Skocz do zawartości

Czym połączyć denon pma700ae i dcd700ae ?


mcko

Recommended Posts

Na tym poziomie jakości wystarczą kable za około sto złotych na pewno o wiele lepsze od oryginalnych.
http://www.allegro.pl/item568613667_profes...s_105_nowy.html
To był kabel polecany przez forumowicza RoRo
http://www.allegro.pl/item571218046_oehlba..._w_germany.html
Ten wydaje się też być fajny.Wyprodukowany przez dobrą niemiecką firmę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem interkonekt firmy IXOS (0,5 m - 359 zł) model to chyba jakiś Gamma 1002-50 , kabelek jest za krótki żeby postawic cd obok wzmacniacza a co do różnicy pomiędzy drutem który był w pudełku razem z cd to tródno powiedzieć ale .... chyba jest troche lepiej tzn. może troche wiecej detali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kablami tak jest ze jest troche lepiej lub chcemy zeby bylo troche lepiej, ja nie porownuje sprzetu czy jest roznica miedzy a czy b:P mozna sie wnerwic;) A tak czlowiek szczesliwy ze ma super kabelek;) audiofile slysza kolosalne roznice ale slowa "slepy test" uwazaja za herezje i boja sie ich jak diabel swieconej wody:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisywanych powyżej powodów kupiłem właśnie TAKI KABELEK - cena do przeżycia, jak nie poprawi nic to i tak ma potężną zaletę w porównaniu do zwykłych kabelków: jest krótszy i nie będzie mi dyndał niepotrzebnie i plątał się z innymi icon_smile.gif
Łatwo pewnie się domyślić, że sceptykiem jestem w sprawie kabli; pewnie, że użycie kabla od żelazka może dźwięk zepsuć, ale żeby kabelek miał niwelować wady sprzętu to jakoś trudno mi uwierzyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Adamc tez jestem sceptykiem w sprawie kabli. Wiaodomo ze te najgrosze moga troche popsuc. ale roznica w tych za 50 a 250 jest minimalna albo wcale , ze szkoda przeplacac. Niby jakim parametrem kabel ma zmienic dzwiek alego systemu ? W wiekszosci wypadkow jest to autosugestia !
Znana firma , droga rzecz, MUSI GRAC ! Jeszcze gorzej jest w przypadku kabli sieciowych. Pytam sie audiofili jak taki kabel ma zmienic dzwiek, gdy prad ktory dociera do naszych gniazdek jest "slabej jakosci". CHyba ze ktos jets na tyle zapobiegliwy i do samej elektrowni zafundowal sobie kabel ze srebra O_o.
Dla mnie wszystko to jest pic na wode, by jak najbardziej wykorzystac szarego czlowieczka :]

Dlatego twierdze .. chcesz zmienic brzmienie w systemie ? nie kupuj kabla za 350 , kup za 50 a te 300 doloz np do cd albo wzmacniacza i poczujesz roznice !
Mozesz tez zainwestowac w panele akustyczne icon_smile.gif


aha jeszcze jedno. nic dziwnego ze unikaja "slepych testow". bo udowodnilyby im ze roznicy prawie nie czuc a zaplacili 3 razy tyle. ich swiatopoglad by sie zalamal icon_wink.gif. Bo w naturze jest tak ze stworzenie pozbawione jednego zmyslow , wyostrzone ma drugie. Nie widoma osoba ma wyostrzony sluch i dotyk. dlatego tez przy slepym tescie nasz sluch powinien sie polepszyc i tym bardziej wychwycac roznice jednego sprzetu a drugiego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posiadam od miesiąca zestaw denona tj. pma 700 ae , dcd 700 ae i tu 1500 ae." Jak masz cd 700 to dokup DAC beresford 7510 do niego kabel opty lub coaxial lub lepszy IC >IXOS 101 , podobno Van Den Hul "The First" bardzo dobrze zgrywa sie z denonem(używane). . Jakie kolumny , pomieszczenie i co słuchasz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem wcześniej kupiłem już interkonekt IXOS, brzmienie poprawiło sie ale nie jestem w stanie powiedzieć w jakim stopniu, po jakimś czasie podłącze standardowe interkonekty i zapewne usłysze różnice. Słucham dali ikon7+pma700+dcd700+tu1500ae a pomieszczenie około 28m.

Dziękuję za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z pracy zwrócił się ostatnio do mnie z prośbą o radę w zakupie jakiegoś niedrogiego sprzętu grającego.
Jest melomanem od wielu lat i do tej pory wystarczała mu stara wieża Philipsa, ale sprzęt nie najnowszy i do tego kapryśny
nie zawsze "czyta" płyty CD-R .
Doradziłem mu "gotowca" czyli Piano Crafta ale budżet pozwalał na więcej i znajomy wypożyczył poważniej wyglądajacego Denona z serii 700.
Oj co "namordowaliśmy się" przy doborze kolumn "monitorów" i kabelków a znajomemu wciąż nie podobał się dzwięk bo albo było
za "ostro" ale trzeba było iść na kompromisy w ustawieniu kolumn , a to jakieś stendy a to kable głośnikowe na widoku ,co wywoływało
sprzeciw żony i zainteresowanie kota. W końcu osiągneliśmy zadowalajace brzmienie wg mnie ,ale koledze ciągle się nie podobało.
Stanęło na tym ,że oddał Denona i kupił Piano Crafta i jest zadowolony , brzmienie w końcu mu się podoba ,chociaż sprzęt miał początkowo
stać w pokoju 18m2 a ostatecznie wlądował w salonie ponad 30 m2.Ale jest na to sposób ,Piano ma wyjście na suba więc kiedyś dokupi.
Piszę o tym dlatego ,że większość ludzi nie jest audiofilami i muzyki słucha dla przyjemności i na "siłę" nie można im "wciskać" bardziej
zaawansowanych urządzeń bo prorytetem jest ,żeby wokale brzmiały "wyrażnie" a muzyka przyjemnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tench88
Jaka własciwoscia fizyczna kabla ostre tony znikaja i wygladza pasmo ;> ?


Takie sa opnie, czy prawda, nie sprawdzalem. Twoja opinia jest taka ze kabel nie gra, inni twierdza ze gra, musialbym sprawdzic zeby moc Tobie odpowiedziec.
Imho zastosowanie srebra lub miedzi ma wystarczjace ugruntowanie fizyczne aby kable sie roznily w brzmieniu.
Widzialek kiedys artykul o tym jak czlowiek ze znajomymi porownywal kable od 50 do kilkuset zl, kable sie roznily ale zaden nie byl ewidentnie gorszy.
Niektorzy twierdza ze z danym kablem ich system gral beznadziejnie, a z kablem x bylo niebo.
Nawet jesli kabel faktycznie nie gra to swiadomosc posiadania druta za kilkaset zl ktory wyglada ladniej niz naszyjnik zony daje duzo przyjemnosci.
Ja tam wole wydac 200zl i nie patrzec zaintrygowany na kawalek druta ktory byc moze degraduje brzmienie.

Co do roznic porownaj sobie mp3 320vbr z foobara z plyta audio, jesli cd nie dodaje czegos od siebie sadze ze roznicy nie bedzie kolosalnej. Przynamniej ja takiej nie slysze, co nie zmienia faktu ze mp3 nie potrafie sluchac gdyz dla mnie jakby brakuje tej duszy nie wiem, mp3 jest martwe, czegos ewidentnie brakuje.
Słysze roznice czy to autosugestia tak dziala? Nie mowie tutaj o jakims super zmasterowanym Jazzie ale o zwyklej muzyce ktora leci w radiu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...