Skocz do zawartości

Topping MX5 czyli czy da się dobre mieć wszystko w jednym za 1100 zł


Tomasz S.

Recommended Posts

Ja nie drwię 😊 , może w pewnym sensie masz rację , ale jeśli ktoś słuchał trochę gratów i nie w cenie 6006tki to wątpię że się na coś takiego przesiądzie  no ale nie jestem nieomylny więc , mogę sobie pogadać , bez konsekwencji chyba 😉 . Pzdr 

Ps sam wiesz po ostatnich doświadczeniach że zestawy za tłuste dyszki mogą zagrać do dupy jak i dobrze wycenione zazwyczaj chińskie zabaweczki przyzwoicie  .

Ale zdarzają się ludzie którym czego nie podłączysz gra dobrze 😋 i na tym zakończę .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie szukajmy tu wzmacniacza który ma zastąpić dużo droższe klocki. Użycie czegoś takiego ma szczególnie sens gdy ktoś kupuje wzmacniacz i kolumny. Wtedy przesuniecie budżetu z większym naciskiem na kolumny z zasady daje same korzyści. Najwięcej obaw rodzą tu zwykle gabaryty takiego wzmacniacza. Bywa że ktoś myli taki sprzęt ze zintegrowanymi miniwieżami sprzedawanymi wraz z kolumnami i wtedy minusem okazuje się zbyt mała funkcjonalność :) . Jeśli chodzi o dźwięk jest tu zwykle wtedy przepaść :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tomasz S. napisał:

W tej kategorii cenowej to może być killer, serio. Wszystko w jednym, brzmiące jak 2 razy droższe i w tym rozmiarze. No killer. Nikt nie mówi,że to hi end

Mnie tego nie mów 😉

Ale często wrzuca się do jednego wora i kosi później wszystko do 10000 😊 . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping niestety poległ w połączeniu z podłogówkami Audio Physic Sitara. Na początku gdy go podłączyłem troszkę się zdziwiłem - wow, jakoś to gra! No właśnie, jakoś. Jakby ktoś kolumny otulił dookoła szmatą. Nie ma oddechu, powietrza, brzmienie mocno się zdusiło, całość osadziła gdzieś w środku między kolumnami. AP mają niby dość wysoką efektywność, ale widać nie ma co się sugerować samymi parametrami.

Mimo wszystko podtrzymuję to co napisałem wcześniej. W kategorii cena/jakość Topping wypada rewelacyjnie. Dobierając do niego kolumienki pokroju Dali Spektor 2, KEF Q350, Polk S20E, Elac Debut B 6.2, Fyne Audio F301 jesteśmy w stanie skompletować bardzo poprawnie grający zestaw stereo dla "mniej wymagających" w kwocie około 2000zł. A przecież można podłączyć coś troszkę droższego. I wstydu też nie będzie!

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lpomis napisał:

 Dobierając do niego kolumienki pokroju Dali Spektor 2, KEF Q350, Polk S20E, Elac Debut B 6.2, Fyne Audio F301 jesteśmy w stanie skompletować bardzo poprawnie grający zestaw stereo dla "mniej wymagających" w kwocie około 2000zł. A przecież można podłączyć coś troszkę droższego. I wstydu też nie będzie!

Wojtek, ale sam wzmak kosztuje 1100 zł a gdzie kasa na kolumny😝. Dali i polki zmieszczą się w budżecie ale z kefami już będzie trudniej 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lpomis napisał:

Faktycznie. Mój błąd. Coś sobie ubzdurałem, że Q350 są nieco tańsze... Sorki.

Co nie zmienia faktu, że pewnie za 3-4k będzie można już zbudować całkiem fajne stereo. A jeśli poszuka się czegoś w używkach, co może zgrać się z tym toppingiem, to może i te 2k w zupełności wystarczą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomasz S. napisał:

Moim zdaniem ten wzmacniacz jest idealnym kandydatem

Można też pomyśleć o używkach piecyków takich jak Rega IO czy Dayens Ampino. Jest lepsza alternatywa? To już każdy zainteresowany sam musi ocenić :)

Ps. Są też gotowe rozwiązania takie  jak  Triangle Elara Active. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kaczadupa napisał:

piecyków takich jak Rega IO czy Dayens Ampino. Jest lepsza alternatywa? To już każdy zainteresowany sam musi ocenić :)

Ps. Są też gotowe rozwiązania takie  jak  Triangle Elara Active. 

Rega IO czy Dayens to dodatkowo dochodzi dac / bt / sterowanie z pilota do kosztów. Edifier s2000mkIII zawsze polecam do 2 tys ale wtedy pracuje USB no i to aktywne więc w dźwięku dużo oprócz DSP nie zmienisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Można też pomyśleć o używkach piecyków takich jak Rega IO czy Dayens Ampino. Jest lepsza alternatywa? To już każdy zainteresowany sam musi ocenić :)

Ps. Są też gotowe rozwiązania takie  jak  Triangle Elara Active. 

Ale po co myśleć o wymienionych używkach, skoro jest ów topping? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, elstrout napisał:

Ale po co myśleć o wymienionych używkach, skoro jest ów topping? :)

A jak Topik nam nie siądzie? Będzie grał nijak, nasza ulubiona muzyka nie będzie poruszać? Co nam wtedy da oszczędność 1kzl?  Wskazalem alternatywę, może lepiej oddającą piękno muzyki. Nierozsądnie byłoby nie sprawdzić co ma do zaoferowania konkurencja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur Charicki napisał:

Czyli znów muszę wznowić poszukiwania wzmacniacza... Zbyt pięknie wyglądało to maleństwo. Dzieki za sprawdzenie sprzętu z kolumnami podłogowymi. Na pewno wielu użytkownikom pomogłeś.

