Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

6 minut temu, seba3002 napisał:

Ale najwyraźniej kolega Sir.jax czuje się w zaistniałej sytuacji wykorzystywany przez rządzących. 

Zacząłeś już działać realnie, czy tylko pierd...sz o tym jak można pomagać? 

Poczekamy zobaczymy, może zrozumiesz, za jakieś 1,5 roku co miałem na myśli.

Nie jesteśmy krajem aż tak bogatym, a to niestety nałoży kolejne wydatki i koszty, nie sądzę byśmy jako kraj to podźwignęli. 

Więc daruj sobie teksty pod moim adresem.

9 minut temu, seba3002 napisał:

Można działać w wolontariacie

Działasz?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Dlaczego? Jesteś wyjątkiem na tym forum? Zdaje się, że wycieczki osobiste to chleb powszedni for internetowych 🤪

Tylko przypadku, gdy ktoś zachowuje się tak jak ty.

No i nie nazwałem tutaj nikogo bucem, ale jak lubisz się taplac w błocie to może coś znajdziesz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dzik napisał:

To jest bez sensu… Licytować się i wyrzucać sobie nawzajem, kto i jak pomaga. Nie o to chodzi i nie pozwalajmy sobie na to.

Pewno, że bez sensu.

Ale jak ktoś nie widzi w tym problemu dla naszej gospodarki, to nie ma co komentować.

Opowiadanie, że to potencjalni podatnicy, którzy będą odprowadzać podatki w Polsce jest myśleniem życzeniowym. 

Większość z tych uchodźców to matki z kilkorgiem dzieci, dodam - samotne matki, bo mężowie zostali w kraju by walczyć, poza tym mamy jeszcze staruszków .  Naprawdę myślicie,  że to materiał na pracowników i podatników ?

Owszem, są w naszym kraju Ukraińcy, którzy chcą pracować i pracują, ale oni już tutaj mieszkają od jakiegoś czasu, na nowy "narybek" bym jakoś nie liczył w tej sytuacji.

To największy exodus od czasów II wojny światowej, już mamy 1,5mln uchodźców,  to dodatkowe pieniądze z budżetu państwa, myślicie, że Polska jest w stanie podźwignąć te koszty?

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DiBatonio napisał:

No i nie nazwałem tutaj nikogo bucem, ale jak lubisz się taplac w błocie to może coś znajdziesz.

Nie, no Ty jesteś z tych, którzy nie uciekają się do tak bezpośrednich przytyków. Robisz to w bardziej zawoalowany sposób 😉

 

6 minut temu, DiBatonio napisał:

To największy exodus od czasów II wojny światowej, już mamy 1,5mln uchodźców,  to dodatkowe pieniądze z budżetu państwa, myślicie, że Polska jest w stanie podźwignąć te koszty?

Tak, to wszystko prawda. Nasze państwo pewnie nie da rady samo uporać się z taką liczbą uchodźców. Ale co w takim razie kolego @DiBatonio ma zrobić nasz rząd? Zamknąć granice? Budować te obozy dla uchodźców? Ja wierzę, że jako państwo należące do UE jednak otrzymamy jakaś pomóc z tejże Unii. No i jednak myślę, że na dłuższą metę duża część z uchodźców będzie jednak "podróżować" dalej, na zachód. W końcu jak sam zauważyłeś Polska to nie jest kraj mlekiem I miodem płynący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Ja wierzę, że jako państwo należące do UE jednak otrzymamy jakaś pomóc z tejże Unii.

Szkoda, że została nam wiara. Szkoda, że stawialiśmy się obok, a nawet poza UE przez ostatnie lata – tylko przez personalne ambicje partii SZCZYNY (piss), a nie jakiś złudny interes narodowy.
 

Uprzedzając posty: zdaję sobie sprawę, że plucie na PiS to jak plucie na gówno, ale muszę sobie ulżyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba3002 napisał:

Tak, to wszystko prawda. Nasze państwo pewnie nie da rady samo uporać się z taką liczbą uchodźców. Ale co w takim razie kolego @DiBatonio ma zrobić nasz rząd? Zamknąć granice? Budować te obozy dla uchodźców? Ja wierzę, że jako państwo należące do UE jednak otrzymamy jakaś pomóc z tejże Unii. No i jednak myślę, że na dłuższą metę duża część z uchodźców będzie jednak "podróżować" dalej, na zachód. W końcu jak sam zauważyłeś Polska to nie jest kraj mlekiem I miodem płynący.

Nie, nie ma zamknąć granic, ale może chociaż spróbować z tymi obozami dla uchodźców. 

1,5 mln miejsc do zamieszkania, to w cholerę miejsc, nie sądzę, że sami obywatele podźwignąć  nawet organizacje pozarządowe mają ograniczone możliwości. 

Jakąś pomóc może i otrzymamy z naciskiem na jakąś, na razie to sami prosimy się o sankcje ze strony UE jeszcze, co miało miejsce zanim doszło do wojny na Ukrainie.

Najlepsza pomocą ze strony UE byłoby przejęcie z Polski części uchodźców.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Najlepsza pomocą ze strony UE byłoby przejęcie z Polski części uchodźców.

Kurczę, Panie @DiBatonio. Ale dajmy tej Unii trochę czasu. Przecież wszystko wymaga wprowadzenia nowych ustaw, programów i Bóg wie jeszcze czego. To nie odbędzie się na pstryknięcie palca. Trochę więcej wiary. W nasz kiepski rząd może też 😉.

