Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

A tak jeszcze , jak bym nie był zorientowany w temacie i zaczął czytać Twoje wypowiedzi to bym pomyślał , że tą wojnę wywołali Niemcy , a Rosjanie są tam tylko przypadkiem. Masz dziwną skłonność do retrospekcji , tak jak z tym co było za PO. Rozmawiajmy o tym co dzieje się teraz tak w przypadku tej wojny jak i polityki krajowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz skłonności do amnezji

Może zapomniałeś że funkcjonujemy we wszechświecie gdzie związki przyczynowo skutkowe, mają kolejność.

Przyczyna a potem skutek. Jak na razie tylko matematyczne modele fizyki kwantowej dopuszczają sytuacje odwrotne. Ale podejrzewam ze nie rozpatrujesz takich sytuacji.

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

zaczął czytać Twoje wypowiedzi to bym pomyślał , że tą wojnę wywołali Niemcy

Tylko jeżeli czytałbyś od pewnego momentu i wybiórczo. Ale sadząc po twoich wypowiedziach masz do tego tendencję.

Podlinkowałem sporo różnych materiałów, weź poczytaj i nie przypisuj mi tego co tobie się wydaje

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

Niemcom miał przeszkadzać ? Skumanymi z putinem? Jakim cudem

nie wiem czy to ważne , ale jeszcze dwa posty temu trzymałeś jakiś poziom.

@Fafniak nie chce mi się więcej dyskutować w tym tonie. Różnica między nami w rozmowach o polityce polega  na tym , że ja analizuje widomości , zaś Ty je linkujesz podając jako pewnik. 

Już wolę nasze dyskusje o audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fafniak napisał:

Ale to nie orban finansował w tak ogromnym stopniu putina/rosję. To na sumieniu będą miały niemcy.

Fafniak, demonizujesz tych Niemców. Mniej niż połowa gazu, który importują pochodzi z Rosji. W przypadku ropy jeszcze mniej, ok. 35%. My bierzemy z Rosji 75% potrzebnego nam gazu i ponad 70% ropy. Węgry odpowiednio 95% i 60%. Jak mamy komuś coś wyrzucać, to zacznijmy od siebie.

Tylko w 2020 roku Polska zaimportowała ponad 16,5 mln ton rosyjskiej ropy naftowej, niemal 10 mld m3 gazu ziemnego oraz prawie 9,5 mln ton węgla.

Przez ostatnie 20 lat przelaliśmy Rosji jakieś 750 mld zł*. Ile to czołgów?

*budżet obronny Polski to jakieś 50 mld zł rocznie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze warto posłuchać

1 minutę temu, Kraft napisał:

Mniej niż połowa gazu, który importują pochodzi z Rosji. W przypadku ropy jeszcze mniej, ok. 35%.

podaj sumy  -procenty nie są tu właściwym obrazem

Dodaj do tego dwa projekty (NS1/NS2) które podważyły obecny stan, to też sie liczy

7 minut temu, Kraft napisał:

Fafniak, demonizujesz tych Niemców. Mniej niż połowa gazu, który importują pochodzi z Rosji.

????

W rezultacie Niemcy zwiększyły swoją zależność od importu rosyjskich gazociągów z 42 proc. w 2010 r. do 55 proc. w 2021 r. Zależność całej UE od gazu również szybko wzrasta — uwzględniając dostawy rosyjskiego LNG, blok przeszedł od otrzymywania prawie 44 proc. gazu z Rosji w 2020 r. do 53 proc. w czwartym kwartale 2021 r

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/co-sie-stanie-jesli-rosja-odetnie-dostawy-gazu-dla-europy-oto-trzy-scenariusze/s2gd90s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

procenty nie są tu właściwym obrazem

Własnie, że są. My, Węgrzy, Łotwa, Słowacja, Czechy, Estonia, Finlandia, Bułgaria jesteśmy bardziej uzależnieni od rosyjskiego gazu niż Niemcy. UE importuje z Rosji jakieś 35% potrzebnego gazu. Wszyscy solidarnie się zrzucamy na Putina.

18 minut temu, Fafniak napisał:

W rezultacie Niemcy zwiększyły swoją zależność od importu rosyjskich gazociągów z 42 proc. w 2010 r. do 55 proc. w 2021 r.

Ja miałem dostęp do danych z 2019 r. Wtedy było 48,8%. To i tak pikuś przy Węgrach, które mają stały import rosyjskiego gazu na poziomie 95%!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak sie ma nasze 40% do 49% w tak gigantycznej gospodarce jak niemiecka

1 minutę temu, Kraft napisał:

no tak tvn ma zawsze rację ;)

 

Kraft spojrzałeś moze na rok który patrzysz ?

Te ponad 70% dla Polski to jest 2014 rok 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

Kraft spojrzałeś moze na rok który patrzysz ?

Te ponad 70% dla Polski to jest 2014 rok 

Zgadza się. Pomyliłem rok. W 2019 r. powinno być 54% Co nie zmienia faktu, że to i tak większe uzależnienie niż Niemiec w tym samym okresie. Przypominam, że w przypadku ropy wyglądamy jeszcze gorzej.

Przyznaj się. Jesteś zaskoczony.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby bezwzględne poproszę.

