Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Tak, ale ten tekst nie jest zbyt optymistyczny w sensie długofalowym.

Tymczasem martwią mnie sprzeczne informacje na temat śmierci Kirejewa. Wygląda to tak jakby w Kijowie miała miejsce walka o władzę. Być może jest frakcja, która chce się poddać, lub przynajmniej pójść na duże ustępstwa w negocjacjach. Jeśli tak, to musi tam być gorzej, niż podają media.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisz wymaluj jak z "agresją" na Finlandię w czasie II WŚ (Winter War). Zginęło dziesiątki... setki tysięcy Rosjan. ZSRR po rozejmie jako "zwycięcy" przyznało się jednak do strat wyłącznie 350 żołnierzy i tyle od Finlandii dostali ciał. Szczątki reszty do dziś leżą niezidentyfikowane w skandynawskich lasach w masowych grobach. Dopiero po przejęciu władzy przez Chruszczowa oficjalne dane sowieckie podały, że w Armii Czerwonej poległo 230 tys. ludzi. Później Nikita Chruszczow w swoich pamiętnikach stwierdził, że ZSRR stracił milion ludzi (zabitych i rannych). Jak ktoś nie ma czasu oglądać całości, to gdzieś od 39 minuty. Polecam jednak obejrzeć cały dokument.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dzik napisał:

Pisz z sensem, a dam sobie radę. To żądło wciągnij w odwłok, zanim ktoś cię pacnie.

Hahahaha, grozisz mi?

Wiesz co mi możesz?  Powiedziałbym Ci, ale za to jest ban p.....

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Ciekawe jak jest naprawdę

Obejrzyj film "Nowe imperium Putina" chyba jest na CDA, zobaczysz jak jest naprawdę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

To dotyczyło stanu bundeswery

O.K. nie spojrzałem do linku, sorry.

Ale i tak warto zobaczyć wspomniany film.  Chyba ciekawszy od " Świadkowie Putina".

Pokazuje z kim tak naprawdę  mamy do czynienia.

Ja czekam na książkę  "Krwawe pozdrowienia z Rosji..."

 https://www.empik.com/krwawe-pozdrowienia-z-rosji-jak-wladimir-putin-eliminuje-swoich-przeciwnikow-heidi-blake,p1258188764,ksiazka-p

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DiBatonio napisał:

Hahahaha, grozisz mi?

Wiesz co mi możesz?  Powiedziałbym Ci, ale za to jest ban p.....

Sugerowałem raczej, że ktoś może ci wlepić dokładnie to, czego chcesz uniknąć, jeśli dalej będziesz uskuteczniał swoje prymitywne uwagi - nie tylko w tym temacie. Twoja mądrość obroni się bez domieszki jadu, jeśli gdzieś tam się czai w twojej głowie, do tej pory nieokazana.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dzik napisał:

Sugerowałem raczej, że ktoś może ci wlepić dokładnie to, czego chcesz uniknąć, jeśli dalej będziesz uskuteczniał swoje prymitywne uwagi - nie tylko w tym temacie. Twoja mądrość obroni się bez domieszki jadu, jeśli gdzieś tam się czai w twojej głowie, do tej pory nieokazana.

Bardzo Ci dziękuję za tę uwagę 😊

Na przyszłość nie wtrącaj swoich 3 groszy, bo nie lubię tego typu uwag, zwłaszcza od kogoś, kto nie jest stroną w mojej dyskusji.

Z drugiej strony, nie rusza mnie banik akurat z tego forum, ot i co.

To teraz wracamy do tematu...

https://wiadomosci.wp.pl/wojna-w-ukrainie-putina-jest-czlowiekiem-slabym-i-tchorzliwym-6743934979967584a

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie relacje z pomocy OBYWALELI Polski i zastanawiam się, gdzie jest w tym wszystkim rząd. Tak realnie. Planu żadnego nie ma jak to pokazała dzisiejsza konferencja rzecznika rządu , samolotów raczej nie będzie , bo trwają gabinetowe dywagacje dać czy nie , wymontować natowską elektronikę czy nie . Jak słyszę , że potrzebne są bandaże , lekarstwa i jest to apel organizacji humanitarnej do zwykłych ludzi , by pomogli i POMAGAJĄ, to może się mylę ,ale rząd , a ściślej Spółki Skarbu Państwa mają większe możliwości. Skoro można wydawać gigantyczną kasę na idiotyczne banery, to chyba można by za te pieniądze kupić od Polfy leki i wysłać je na granicę. Dlaczego znowu mam wrażenie , że ktoś mnie klepie po plecach , wozi się na otwartych sercach zwykłych ludzi samemu nic nie robiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Lepiej (dla Ukraińców), jak spadnie to na barki samorządów.

Może masz rację. O samorządach też słyszałem dzisiaj. Komunikat rządowy był mniej więcej taki , że róbcie co możecie , a My wam oddamy kasę. Tylko ja pytam na jakiej podstawie i kto będzie szacował ile kasy dany samorząd wydał ? To jakaś paranoja ? Jak można uruchomić lewą fabrykę maseczek , która żadnych maseczek nie wyprodukowała i przelać tam kasę bez problemu natychmiast , to chyba kurna można kupić od Polskiej firmy leki i środki opatrunkowe , która je faktycznie produkuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

O samorządach też słyszałem dzisiaj. Komunikat rządowy był mniej więcej taki , że róbcie co możecie , a My wam oddamy kasę.

Oddadzą może tym samorządom, gdzie wygrał PiS, choć i co do tego nie mam pewności.

Na marginesie, ściąga Kowalskiego, której zapomniał ze studia:

noEZ4z1.jpg

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne w tym wszystkim jest też to, że ta sytuacja pokazuje, iż potrafimy się jednoczyć jako naród. To nie ludzie są głównym problemem, tylko właśnie takie chore, zaplute kanalie jak cytowany wyżej Kowalski. Kanalie, które podsycają w nas wszystkie zaszłości i złe emocje, żeby grać w swoją grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...