Skocz do zawartości

Topping MX5 czyli czy da się dobre mieć wszystko w jednym za 1100 zł


Tomasz S.

Recommended Posts

41 minut temu, Rozstrojony Grajek napisał:

@Q21 Czy będziecie mieć Toppinga u siebie? Bo na stronie widzę stan pre-order z kodem rabatowym, ile mniej więcej będzie się czekać?

Aha, czy jeśli podłączę Toppinga MX5 z telewizorem za pomocą kabla optycznego, to czy da się jeszcze jakoś podpiąć do Toppinga Wiim Mini?

Będziemy mieli ale czekamy w chwili obecnej na dostawę, która powinna dojechać za około 3-4 tygodnie także musimy chwilę poczekać. Jeśli miałbyś podłączyć TV optykiem to Wimm Mini musiałbyś podłączyć analogowo wykorzystując przewód mini jack - 2xRCA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowicjusz na wstępie chciałbym się przywitać i podzielić wrażeniami na temat audio-Miaty MX5. 😉 Zaopatrzyłem się w omawiany tutaj wzmacniacz i pech mnie nie ominął. W trybie mute słychać piszczenie, podobnie jest w menu. W przypadku spauzowania utworu w Foobarze jest cisza, przy mute jak wyżej. Jest to irytujące i pomimo dużej funkcjonalności urządzenia chyba się nie polubimy. Zaznaczam, że posiadam wersję 1,6 (można podpatrzeć przez dziurkę w obudowie). Nie ma różnicy między wyborem opcji wyjścia słuchawkowego, głośników czy łącznej (O-1; O-2; O-3). Na zagranicznych forach piszą, że od wersji 1,4 nastąpiła aktualizacja firmware. Mimo wszystko czuję niedosyt i wrażenie jakiegoś niedopracowania, przeoczenia przez producenta. Taka pierdoła, która skutecznie przyćmiła efekt wow. Ktoś z Was miał może podobny problem? 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@Kaliber93mm jak wrażenia poza tym ? Z czym gra ? 

Mruczy z Pearlami 25 Pylona i DACiem D10S Toppinga, którego miałem już wcześniej (teoretycznie bebechy podobne co w MX5, ale brzmi jakby lepiej). Z ustawieniami na zero dźwięk wydaje się jakiś płaski, pozbawiony charakteru, a wokale jak na moje uszy są za ostre. Uszy krwawią. Dopiero przy ustawieniach tonów wysokich na -2 i niskich na +3 jest lepiej. Do porównania miałem Tagę HTA-25B, którą musiałem oddać ze względu na osobliwą wadę konstrukcyjną - uderzanie wskazówki wskaźnika wysterowania o ogranicznik, co skutkowało słyszalnym stukaniem. Mimo wszystko odnoszę wrażenie, że Perły dogadywały się bardziej z Tagą (gałki w pozycji neutralnej). Dźwięk był cieplejszy, a tony wysokie złagodzone, jednakże na dobrym poziomie. Muszę pobawić się jeszcze ustawieniami, ale odczucia mam mieszane.

Muszę oddać, że MX5 wygląda solidnie, estetycznie. Lekko chropowata faktura aluminium jest wdzięczniejsza w utrzymaniu niż piano black, chociaż z drugiej strony widzę inny problem - perforowanie obudowy. Sprzęt praktycznie się nie grzeje (top ma jakieś 32*C), jednak z pewnością będzie gromadził się tam kurz, który nie jest sprzymierzeńcem elektroniki, a rozbiórka obudowy nie wchodzi w grę ze względu na gwarancję.

Szkoda, że pilot nie jest ulepiony z tej samej gliny co wzmacniacz. Wizualnie zgrywałoby się to znacznie lepiej. Plastikowy trochę wieje tandetą, ale ujdzie.

Do menu trzeba przywyknąć, choć podstawowy zakres ustawień jest intuicyjny; robi się trudniej, kiedy trzeba sięgnąć do ukrytych opcji i tam niestety bez instrukcji zbyt wiele nie wskóramy - będziemy błądzić jak dzieci we mgle.

Co do szumów, pisków i innych ponadnormatywnych dźwięków, na które jestem uczulony, to jest prawie dobrze. Prawie. Gdyby przyłożyć ucho do samego wzmacniacza to słychać pracę układu - bardzo ciche buczenie, niesłyszalne z odległości 1 metra. Jednak w moim egzemplarzu to występuje. Szum w głośnikach jest naprawdę minimalny, choć i tutaj Taga była moim zdaniem lepsza.

Karykaturalnych rozmiarów jest sam zasilacz, który pozostaje cały czas chłodny. Przez to niedociążenie minimalnie piszczą cewki albo coś innego. Jest to słyszalne dopiero z bardzo bliska. W laptopowym zasilaczu panuje cisza (pod obciążeniem).

Jeśli zaś chodzi o pobór energii to w MX5 jest symboliczny. Jakieś 5-7 W w porównaniu do Tagowych 25-30 W.

