Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

 Jest też obawa o kasę . 

I to jest najsmutniejsze. Niektórzy są tak przywiązani do swojego stylu życia, że pozwolą innym cierpieć byle tylko z ich portfeli nie ubyło ani złotówki. Czasem wydaje mi się, że większa część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego jaki dramat rozgrywa się obok nas, a jedynym problemem jest to, że złotówka traci na wartości, drożeje benzyna i gaz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

przez ostatnie lata szedł katolicki , chrześcijański przekaz

Nie 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Po obejrzeniu materiału wierzę że ktoś gdzieś w końcu pęknie u tych ruskich bo widać frustrację i rozczarowanie. Słabość "wielkiej" armii wychodzi jak na dłoni.

 

Szczerze mówiąc to ta rozmowa jest przerażająca i dołująca.

Udowadnia że mają cara.

Myślenie inaczej niż car jest nie do pomyślenia. 

Państwo musi wykonać to co car rozkazał.

Pokazuje dobitnie, że nie ma wyjścia dobrego z tej sytuacji. 

I szczerze mówiąc wnioski na przyszłość nie są budujące ( delikatnie co rzecz biorąc)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, seba3002 napisał:

Czasem wydaje mi się, że większa część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego jaki dramat rozgrywa się obok nas, a jedynym problemem jest to, że złotówka traci na wartości, drożeje benzyna i gaz. 

A co za tym idzie, podrożeje wszystko.

Inflacja rośnie, a jedynie "słusznym" ratunkiem jest podnoszenie stóp procentowych, to zgadnij gdzie nas to zaprowadzi.

Nie zapominaj i nikt niech nie zapomina, że nie wszystkim w tym kraju wiedzie się dobrze,  wiele rodzin i samotnych matek żyje na skraju ubóstwa, nie starcza im  na opłaty i czasem nawet na życie/jedzenie.

Znam takie osoby osobiście. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

to chyba logiczne, że kiedy samorządy mają problemy finansowe, to mają też mniejszy potencjał pomocowy

Tak. Tylko kasy na odbudowę ( która jest zablokowana) chyba nie można przeznaczyć na pomoc dla uchodźców. Tam są zastrzeżenia dość solidne. I o tym było dość głośno jakiś czas temu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Tak. Tylko kasy na odbudowę ( która jest zablokowana) chyba nie można przeznaczyć na pomoc dla uchodźców. Tam są zastrzeżenia dość solidne. I o tym było dość głośno jakiś czas temu.

Chłopie, ale jak nie masz kasy na potrzeby własnych mieszkańców, za których jesteś w pierwszej kolejności odpowiedzialny, to raczej nie rzucasz się do hojnej pomocy obcokrajowcom. Czy ty masz jakieś... problemy, że tego nie potrafisz zrozumieć?

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Widzę że nie potrafisz spokojnie rozmawiać. Wracasz tam gdzie byłeś. 

Zacznijmy od tego, że z tobą się w ogóle NIE DA rozmawiać. Klepiesz w kółko to samo, jakby ktoś cię zahipnotyzował, a przy tym jesteś jakiś spowolniony jak kłapouchy. Jak ktoś powie coś niepochlebnego pod twoim adresem, to tylko z korzyścią dla ciebie, bo masz pretekst, żeby się znów obrócić na pięcie i uniknąć odpowiedzi na niewygodne pytania. Nie wiem, o co ci chodzi. Nikt chyba nie wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

Zacznijmy od tego, że z tobą się w ogóle NIE DA rozmawiać. Klepiesz w kółko to samo, jakby ktoś cię zahipnotyzował, a przy tym jesteś jakiś spowolniony jak kłapouchy. Jak ktoś powie coś niepochlebnego pod twoim adresem, to tylko z korzyścią dla ciebie, bo masz pretekst, żeby się znów obrócić na pięcie i uniknąć odpowiedzi na niewygodne pytania. Nie wiem, o co ci chodzi. Nikt chyba nie wie.

I tak oto temat o Inwazji na Ukrainę, zamienił się w spór kto mądry a kto głupi i czy w ogóle warto pomagać innym, bo przecież sami zbyt wiele nie mamy ...😐

18 minut temu, Dzik napisał:

Chłopie, ale jak nie masz kasy na potrzeby własnych mieszkańców, za których jesteś w pierwszej kolejności odpowiedzialny, to raczej nie rzucasz się do hojnej pomocy obcokrajowcom. Czy ty masz jakieś... problemy, że tego nie potrafisz zrozumieć?

Czyli mamy pogonić, za przeproszeniem, w piździec tych wszystkich ludzi uciekających przed wojną? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, seba3002 napisał:

I tak oto temat o Inwazji na Ukrainę, zamienił się w spór kto mądry a kto głupi i czy w ogóle warto pomagać innym, bo przecież sami zbyt wiele nie mamy ...😐

Bo nie mamy za wiele. Mieliśmy poważne problemy jeszcze przed wybuchem konfliktu i zablokowane fundusze na wychodzenie z kryzysu po pandemii. Jednocześnie PiS pozabierał pieniądze wszystkim tym samorządom, gdzie przegrał wybory i np. w moim mieście rozpaczliwie oszczędzano już na wszystkim (nawet na oświetleniu). No a teraz kto ma organizować pomoc dla uchodźców? Oczywiście samorządy! Bez procedur i bez pieniędzy.