A na razie pomagajmy jak tylko możemy. Mam w rodzinie 2 Ukrainki. Wiem jaki ból przynosi im ta bezsensowna wojna. Nie dorzucajmy do pieca wpisami, które i tak nie rozwiążą obecnych problemów. Być może najlepsze na co nas może być obecnie stać to solidarność, dzięki której przetrwamy my i dzięki której damy radę pomóc wszystkim potrzebującym pomocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z innej beczki.

Oto efekt sankcje nakładanych na Rosję, pisałem już,  że każdy kij ma dwa końce, a no pisałem. 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/rosja-przejmie-fabryki-samochodow-zachodnich-marek-nacjonalizacja-jako-odwet/wch2zwf?utm_source=forum.audio.com.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Nie, nie ma zamknąć granic, ale może chociaż spróbować z tymi obozami dla uchodźców.

A wiesz, jeśli już miałbym się czegoś obawiać, to właśnie obozów dla uchodźców. One zwykle rodzą duże problemy, utrudniają i opóźniają asymilację (czasem wręcz uniemożliwiają) i na dłuższą metę - degradują imigrantów. Poza tym, prowadzą do niechęci ze strony okolicznych mieszkańców. Zgadzam się z Wami, że trzeba dążyć do dystrybucji uchodźców, ale w tym celu rząd musi o to POPROSIĆ państwa zachodnie i przyznać, że sobie nie radzi. A z jakichś (niepojętych dla mnie) powodów zrobić tego nie chce. Holandia zapowiedziała otwarcie, że otworzy granice dla Ukraińców dopiero na prośbę z Polski, Słowacji i Rumunii.

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Większość z tych uchodźców to matki z kilkorgiem dzieci, dodam - samotne matki, bo mężowie zostali w kraju by walczyć

To oczywiście problem, ale można próbować choć częściowo go rozwiązać. Te kobiety mają po 2-3 dzieci. Mamy szkoły i przedszkola. Ile samotnych polskich matek wychowywało dzieci i pracowało - ja znam takie. Stasze dzieci nie potrzebują już takiego nadzoru i zwykle trochę pomagają przy młodszych. Poza tym, gdyby te kobiety się dogadały ze sobą, to mogłyby mieć na zmianę dyżury z dziećmi i pracować na 1/2 czy 3/4 etatu. Przecież przy tak dużej ich liczbie łatwo znajdą w pobliżu inne w tej samej sytuacji. Nadzwyczajne okoliczności wymuszają nadzwyczajne środki. Wciąż myślimy kategoriami naszego społeczeństwa i starych sztywnych reguł. A przecież parę lat temu praca zdalna na taką skalę byłaby nie do pomyślenia, a jednak, choć z problemami, jakoś funkcjonujemy. Ludzie potrafią się przystosowywać do bardzo różnych okoliczności, a tutaj mówimy o narodzie, który sporo udowodnił przez ostanie 2 tygodnie, więc może należy mu się jakiś kredyt - nie tylko finansowy, ale również zaufania.

Jeszcze raz - ja nie twierdzę, że to będzie łatwe, ale ograniczenie się do obozów z uchodźcami, to jest poddanie się już na starcie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafał S napisał:

Jeszcze raz - ja nie twierdzę, że to będzie łatwe, ale ograniczenie się do obozów z uchodźcami, to jest poddanie się już na starcie.

Jestem też takiego zdania , zamknięcie w obozie nie stwarza motywacji do asymilacji . To działa dokładnie tak samo jak patologia pokoleniowa w Polsce / mieszkam na Bałutach , wiem co mówię /. Ludzie szybko się przyzwyczajają , że ktoś im coś daje darmo / skąd my to znamy/ , potem jest ciężko się wyrwać z takiego marazmu. Rozlokowanie w szerokim zakresie uchodźców w Polsce to jedyne logiczne rozwiązanie. Od osoby prywatnej nie żąda się pomocy w nieskończoność , włączają się w człowieku zupełnie inne mechanizmy , chęć odwdzięczenia , zapracowania na byt. Pomoc systemowa jest anonimowa , pojawia się słynne " nam się to należy ", i eskalacja żądań. Na razie się modlę , by komuś w UE nie przyszło do głowy , by się odwdzięczyć za naszą postawę podczas fali uchodźców z Syrii czy Afryki. Bo wtedy, to mamy przerąbane.

A tak jeszcze widział ktoś ostatnio naszego ministra od spraw bezpieczeństwa ? Kaczyński , czy jakoś tak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

A tak jeszcze widział ktoś ostatnio naszego ministra od spraw bezpieczeństwa ? Kaczyński , czy jakoś tak ?

Premier Jarosław Kaczyński wykonują swoją pracę z dala od kamer. Ma od tego ludzi, którzy lepiej się prezentują wizerunkowo np. premier Mateusz Morawiecki. 

Spójrzcie na sondaże od czasu wojny na Ukrainie, opozycyjny jad Pana Budki i Tuska nie sprzyja w poparciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, soberowy napisał:

Premier Jarosław Kaczyński wykonują swoją pracę z dala od kamer.

A dzięki za wyjaśnienie , bo już się martwiłem , że tylko kombinuje do jakiej kolejnej ustawy o uchodźcach przemycić klauzulę , by go nie zamknęli :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dzik napisał:

Na obu filmikach jest prostak, który zabrał się za rozkminy życiowe.

Dopisz , że twoim zdaniem.

Obserwuje gościa i uważam, że bardzo często pokazuje jak jest, jego formą jest niesztampowa, ale ma w wielu aspektach rację.

Takie jest moje zdanie.

A teraz o Władku...

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-bunt-rosyjskich-marines-w-poblizu-odessy-nie-chcieli-zejsc-n,nId,5888704

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...