Do testów odsłuchowych korzystałem z kilku kawałków, które mają niezły wykop, ale i wokale też są wyraźnie zaznaczone. Moja rekomendacja, może ktoś skorzysta:
Sierra - Gone
Kaleida - Think
Son Lux - Easy
Son Lux - Pyre
Brodka - Game Change
Brodka - Imagination

Testy trwają i czas pokaże czy MX5 się przyjmie. Polecacie może jakieś wzmacniacze o ciepłej charakterystyce i lampowym brzmieniu w rozsądnych kwotach?  

Edytowano przez Kaliber93mm
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
2 godziny temu, MobyDick napisał:

jak gra ?

Niestety tylko chwilę miałem a z pracy akurat mam wyjazd więc póki co więcej nie posprawdzam. Podłączyłem go do Equilibrium S6 i muszę powiedzieć, że do tak trudnych kolumn mocy mu na pewno nie brakuje. Około 20/100 to już jest głośność w sam raz na normalne słuchanie z 2 metrów. To USB jest tak na doczepkę wrzucone bo to 48 kHz. Bluetooth jest 5.0 , można regulować basy i treble, są filtry ( chyba 7 ) gdzie słychać różnicę, jest wyjście na subwoofer, 2 wejścia analogowe. Zapowiada się fajnie. Nie jestem fanem niebieskiego wyświetlania menu. Regulacja głośności jest płyną, słychać przyjemne klikanie. Szkoda,że gałka nie jest wystającą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę to użycie portu USB typu A. Ostatnio nawet we wzmacniaczach za kilkadziesiąt zł można spotkać porty USB-C. Czy ten port nie ma przypadkiem funkcjonalności odtwarzacza plików z pamięci USB ?

Brak jakichkolwiek informacji o kodekach bt sugeruje obsług wyłącznie SBC. Sam wzmacniacz wydaje się ok. Wydaje się jednak ze warto do niego kupić jakiś sensowny DAC i gdy potrzeba podłączyć gramofon, trzeba będzie nabyć zewnętrzny preamp korekcyjny do tego. W tej sytuacji ciekawszą propozycją wydawał się już nie produkowany A8, chociaż dysponujący mniejsza mocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MobyDick napisał:

Dziwi mnie trochę to użycie portu USB typu A. Ostatnio nawet we wzmacniaczach za kilkadziesiąt zł można spotkać porty USB-C. Czy ten port nie ma przypadkiem funkcjonalności odtwarzacza plików z pamięci USB ?

Dobre pytanie, musiałbym sprawdzić ale nie sądze. To raczej zwykły port jak w dacach.

17 godzin temu, MobyDick napisał:

W tej sytuacji ciekawszą propozycją wydawał się już nie produkowany A8, chociaż dysponujący mniejsza mocą.

A8 był  3 razy droższy.

17 godzin temu, MobyDick napisał:

Takie wzmacniacze zwykle obsługuje się pilotem i bardzo wygodne pokrętło nie wydaje się tu nieodzowne. Takie zagłębione w panelu przednim moim zdaniem świetnie wygląda i obracanie nim jednym palcem jest wygodniejsze niż np. 2 przyciski do tego.

To prawda, jest spoko. Na pewno wygodniejsze rozwiązanie niż przyciski. Po prostu wolę gałki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A8 można było kupić w okolicach 2 tyś, a ten z tego co widzę jest za połowę tej ceny. Inna sprawa że doszła dewaluacja. Tamten miał już DAC na pokładzie i preamp gramofonowy dobrej jakości. Ten jest bardziej rozwojowy i po wyposażeniu go dodatkowe elementy wyjdzie podobnie w cenie. Te dodatkowe sprzęty można dobrać pod nasz gust. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2022 o 10:56, Tomasz S. napisał:

Krótki film o MX5 od kolegi z sąsiedniego forum:

 

 

Czy da się pod ten Topping MX5 podłączyć odtwarzacz sieciowy, żeby było z czego odtwarzać muzykę? Oczywiście mógłbym do komputera podłaczyć od razu Topping MX5,ale komputer mam zupełnie w innym pokoju więc to rozwiązanie mi nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@Ebison śmiało możesz podłączyć do niego odtwarzacz sieciowy , analogowo lub cyfrowo. 

Zapomniałem dopytać. Chodzi konkretnie o ten odtwarzacz https://www.q21.pl/yamaha-wxad-10.html  Spokojnie podłącze go pod ten wzmacniacz?                                                                  Mam jeszcze jedno pytanie. Czy może podlaczaleś ten wzmacniacz pod którąś z kolumn Indiany Line? Mam Indiane Line Tesi 261 i szukam jakiegoś sprzętu do tych kolumn i dlatego się pytam bo ciekawi mnie jak takie połączenie wypada. Może wiesz coś o tym? 

Edytowano przez Ebison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...