Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

1 godzinę temu, misiek x napisał:

to jest strach i panika , takie ludzkie odruchy i zachowania bez znaczenia na kogo ci ludzie głosowali. 

Miałem jeszcze będąc w szkole , za komuny , spotkanie ze Zbigniewem Broniarkiem. Trwała zimna wojna , pytaliśmy jak jest tam na zachodzie i jak oni odbierają te napięcia. Pamiętam do dzisiaj jego słowa. Zachód się boi. Boi się ,bo ma do stracenia poziom życia który osiągnął. Przytoczył przykład wybuchu bomby w Moskwie i w Nowym Yorku. Rosjanin jak przeżyje otrzepię się i pójdzie dalej , Amerykanin wpada w panikę , inna mentalność. Kolejny cytat z tego spotkania który zapamiętałem " wojskowi są jak dzieci , mają mnóstwo zabawek, a nie pozwalają im się nimi bawić. Kiedyś muszą pęknąć ".

To czego ja się boję to przerodzenie się tej wojny w wojnę " osobistą". Taka wojna miała miejsce w Jugosławii. Ktoś komuś zabił syna , ojca, sąsiada , towarzysza broni i walczy się dla zemsty. Wojna w przekazie jest straszna , bo bezosobowa , na początku mówi się o tragediach ludzkich , potem to już tylko statystyka. 

Wg. mnie putina mogą powstrzymać tylko oligarchowie i ewentualny pucz wojskowych. Zachód nie jest w stanie , putin własnych obywateli ma gdzieś. Łukaszenko mu udowodnił , że można mieć przeciwko sobie naród, a i tak rządzić. 

To co mnie najbardziej martwi , że na naszej granicy z Rosją i Białorusią nie ma koncentracji naszych wojsk. Może kurwa przestaniemy w kółko gadać o NATO , Amerykanach, a zaczniemy działać sami . Historia już udowodniła , że możemy zostać z ręką w nocniku. Nie słyszałem żadnej deklaracji o NASZEJ gotowości bojowej . Ciągłe podpieranie się przyjaciółmi zza Atlantyku zaczyna mnie po prostu przerażać.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dzisiaj napisał, gdzieś; Czy, skoro cofamy się o kilkadziesiąt lat wtecz i ruski dziadek napada na ludzi, to czy nie możemy też cofnąć się jeszcze o sto lat i wyznaczyć nagrody za jego łeb? Zrzutka prezydentów i ten, kto przyniesie jego łeb w torbie, zostaje milionerem i bohaterem świata.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie słyszałem żadnej deklaracji o NASZEJ gotowości bojowej . Ciągłe podpieranie się przyjaciółmi zza Atlantyku zaczyna mnie po prostu przerażać.

W starciu z Rosją znaczymy niewiele więcej niż Ukraina. Nie da się na to wiele poradzić, bo matematyka jest nieubłagana. Dlatego tak ważne są nasze sojusze, których Ukraina nie jest częścią. Dlatego też tak głupia jest polityka naszego obecnego rządu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik a nie masz wrażenia , że cała Europa jest słabiutka militarnie. Właśnie runął mit wielkiej Bundeswery , okazało się , że przez lata wszyscy ograniczali wydatki na zbrojenia , utrzymywanie armii i teraz jest problem. Co do USA , wszystko jest pięknie , tyle że raz ,  Ameryka jest trochę daleko , a dwa , że to nie Ameryka nas będzie bronić tyko konkretni ludzie z imienia i nazwiska , czyiś synowie , mężowie. A to już stawia sprawę w innym świetle. Nie wiem, czy wystarczającym wyjaśnieniem dla rodzica będzie , że jego syna wyślą ponad 8 tys. km. od domu by bronił miejsca, o którym oni średnio wiedzą że istnieje. A Ci rodzice to wyborcy i tu sprawa się komplikuje. Przypomina mi się jak Mikołajczak jeździł do USA po kasę , którą mu obiecał Roosevelt na wsparcie okupowanej Polski. Kolejne wyjazdy kończyły się niczym , przyjmowali go coraz niżsi rangą urzędnicy , aż w końcu któryś mu powiedział prawdę. Panie , Roosevelt to może Panu obiecać co chce , ale u nas rządzi Kongres. A wyjaśnienie naszemu podatnikowi w np. Teksasie , czy Omaha , że jego podatki pójdą na jakąś Polskę jest niewykonalne i taki kongresmen skończyłby marnie przy następnych wyborach. Obym się mylił. 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Ktoś dzisiaj napisał, gdzieś; Czy, skoro cofamy się o kilkadziesiąt lat wtecz i ruski dziadek napada na ludzi, to czy nie możemy też cofnąć się jeszcze o sto lat i wyznaczyć nagrody za jego łeb? Zrzutka prezydentów i ten, kto przyniesie jego łeb w torbie, zostaje milionerem i bohaterem świata.

Jako żart, zrozumiałe. 

Realnie, zrealizowanie czegoś takiego bardzo niebezpieczne. Utwierdziłoby to ruskich w postrzeganiu zewnętrznego świata. Bo to że wyszłoby to "kto zamówił sobie jego łysy łeb" - raczej pewne. A przy tym poziomie skotłowania łba propagandą to byłoby woda na młyn. Chyba musi paść sam albo wierchuszka go wymieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie będziemy musieli weryfikować tej bratniej pomocy europy. Po prostu dlatego że obawiam się tak mocnego wsparcia jak : podświetlenie budynków i malowanie napisów kredkami na ulicy aaa no i kolejnego zebrania w brukseli.