70% ze 100 to jest 70

49% z 200 to 98 ale z 300 to już 147

 

Dlatego procenty są niewymierne 

Tak jestem zaskoczony ... Jak bardzo poprzednia ekipa miała w d... nasze uzależnienie od ruskich. No ale to zrozumiałe przecież na kremlu mieliśmy naszego człowieka.... Tylko cholera co się z nim stało?🤪

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A tak jeszcze , jak bym nie był zorientowany w temacie i zaczął czytać Twoje wypowiedzi to bym pomyślał , że tą wojnę wywołali Niemcy , a Rosjanie są tam tylko przypadkiem. 

Nie do końca. Niemcy ją Putinowi sfinansowali, ale wywołaliśmy ją my, Polacy (patrz wypowiedzi Orbana). 

PS Myślę, że dobrze sobie pewne sprawy wyjaśnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kraft napisał:

Nie do końca. Niemcy ją Putinowi sfinansowali, ale wywołaliśmy ją my, Polacy (patrz wypowiedzi Orbana). 

PS Myślę, że dobrze sobie pewne sprawy wyjaśnić.

Acha 

Powiem ci że coraz lepiej rozumiem pojęcie поле́зный идиот 

 

 

 

 

7 godzin temu, Rafał S napisał:

To mówi kapłan. Głowa kościoła prawosławnego. Nie ma się co łudzić, że zmiana Putina na kogo innego uleczy Rosję. To tkwi głęboko w narodzie.

Nic się nie zmieniło od czasów carskich

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fafniak napisał:

Powiem ci że coraz lepiej rozumiem pojęcie поле́зный идиот 

Nim kogokolwiek nazwiesz idiotą , spróbuj czytać ze zrozumieniem. Rozumiem , że emocje nie pozwalają i obraz się zaciera , ale Kraft pisał o tym / co zresztą sam zaznaczył , wystarczyło przed atakiem przez moment pomyśleć /

https://www.rp.pl/opinie-polityczno-spoleczne/art35811381-michal-szuldrzynski-rosja-napada-na-ukraine-a-orban-wbija-polsce-noz-w-plecy

Moim zdaniem te dywagacje o tym kto zawinił nie mają sensu. Nikt nie był w stanie przewidzieć ze 100% pewnością co zrobi Putin. A zresztą kto by mu i w jaki sposób przeszkodził ? Jak widać sankcje i własne społeczeństwo ma gdzieś. Pisanie o Niemcach, czy kimkolwiek łącznie z Polską jako współwinnych , bo dołożyliśmy się finansowo do napaści Rosji na Ukrainę z racji importu rozmydla winę Putina. A więc de facto robimy to o co mu chodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Moim zdaniem te dywagacje o tym kto zawinił nie mają sensu. Nikt nie był w stanie przewidzieć ze 100% pewnością co zrobi Putin.

Wytykać palcami nie ma sensu, ale jednocześnie trzeba nazwać rzeczy po imieniu i pamiętać, że do obecnej sytuacji przyczyniła się polityka uległości wobec Rosji. Zachód i Europa tak długo spuszczały wzrok, że Putin w końcu wszedł do kurnika. Nigdy więcej traktowania wypudrowanych dyktatorów na równych zasadach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, misiek x napisał:

Nie, tvp rodem z Korei północnej lepsza i bardziej obiektywna.

mistrz wyławiania jednego zdania i przypierd...się 🤣

 

Wracając do wymiany handlowej, nijak nie mogę pojąć tego że o ile z gazem udało nam sie zejść to węgla zaczęliśmy importować z rosji coraz więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik masz rację , ale powiedz jak to zrobić ? Jak mieć kontrolę nad dyktatorem takiego kraju jak Rosja ? Mającego atomówkę , sporą armię i 143 mln. obywateli. Facet tak jak u nas został wybrany w wyborach , sfałszowanych czy nie ale nikt tego nie podważy. Bo jak ? Wejdziesz zbrojnie ? Ekonomicznie ? Niby można , ale to proces długofalowy i zależy od stopnia zamordyzmu. Sankcjami ekonomicznymi uderzasz w naród , by ten jak już zabraknie trawy do żarcia zbuntował się i wykopał gościa. Sankcjami nie uderzasz w dyktatora , bo nie ma jak ? Znasz takiego urzędnika banku w Rosji który nie da miliona euro putinowi jak ten poprosi ?

Nikt nie chciał stawiać putina pod murem , taki był plan. Nie udało się , gościowi odbiło i tyle . naprawdę bardziej skupiłbym się na tym co dzieje się obecnie . Jaka jest reakcja poszczególnych państw i co zrobić z Rosją po wojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misiek x napisał:

Fafniak spierdalaj idioto

O to ładne.

Ciekawe ile osób z forum przeczytało analizę tego gościa :

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2915402,Niemieccy-politycy-pod-lupa-Putina-Bild-pisze-o-wzmozonej-aktywnosci-rosyjskich-agentow

żeby dokładnie zobaczyć NS1 i NS2 i ich skutki ? Kraft chyba nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Od tego czasu "odwdzięczyłeś" się już chyba ze 2 razy, ale spoko przypominaj - dokładny cytat wklej.

Ktoś już zauważył że twoje wypowiedzi sprowadzają się tylko do wyśmiania kogoś, po przyczepieniu się do pojedynczego zdania. I faktycznie tak jest. Wybierasz zdanie i idziesz do zwarcia. Merytoryki zero.

Ale spokojnie brnij dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...