, naturalnie nam bliscy, o identycznej niemal mentalności są nam tak dalecy. Dlaczego znamy się z Niemcami, Anglikami, Norwegami - ludźmi w większości będącymi mentalne lata świetlne od słowiańskiej wrażliwości, a nie możemy trzymać z przedstawicielami naszego „plemienia”. Nie mogę się z tym pogodzić. I mam nadzieję, że nadejdzie dzień, w którym współpraca Słowian będzie możliwa. Ale najpierw trzeba się pozbyć mafii politycznej…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sonique napisał:

Na papierze tak. Ale czy sytuacja byłaby inna od tej w 1939r to trudno powiedzieć. 

NATO to nie deklaracje czy obietnice "pomocy", które można dowolnie zinterpretować w sytuacji realnego konfliktu. W przypadku ataku na państwo sojusznicze, NATO jest zobowiązane do odpowiedzi, tak więc sytuacja byłaby zdecydowanie inna od tej w 39, czego wszyscy się boją. Swoją drogą, co my wtedy mieliśmy? Głównie sojusz polsko-brytyjski, który co prawda nie zatrzymał Hitlera, ale zmusił go do wojny z Wielką Brytanią, czego Hitler chciał uniknąć.

Jeśli więc czegoś dowodzi obecna sytuacja, to tego, jak bardzo... niemądra jest idea jakiegoś samotnego państwa narodowego, bo to właśnie wówczas nasza sytuacja byłaby analogiczna do tej z 39. Na marginesie, najlepsi koledzy naszej obecnej władzy to Orban, który pożyczał od Putina pieniądze, i różne proputinowskie stronnictwa, które próbują rozwalać UE od środka. Przypadek? Nie sądzę.

20 minut temu, sonique napisał:

jedna myśl wciąż kołacze mi w głowie: dlaczego ludzie tak mądrzy, naturalnie nam bliscy, o identycznej niemal mentalności są nam tak dalecy.

Po co szukać poza granicą? Mamy Polskę A i Polskę B, ludzie w naszym kraju kłócą się przy rodzinnych stołach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dzik napisał:

Jeśli więc czegoś dowodzi obecna sytuacja, to tego, jak bardzo... niemądra jest idea jakiegoś samotnego państwa narodowego, bo to właśnie wówczas nasza sytuacja byłaby analogiczna do tej z 39.

Nie mogę się z Tobą nie zgodzić co do jednego: im więcej sojuszy i unii, tym szanse na przetrwanie większe. Polski nie stać na stanie samotnie z boku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dzik napisał:

Nie potrafię się z tego nie śmiać, bo tak totalne kompromitacje rzadko się zdarzają.

U nas?  rzadko ? Co Ty bredzisz ?

I ja jestem za tym żeby zamknąć. Bo chyba na tym temacie skończy się moja krótka przygoda z tym forum.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sqter83 napisał:

U nas?  rzadko ? Co Ty bredzisz ?

I ja jestem za tym żeby zamknąć. Bo chyba na tym temacie skończy się moja krótka przygoda z tym forum.

Spokojnie, to tylko marna polityka 😉

Na forum jest mnóstwo ciekawszych i bardziej pożytecznych zaułków… szkoda z nich rezygnować. 
 

A propos, o polityce, my Polacy, też powinniśmy nauczyć się rozmawiać bez zbędnych emocji. W żadnym innym kraju nie widziałem aby te tematy podnosiły komuś ciśnienie tak bardzo jak u nas. Potraktujmy ten wątek jak psychoterapię 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...