1 minutę temu, misiek x napisał:

20 mln. Rosjan klepie biedę że aż piszczy, przeważnie na wsi i w małych miastach a i tak kochają i głosują na psychopatę. Dlaczego....? Wierzą w mit wielkiej Rosji , oglądają jedna słuszna Tv i jak coś to dostaną swoje 500+ lub jakieś 13te i 14te emerytury. Coś mi to przypomina.

Najdalej byłem w Irkucku oraz podmiejskich okolicach ;) 200-300km

To cudowni ludzie. Można z nimi pić wódkę, jeść, bawić się, rozmawiać. I tu jest już koniec zaufania i rozsądku.  Gdy tylko temat dotyka historii okazuje się że oni mają własną, całkowicie alternatywną wersję. Jest tak różna że człowieka przytyka ze zdumienia. 

Wiara w wielką rosję ciągnie się od stuleci. To nie jest efekt ostatnich lat.

Jak tylko poczują choć lekką przewagę na "tobą", wykorzystają to w ordynarny, prostacki i bezwzględny sposób.

Zawsze zastanawiam się jaki procent ruskich jest "normalna" i myśląca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tomek4446 napisał:

to nie Ameryka nas będzie bronić tyko konkretni ludzie z imienia i nazwiska , czyiś synowie , mężowie. A to już stawia sprawę w innym świetle. Nie wiem, czy wystarczającym wyjaśnieniem dla rodzica będzie , że jego syna wyślą ponad 8 tys. km. od domu by bronił miejsca, o którym oni średnio wiedzą że istnieje.

Konkretni ludzie z imienia i nazwiska byli wysyłani do Wietnamu, Afganistanu, Iraku, gdzie walczyli z broniącymi się narodami. Jak na tym wyszli to inna sprawa, ale na pewno wyglądało to gorzej niż wyglądałaby pomoc sojusznikom w walce z agresorem w myśl podpisanych umów międzynarodowych.

Czy Europa jest słabiutka militarnie? Podobnie jak ty mogę mieć jedynie „wrażenia” w tym względzie, wrażenia, które mogą być błędne. Nie wiem, nie znam się, nie wypowiem się. Póki co podupada jednak mit armii rosyjskiej, bo blitzkrieg im już nie wyszedł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własny przykład miałem niedawno na rosyjskim portalu foto 35photo. 

Wstawiłem planszę " Rosjanie powstrzymajcie to szaleństwo" - komentarze ludzi (zdawałoby się z grupy która jest bardziej świadoma), były przerażające. Mi uświadomiło to, że to nie jest tak, że to "biedota" na wsiach jest taka. To nie jest takie proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, no_i_fajnie napisał:

Podoba mi się to zdanie. Mam wrażenie, że pomimo kalkulacji strat, to jednak się trochę przeliczyli, a i też pomoc idzie konkretna.

Istotne jest też morale. Co innego, kiedy jedziesz walczyć z terrorystami (a przynajmniej tak masz powiedziane), a co innego, kiedy napadasz na inny naród, który broni się przed tobą koktajlami Mołotowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek x napisał:

Bo ten mit armii rosyjskiej jest też trochę zakorzeniony w Polakach od czasu II wojny światowej , kiedy to ruskie przejechały jak walec do Berlina 

Ja to akurat odebrałem wobec aktualnej sytuacji, małe ma dla mnie znaczenie tamta wojna.

3 minuty temu, Dzik napisał:

Istotne jest też morale. Co innego, kiedy jedziesz walczyć z terrorystami (a przynajmniej tak masz powiedziane), a co innego, kiedy napadasz na inny naród, który broni się przed tobą koktajlami Mołotowa.

Mam nadzieję, że duża część wojska ruskiego w ogóle tego nie chce robić, bo jednak świat poszedł do przodu, może jednak nie jest tylu odklejeńców, jak Putin.. może nadzieja głupia, ale wydaje mi się, że coś w tym jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dzik napisał:

Póki co podupada jednak mit armii rosyjskiej, bo blitzkrieg im już nie wyszedł.

Ten mit podupadł już dawno temu w Czeczeni i Gruzji, choć trzeba przyznać Rosjanom, że potrafili z tych konfliktów wyciągnąć wnioski dotyczące reorganizacji swojej armii (i wprowadzić je w życie). 

Zwycięstwo w obecnych walkach zależy jednak bardziej od determinacji, morale i woli walki. Silniejszy nie musi wcale zwyciężyć. Myślę, że wojna na Ukrainie rozstrzygnie się w głowach walczących.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Mam nadzieję, że duża część wojska ruskiego w ogóle tego nie chce robić, bo jednak świat poszedł do przodu, może jednak nie jest tylu odklejeńców, jak Putin.. może nadzieja głupia, ale wydaje mi się, że coś w tym jest.

Jedyne na co to może wpłynąć to ich determinacja. Ale nie sądzę aby ruscy pchneli tam "słabe" jednostki

4 minuty temu, Kraft napisał:

Myślę, że wojna na Ukrainie rozstrzygnie się w głowach walczących.

oby

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Jedyne na co to może wpłynąć to ich determinacja. Ale nie sądzę aby ruscy pchneli tam "słabe" jednostki

oby

W poprzednich konfliktach wartością bojową wykazywały się jedynie rosyjskie jednostki elitarne. Pytanie, czy mają ich odpowiednio dużo, jak na konflikt z tak dużym krajem, jak Ukraina. No chyba, że od czasów walk na Kaukazie wyszkolenie rosyjskich sił znacząco wzrosło. Nie można tego wykluczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...