Ale to, że @lpomisowi nie odpowiadało takie połączenie nie znaczy, że z innymi, tańszymi podłogówkami ten wzmacniacz nie zagra lepiej. Zwróć też uwagę na to, o czym pisze Wojtek. Być może dla Ciebie te elementy brzmienia będą akceptowalne. Każdy ma inne wymagania wobec sprzętu i forumowe opinie należy raczej traktować jako wskazówki a nie konkretne rady. 

A tak na marginesie - masz juz wybrane kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kaczadupa napisał:

A jak Topik nam nie siądzie? Będzie grał nijak, nasza ulubiona muzyka nie będzie poruszać? Co nam wtedy da oszczędność 1kzl?  Wskazalem alternatywę, może lepiej oddającą piękno muzyki. Nierozsądnie byłoby nie sprawdzić co ma do zaoferowania konkurencja. 

A jak nie siądzie to trzeba szukać dalej. A jak Dayens nie siądzie ? Jak będzie za mało dokładny a bas rozlany ? Wydaliśmy tys zł więcej i nie mamy dalej źródła, daca czy obsługi polotem. Wskazałem alternatywę może lepiej oddającą piękno muzyki i wygodę użytkowania. Nierozsądnie byłoby sprawdzić co mają do zaoferowania marki inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomasz S. napisał:

A jak nie siądzie to trzeba szukać dalej. A jak Dayens nie siądzie ? Jak będzie za mało dokładny a bas rozlany ? Wydaliśmy tys zł więcej i nie mamy dalej źródła, daca czy obsługi polotem. Wskazałem alternatywę może lepiej oddającą piękno muzyki i wygodę użytkowania. Nierozsądnie byłoby sprawdzić co mają do zaoferowania marki inne.

Szkoda, że poza ogólnie przyjętą linią marketingu Chińczyka, którą tu  zaprezentowałeś  (jak najwięcej  cyferek, ja dodam jeszcze - jak najczęstsze zmiany modeli, jak najwięcej nowych chińskich marek, które wychodzą od tego samego producenta...) czyli najpierw  Amir i np. Topping wstawia swoje cyferki a poszczególni dystrybutorzy mają za zadanie kopiować je i wklejać wszędzie, gdzie to tylko możliwe nie idzie za tym coś więcej, nie idzie za tym brzmienie z którym chcemy zostać. Tylko chwilowa forumowa! moda na cyferki i co parę  miesięcy wrzucanie na rynek następców tych modeli i koniecznie znów parę cyferek po przecinku do  marketingu. 

Moim zdaniem  taki marketing w przypadku mx5 itp. jest błędny bo kogo kto kupuje cały system za 4-5kzł obchodzą te liczby, które tu tak pięknie przepisałeś? Kto kupując cały system w w/w cenie będzie coś z nich rozumiał i będzie się nimi kierował przy zakupie? Ok. jest Kraft ale i On woli wydać dużo więcej na Marantza a nie Topika za 1kzł, oczywiście mając bardzo dużo wolnego czasu z nudów będzie pisał to i owo na forum... Jego prawo. 

Kto kupując cały system za 4-5kzl zaloguje się na forum o tematyce Audio, żeby zasięgnąć informacji? Siedzi nas tu garstka tych samych, mających za dużo wolnego czasu  audiomaniaków (około pięćdziesięciu) i tyle samo albo jeszcze więcej cichych naganiaczy pracujących w dystrybucjach zabawek audio. Osoby mające 4-5kzl na system audio prędzej  wybiorą oczami niż tymi liczbami, które tu przepisałeś czy tabelkami od Amira, potem może posłuchają a wtedy cyferki na nic się zdadzą.

Dobre brzmienia są w stanie przetrwać, obronić się na rynku wiele, wiele lat a te które mają tylko cyferki od Amira są chwilową, ulotną modą, zastępowane co parę miesięcy jak to ma miejsce u Toppinga. Chord wypuści raz na 7 lat takiego Mojo i brzmieniowo Topikowi zostaje tylko pierwsze miejsce w tabeli u Amira i klepanie następców co 3 miesiące, licząc na zysk z tej chwilowej mody na forum Amira... Chińczyk dalej wymyśla dziesiątki marek, chociaż większość z nich to jeden i ten sam! producent, zmienia te "super produkty" co kilka miesięcy ale brzmienia, które zatrzymałoby nas przy tych zabawkach  niestety nie ma. 

Czasem z ciekawości doświadczony audiofil jak @lpomis kupi przedmiotowego Toppinga i porówna brzmienie idealnie mierzącego się Hegla H190 z idealnie mierzącym się Toppingiem i chociaż cyferki tu i tu się zgadzają to brzmieniowo Topik zasłużył na szybki zwrot do salonu. Nawet Audiolaba za 3kzl nie wygryzł z drugiego systemu a przecież do "wygrania" było lepsze brzmienie od Toppinga za 1kzl i dodatkowe 2kzl z oszczędności po odsprzedaży Audiolaba... Nie do pomyślenia a jednak. 

Tomku, chwilowa moda tylko na liczby wśród garstki znudzonych audiofilów siedzących na forum to za mało, gdy nie idzie za tym brzmienie. Co nam z tabelki u Amira jak granie naszego systemu nie angażuje, nie daje radości. Zostaje marne pocieszenie czyli  podnieta cyferkami... Tylko kogo to kręci, jak nawet najwięksi obrońcy liczb wolą kupić dużo droższego Marantza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...