No ale będzie taki jeden chodzi i gadał, że to wina urzędników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

tak oto temat o Inwazji na Ukrainę, zamienił się w spór kto mądry a kto głupi i czy w ogóle warto pomagać innym, bo przecież sami zbyt wiele nie mamy ...😐

Myślę że naprawdę mało kto nie chce pomagać.

Ludzie jeżdżą do Ukrainy i wywożą uciekinierów. 

Tysiącami pomagają wolontariusze.

Tysiącami pomagają ludzie użyczając mieszkań.

Tylko to się już zacina bo skala jest nie do ogarnięcia. 

Tak naprawdę to mam obawy że bez pomocy zewnętrznej, skierowanej na obsługę uciekinierów z Ukrainy, to "my" jako państwo zesr... się finansowo. A burdel będzie się powiększał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seba3002 napisał:

tak oto temat o Inwazji na Ukrainę, zamienił się w spór kto mądry a kto głupi i czy w ogóle warto pomagać innym, bo przecież sami zbyt wiele nie mamy ...

To może zacznij od siebie.

Idź mieszkać z rodziną pod gołym niebem, albo jakimś namiotem, a do swojego domu zaproś Ukraińców.

A jak ciebie stać, to wybuduj im dom z garażem i zafunduj jakiegoś SUV-a,  co by mieli się jak przemieszczać w drodze do pracy lub szkoły. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy zaimponowali mi jako naród i uważam, że moralnym obowiązkiem każdego człowieka jest pomoc drugiemu człowiekowi, który ucieka przed śmiercią. Żeby jednak pomóc musimy mieć plan i środki, bo ludzie zaczną nam na dworcach umierać. Dlatego rzeczą kardynalną jest, aby PiS przestał sobie lecieć w ch. i dogadał się z Europą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzik... Ostatni raz.

Gdybyś starał się czytać nie "między wierszami" dorabiając do sensu moich wypowiedzi swoje wyobrażenia, to byś zauważył że o urzędnikach pisałem w kontekście wizyty na dworcu zachodnim autobusowym i PKP (w Warszawie). Pisałem gdyż chodziło tylko o decyzje nie związane z finansami, tylko po prostu byciu człowiekiem. Nie wyrzucanie wolontariuszy z pomocą. 

Za drugim razem wkleiłem relacje dziennikarki z dworca centralnego.

Za trzecim kwestie Krakowa.

Kraków nie jest biednym miastem którego nie stać na postawienie namiotu ogrzewanego 

Jeżeli to jest teren wojewody. To jego tym bardziej stać na postawienie tegoż.

Pisałem o tym że urzędnicy bawią się w pingponga i przerzucają odpowiedzialność za działania. Zresztą nie tylko ja o tym piszę i mówię.

To są sprawy zarówno związane z finansami jak i decyzjami nazwijmy to "ludzkiego podejścia".

Widzę że jedyną opcją która uznajesz to jednomyślne myślenie z twoją wizja świata.

Jednak jest inaczej. Cała masa ludzi, dziennikarzy analityków myśli inaczej. Twierdzą że sprawa z migami nie była rządowym blamażem, że WOT to był dobry pomysł że od lat byli politycy którzy ostrzegali przed putinem.

Tak, jest świat który postrzega rzeczywistość odmiennie niż ty.

Wbij sobie do głowy że tu obydwie strony politycznego sporu nie schowają nagle szabelkę i zaczną współpracować. Chcesz wierzyć w to że jedna strona to są ci dobrzy a druga to co źli? Ok. Jesteś strasznie naiwny.

I to jest mój ostatni post 

Mam nadzieję że uda mi się tego dotrzymać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

I uważasz, że wpisami na forum coś osiągniesz?

Nie wiem.

2 minuty temu, seba3002 napisał:

"pomagajmy, ale tylko tak, żeby nam z garnka nie ubyło". 

Niczego takiego nie powiedziałem. Tłumaczyłem jedynie, czemu mamy z tym coraz większe problemy i że winni nie są żadni urzędnicy czy brak dobrej woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2022 o 17:27, Fafniak napisał:

Urzędnik jest jednak osobnym bytem na ziemi

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Gdybyś starał się czytać nie "między wierszami" dorabiając do sensu moich wypowiedzi swoje wyobrażenia, to byś zauważył że o urzędnikach pisałem w kontekście wizyty na dworcu zachodnim autobusowym i PKP (w Warszawie).

Nie, pisałeś o urzędnikach jako takich (vide pierwszy cytat). Znam kilku urzędników - przyzwoici ludzie, którzy zarabiają psie pieniądze. Nie mają wpływu na obecną sytuację.

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Chcesz wierzyć w to że jedna strona to są ci dobrzy a druga to co źli?

