Skocz do zawartości

Denon x2700 plus zestaw Klipsch


Pawel_Wawa_PL

Recommended Posts

Witam,

Gorąca prośba o opinię na temat zestawu, który zamierzam kupić. 

Przeznaczenie salon 25m.

Zestaw,

Denon AVR-X2700H z DAB

Klipsch R-820F

Klipsch R-51M

Klipsch R-34C

Klipsch R-120SW

Czy dobrze dobrałem? Coś byście zmienili ?

W tej chwil używam Yamahy Rx-v661 plus zestaw 5.0 Yamaha NS-7900 więc spodziewam się dużej poprawy :)

 

Będę wdzięczny za opinię i pomoc w korekcie zestawu 

-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Pawel_Wawa_PL,

54 minuty temu, Pawel_Wawa_PL napisał:

W tej chwil używam Yamahy Rx-v661 plus zestaw 5.0 Yamaha NS-7900 więc spodziewam się dużej poprawy :)

co masz na myśli pisząc, że spodziewasz się dużej poprawy? Na jaką zmianę liczysz?

Klipsch R-820 to zupełnie inne brzmienie niż wspomniana Yamaha, różnica będzie zauważalna ale czy w dobrą stronę?...

55 minut temu, Pawel_Wawa_PL napisał:

Czy dobrze dobrałem? Coś byście zmienili ?

to zależy czego oczekujesz.

Możesz się z nami skontaktować, postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Marantz SR5013 z Klipsch RF82 Mk-II na froncie gra fajnie jak dla mnie, ale jak pisze @LBX Systemy Audio zależy co chcesz uzyskać. Marantz gra nieco "równiej" niż Denon, no i R820F to jednak inne fronty. O Klipsch są różne opinie - mają powiedzmy swój charakter i niekoniecznie musi Ci to pasować, najlepiej byłoby posłuchać. Mnie akurat pasuje ich granie, co nie znaczy że musi pasować innym. Grają tzw. V-ką czyli dół i góra bardziej wyeksponowane względem środka, ale to też różnie w różnych modelach i w zależności od wzmacniacza/amplitunera inaczej wypadnie.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cię nieco zmartwie. Bo twoje kolumny to całkiem ciekawy produkt. 7900 grały dobrze. I o ile w 820 dostaniesz głośniejszy bardziej kino dźwięk. O tyle ta centralka jest bardzo słaba. R34 gra jasno, agresywnie i zniekształca wokal. Tu musisz iść w serie premier 

Natomiast w moim odczuciu wymieniasz na nowszy a nie lepszy.

Yamaha 661 dźwiękowo to konkurent dla tego Denona

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomocne rady. 

A zapytam jeszcze tak. Rzeczywiście v661 gra dobrze ale brakuje mu już radia DAB, internetowego, złączy 4k, Spotify. 

Czy możecie polecić do tych kolumn amplituner i subwoofer? 

Myślę, że to może być rozwiązanie. Bas się poprawi dzięki subwoofer. Jeżeli źle myślę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli brakuje Ci basu, to zacznij od subwoofera, diametralnie zmieni dźwięk w kinie, później możesz rozważać czy potrzebujesz czegoś jeszcze i szukać dalej. Przynajmniej ja bym tak zrobił, najpierw upgrade tego co masz bo jest możliwy (nie zwróciłem uwagi na początku że masz 5.0) i jakby nie patrzeć kosztowo najmniej Cię uderzy. Co do "braków" w elektronice w postaci 4K, DAB i radia internetowego to inne buty. Jeżeli masz źródło 4K (np. BD lub inne źródło) i kolekcję filmów w 4K trzeba pomyśleć o ampli, ale jeżeli korzystasz np. z Netflix w smart tv to i tak do ampli wysyłasz tylko dźwięk. Ale subwoofer i tak będzie potrzebny, a reszta zależy tylko od budżetu 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2022 o 11:09, Pawel_Wawa_PL napisał:

Myślę, że to może być rozwiązanie. Bas się poprawi dzięki subwoofer.

zdecydowanie zacznij od subwoofera. Wniesie on wiele do zestawu.

Dnia 26.02.2022 o 11:09, Pawel_Wawa_PL napisał:

Rzeczywiście v661 gra dobrze ale brakuje mu już radia DAB, internetowego, złączy 4k, Spotify.

zawsze możesz dołożyć jakiś streamer, np. Audio ProLink 1.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer to konieczność.

Czy masz taki lub inny model kina. I on Ci zostanie nawet jak będziesz chciał wymienić.

Aurora 30A , Polk XT12 sub.

Jeśli w amplitunerze brakuje Ci tylko sieci to zalatwisz sobie to IeAST M 0 pro, Triangle AIO i tego typu dokładkami. 

Jeśli 4K no to już pewnie trzeba by wymienić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, nowe amplitunery wcale nie zabrzmią lepiej a może być nawet gorzej patrząc na bezpośredniego następcę tej Yamahy. Dodatkowo nie ma ich w ogóle na rynku. Kwestię muzyki rozwiążesz nawet prostym zewnętrznym odtwarzaczem strumieniowym. Bez 4K w amplitunerze powinno dać się żyć :) Podłączysz po prostu źródło bezpośrednio do TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim. Wasze rady są bardzo pomocne.

Dzisiaj zamówiłem w Q21 Heco Aurora Sub 30.

Na razie do ampka podłączyłem LOGITECH Bluetooth Audio Adapter. Rozwiązanie słabe ale da się słuchać radia internetowego. (Telefon nie tylko jest pilotem ale również źródłem dźwięku 😞 ).

Będę szukał czegoś podobnego do Yamaha WXAD-10. Z 4k mogę zrezygnować (konsole mam podłączoną do TV a audio dam na ampka). Najbardziej w tym rozwiązaniu będzie mi brakować radia DAB+. Z tego co czytałem radio internetowe i Spotifi działają dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dokładać streamer za 1800 zł do amplitunera za 1500 zł?

Piotr

Szukam czegoś do max 700 zł. 

Wcześniej czy później i tak zmienię ampka więc taka inwestycja nie wchodzi w rachubę. 

Co według Was jest nr 1 w tej kwocie? 

Zależy mi na jak najlepszej aplikacji do radia internetowego i Spotify connect. 

Ten Triangle AIO C wygląda zachęcająco. 

Edytowano przez Pawel_Wawa_PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominałem sobie, że mam w szafie Mi Box 4k który został po wymianie TV . Podłączyłem go po HDMI do ampka i w porównaniu z adapterem logitecha jest niesamowita poprawa. 

Zastanawiam się czy w tym przypadku za rozkodowanie dźwięku odpowiada Mi box czy amp. Spotify i radio internetowe. 

W przypadku prime video i netflixa amp rozpoznaje pięknie 5.1 wygląda jakby on był odpowiedzialny za rozkodowanie audio 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pawel_Wawa_PL napisał:

Szukam czegoś do max 700 zł. 

No wiem, dlatego isę zdziwiłem wypowiedzią kolegów.

22 godziny temu, Pawel_Wawa_PL napisał:

Zależy mi na jak najlepszej aplikacji do radia internetowego i Spotify connect. 

Ten Triangle AIO C wygląda zachęcająco. 

On albo IEAST M30. Tam to działa bez problemu.

No to masz z głowy jak masz MiBoxa on ma taką funkcjonalność. nie kupujesz nic.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...