Skocz do zawartości

CYRUS i9 XR


kaczadupa

Recommended Posts

Cześć.

@kaczadupa

apropos pełni szczęścia, potrzebujesz trochę „dołu” i trochę bardziej dociążonej średnicy.

Śledzę ten wątek, Twój test, także na tym innym forum.

Miałeś u siebie kiedykolwiek jakąś  konkretną „dzielonkę”? Klasyczny piec, A klasowy, nie wiem coś z Accu na przykład.

Wiem, że nie znosisz😉podgrzanej średnicy, ocieplonej itp, lubisz natomiast „żywe” wokale. 
Jesteś wytrawnym audiofilem, może czas najwyższy wejść na stopień, dwa wyżej?😉

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Wojtek, przeczytałem opis Adama i ... dokładnie tak gra mój marantz. Cena 6 razy niższa a efekt ten sam 😉

No ba, w końcu to prawidłowo skonstruowane wzmacniacze czy jakoś tak ;) 

 

40 minut temu, AudioTube napisał:

Wiem, że nie znosisz😉podgrzanej średnicy, ocieplonej itp, lubisz natomiast „żywe” wokale. 
Jesteś wytrawnym audiofilem, może czas najwyższy wejść na stopień, dwa wyżej?😉

To wszystko nie jest takie proste jak się wydaje czytając moje opisy. 

Oczywiście cały czas pracuję nad tym "wejściem na wyższy stopień" :) 

 

 

1 godzinę temu, lpomis napisał:

PS pomarudzić wypada jednak na cenę nowych Cyrusów. Chyba jest jednak troszkę na wyrost.

Patrząc na ceny Moon-a, Naima, Regi itd. to wszędzie jest to samo. Na to już wpływu nie mamy.... Takie hobby.  Ps. Hegel na dniach też poszybuje z cenami.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Patrząc na ceny Moon-a, Naima, Regi itd. to wszędzie jest to samo. Na to już wpływu nie mamy.... Takie hobby.  Ps. Hegel na dniach też poszybuje z cenami.

A ATC cen nie winduje 🙂

A wracając do tematu wzmacniaczy do szlachetnych monitorów ATC. Rozmawiam czasem z facetem, który swego czasu sprowadzał do naszego kraju kolumny tej firmy. On obecnie gra na wzmacniaczu exposure, może to jest jakiś trop? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, seba3002 napisał:

exposure, może

Naim dla mniej zamożnych audiofilów :). Pewnie ciekawe zestawienie do ATC (często rekomendowane)  ale od kiedy nie mam kontaktu z miłym Panem z RMS, który obsługiwał Audiostereo (chyba Pan Andrzej) to wypożyczenie sprzętu jest niewykonalne bez ponoszenia specjalnych, dodatkowych opłat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, soberowy napisał:

Ja z kolei widziałem na forum opinie, że Exposure to Krell dla mniej zamożnych. Chętnie bym sprawdził taki wzmacniacz w przyszłości.

Tylko o ile o Naim mówi się, że najwięcej osób wraca do tego grania to o Krellu mówi się, że każdy audiofil powinien go poznać by po 2 tygodniach sprzedać. To ja już wolę wersję z Naimem dla ubogich :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dalszych testach nie będzie "Expo" ale będzie coś u nas mocno egzotycznego, może nawet ciekawszego a mianowicie Copland CSA70. Zachodni recenzenci po jego testach "odchodzą od zmysłów" , podobno granie, które raz posmakowane uzależnia na zawsze. I to jest argument. 

Tymczasem... za rogiem czai się mój stary znajomy. Kto obserwował moje testy od samego początku będzie wiedział o jaki piec chodzi. Po wygrzaniu jego charakter brzmienia przypomina mi tego czarnoskórego mężczyznę :)

Będzie się działo! 

51xoOn0oGYL._AC_SY780_.jpg

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kaczadupa napisał:

 Copland CSA70

Facet, od którego kupowałem buchardty miał chyba ten model coplanda. Chwalił go a jakiś czas później sprzedał 😉. Obawiam się, że cokolwiek wybierzesz i tak po jakimś czasie przestanie Ci się podobać. Chyba tak mają prawdziwi audiofile 🙂.

 

56 minut temu, kaczadupa napisał:

 

51xoOn0oGYL._AC_SY780_.jpg

Patrząc na zdjęcie Ronniego, przypomniało mi się takie stare powiedzonko "duża klata, mały ptaszek". Oby testowany przez Ciebie wzmak poza samą "muskularnością prezentacji", potrafił też dać dużo przyjemności 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 21.03.2022 o 12:27, lpomis napisał:

PS pomarudzić wypada jednak na cenę nowych Cyrusów. Chyba jest jednak troszkę na wyrost.

O to, to. Ja rozumiem, że wszystko drożeje, koszty rosną, ale ktoś finalną cenę XR-ek skalkulował "spod grubego palca". 

Czyżby Cyrus próbował nowym cennikiem dogonić wiadomą markę:

 

N.jpg

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...