Nie wierzę w dobrych, ale wierzę w złych. PiS jest bardzo złą władzą i nie mam co do tego cienia wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Nie chce mi się tego komentować. Nie wiem nawet co chciałeś przekazać tym wpisem. Jedyne co zrozumiałem to to, że jednak jesteś zwykłym bucem i egoistą.  

Przykro mi, że nie rozumiesz...

No cóż...

 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

uważasz, że wpisami na forum coś osiągniesz?

A ty co chcesz swoimi wpisami osiągnąć?

Zacznij działać,  a jak, to  już pisałem,  wynieś się do lasu, a do domu wpuść uchodźców.

Nadal  nie rozumiesz, że Polska to nie kraj  mlekiem i miodem płynąca, więc swoje altruistyczne zapędy zamiast objawiać na forum wprowadź w życie i zacznij realnie pomagać uchodźcom.

Bo pisać to każdy może. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Ale kto z nas weżmie pod swój dach rodzine Ukraińską i bedzie z nimi mieszkał ?  2-3 dni ,2-3 tygodnie nie ma problemu, ale kilka miesięcy czy rok dzielic z kimś łazienke i kuchnię , mieszkac z obcymi ludzmi ?

A po co się tym przechwalać przed światem? Nie kumam po co robić siebie z gwiazdę. Robi się to co trzeba i uważa za właściwe i tyle. Wiadomo że jak ktoś w M2 mieszka z rodziną to nie ma realnie warunków by kogoś trzymać. Ale jak jest dom i jest możliwość wydzielenia jakiegoś "kąta" w nie urągających warunkach to co za problem? Zjebki tylko od żony dostaje bo zamiast drugiej łazienki to zachciało mi się jaskinie robić, a teraz wieczorem kolejki się robią do toalety. Np. teraz czekam i jestem drugi 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w życiu bym się nie zdecydował ich brać. Nie lubię Ukraińców co pisałem kilka stron wcześniej. Ale moja kochana familia postawiła mnie w sytuacji po fakcie dokonanym więc nic do gadania już nie miałem. Cytuję... "Jak Ci się nie podoba to się zamknij w tej jaskini."

Ale zmiękłem, przyszedł kolega mojego syna ze szkoły (Ukr) i tłumaczył ich skąd, jak, gdzie... Ehhh, łzy same lecą. Jak trzeba pomóc to trzeba i dupę zaciskam. Jakoś damy radę. Co później to czas pokaże. Mają parter dla siebie więc poza wspomnianą łazienką jakiś zgrzytów czy konfliktów raczej nie będzie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, misiek x napisał:

Nikt nie mówi że trzeba sie przechwalać, tylko że tych co moga jest może 10 % a tych co chcą lub sie na to zdecydują 1% z tych 10. Dla Ciebie szacun ze sie na to zdobyłeś.

A to jest kropla w morzu, już jest 1,5mln. a moze byc 2 albo 3 razy więcej.

Tylko, że na samej pomocy obywatelskiej za daleko nie zajedziemy i w końcu nie damy już rady.

Rząd w tej sytuacji powinien stworzyć "obozy" dla uchodźców, a nie wysługiwać się nami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Tylko, że na samej pomocy obywatelskiej za daleko nie zajedziemy i w końcu nie damy już rady.

A niby dlaczego nie? Mój sąsiad też ma kogoś u siebie. Kilka domów dalej jest dom a'la Willa z pokojami do wynajęcia mojego kumpla z podwórka. Jest poza sezonem, ale wszystkie miejsca zajęte bo wziął kilka rodzin. I tak by nic nie zarobił, zaoferował dach nad głową do końca czerwca i korona mu z głowy z tego powodu nie spadnie. A może ktoś do pracy mu się trafi bo wiem że miał z tym problem... Trochę wiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Butler napisał:

Trochę wiary.

Jak widać wiary brak. Nie każdy musi oddawać własny dom czy mieszkanie, są organizacje na które można wpłacać datki dla potrzebujących pomocy. Można działać w wolontariacie. Ale najwyraźniej kolega Sir.jax czuje się w zaistniałej sytuacji wykorzystywany przez rządzących. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Butler napisał:

A niby dlaczego nie? Mój sąsiad też ma kogoś u siebie. Kilka domów dalej jest dom a'la Willa z pokojami do wynajęcia mojego kumpla z podwórka. Jest poza sezonem, ale wszystkie miejsca zajęte bo wziął kilka rodzin. I tak by nic nie zarobił, zaoferował dach nad głową do końca czerwca i korona mu z głowy z tego powodu nie spadnie. A może ktoś do pracy mu się trafi bo wiem że miał z tym problem... Trochę wiary.

A no dlatego, że to będzie generować koszty i to niemałe.  Dofinansowanie będzie tylko na dwa miesiące, a co dalej?

Ja  powiedzmy w rodzinie (bo tak mogę powiedzieć) mam kogoś, kto oddał całe piętro, a kolejni oddali cały wolny dom uchodźcom (mają dwa), mimo że mogli wynająć komuś innemu.

Ale nie w tym rzecz, bo za wcześnie na wnioski, zobaczymy jak minie pół roku, albo więcej.

Nie zmienię zdania, to zadanie dla rządu, by się tym zająć, a nie obywateli.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...