Skocz do zawartości

stereo


tomi

Recommended Posts

Witam, zdecydowałem że jednak wybiore stereo zamiast głośniczków komputerowych.
dostępne są dwie opcje cenowe:
nr 1) 1000 zł na wszystko tj wzmacniacz i kolumny
nr 2) 2000 zł na wszystko tj wzmacniacz i kolumny
co polecacie w obu przedziałach cenowych? jaki wzmacniacz i jakie kolumny? pokój wygląda tak: (ja siedze przy kompie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mylse ze powinienes kupic monitory (latwiejssze ustawienie, powinny wystarczyc na 15m2), jednak jeśli wolisz mieć pewność że nie zabraknie ci basu to kup podłogówki, w przedziale do 1000 trzeba by szukac czegos uzywanego ale w tym wypadku nie pomoge. Za 2000 to juz co innego. Przejrzyj oferty JAMO (np. S718), Magnata (np. Monitor 1000, Supreme 1000) i KODY, a moze nawet jakiegos JBL (np E60 chociaz to moze byc troche za duze), albo Klipscha (np. B3 graja bardzo dynamicznie bez zamulania przez co bas wydaje sie mocniejszy), a wzmacniacz to najlepiej pojdz do jakiegos salonu jak najszybciej i kup cos z ekspozycji teraz w wielu miejscach sa wyprzedaz zeszlorocznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ustawienia chyba nic sie nie da uratowac icon_smile.gif

sproboj "szafki na wysokosc 1,1m" ustawic na krotszej scianie na przeciw komputera a lozko odsunąc tak by ta szafki(A) sie zmiescila. wtedy na tej szafce bedziesz mogl postawic jakies monitorki i w miare to jeszcze bedzie.

ps. gdzie masz dzwi ? nie narysowales. wchodzisz przez okno ;>?

calkiem rozsadnym rozwiazaniem wydaje sie kupienie wzmacniacza sluchawkowego i sluchawek + dac'a i np cd. miejsca napewno starczy i jakosc dzwieku bedzie porzadna !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzisz przy kompie to pewnie wtedy muzyka stanowi jedynie tło, więc nie ma większego znaczenia gdzie względem komputera kolumny postawisz.
Jeśli do słuchania zasiadałbyś na łóżku, to kolumny mogą stanąć na szafce 1,1 m, a że wygląda, że jest dość długa to da się odstęp miedzy kolumnami min 2,5 m zrobić. Szafka nie jest za wysoka więc i kolumny będą na tolerowalnej wysokości.
Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety oglądam też sporo filmów. muzyki nie słucham jakoś zawodowo, po prsotu od czasu do czasu załączę swój ulubiony album i go posłucham. Wolałbym żeby kolumny były ustawione przede mną
zapomniałem dodać że kolumny chciałbym podpiąć do komputera...
W tej sytuacji się zastanawiam czy kupować 2.0 stereo porządne czy po prostu geniusy 5005 + karte dźwiękową i to podpiąć pod kompa i si ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam naczytałem się setek tematów i jestem już bardziej zorientowany niż byłem icon_razz.gif
mam do wydania 2-2,5 tyś, w tej cenie chce kupić nowy wzmacniacz i kolumny (chodzi o gwarancie) potrzebuje kolumien młodzieżowych, słucham głównie hh, rap techno, czasami klasyka ^^
W sumie wybieram między tymi kolumnami:
-Magnat Quantum 505
-MISSION M34i
-jamo S 718
-Klipsch b3(jako monitorki)
pokój 15 m2
do tego potrzebuje wzmacniacza który zagra z tymi głośnikami na bdb poziomie. Nie znam się i nie wiem jaki wybrać, jaki będzie najlepszy i najtańszy
proszę o odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecałbym zestawu mikro do tego typu muzyki jeśli chcesz, aby techno i hh zabrzmiały tak jak chcieli tego twórcy. Tutaj trzeba mocnego spręzystego i dobrze kontrolowanego basu, myśle że JAMO lepiej sprawdza się w rocku czy metalu, a w tym przypadku lepszy będzie Klipsch (może być ten B3) najlepiej, któryś wolnostojący najprawdopodobniej w twoim przypadku F1. Do tego wzmacniacz, żeby zmieścić się w 2500zł to musi być coś z jakiegoś salonu audio z ekspozycji np. Denon PMA-500 (choć jego dźwięk to nie jest najwyższa jakość za te cene), Cambridge Audio 340 (bardzo dobrze recenzowany, ale nie odsłuchwałem go więc nie wypowiadam się), albo jakieś ONKYO, na pewno te głośniki dobrze komponują się z amplitunerami ONKYO łatwo spotkać w RTV dla "myślących inaczej", a nie wiem do końca jakby to było ze wzmacniaczami stereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Klipsche? Moim zdaniem to najlepszy wybór za tą kwotę. Te B3 mogłyby ci nie wystarczać, ale znalazłem bardzo dobrą ofertę z Warszawy (nie wiem skąd jesteś?) na RB-81, a to już najwyższy półka "budżetowych" monitorów. Dodatkowo ten 20cm głośnik bez problemu przeniesie nawet najniższe częstotliwości, a poza tym efektywność Klipschów (nawet 103dB!!! najwyższe modele ,w tym przypadku 97dB) pozwala na słabszy wzmacniacz.
http://www.dvdsystem.pl/opis.php?towID=5679
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta seria Heco nie rowna sie do magnata 505. A te klipswicz czy jakos tak to nie jest cena za 1 glosnik ? poczytaj lepiej.

druga sprawa w takim pomieszczeniu 15 m tylo podstawkowe wieksze. z glosnkiem kolo 15-17 cm srednioniskotonowym. i tak bedzie za glosno.
jak kupisz podlogowki bedzie dominowal bas, bedzie go za duzo i najprawdopodobniej bedzie buczal bo kolumny podlogowe potrzebuja duzo miejsca !!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...