Skocz do zawartości

Marantz 30 + SACD 30n


marekN

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni walczę z zestawem Marantz 30 + SACD 30n podłączone kolumny Aria Focal 926. Jazz, fortepian ok ale już rock słąbo. Mam wrażenie, że wycina mi gitarę i jakoś zamula dźwięk. Jest słodko bez żadnej zadziorności. Testowałem różne interkonekty i kable i aktualnie mam albero blue i struss s-1.  Aktualnie słucham spokojnej muzyki ale mam dużo cd z hendrixem i metalu i to brzmi słąbo. Jest jakaś rada na to, czy wtopiłem ze sprzętem? Przyznaję, że marantza zamówiłem bez odsłuchu. Pozdrawiam i proszę o rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brałeś sprzęt z salonu "na odległość" to masz 14 dni na zwrot. Jak termin nie minął to zwróć i wypożycz np. Supernaita 3 czy Exposure 3010. Kablami brzmieniowo nic nie zdziałasz. 

Ps. Jeżeli kupiłeś stacjonarnie to zadzwoń do tego salonu i poproś czy możesz wymienić obecny sprzęt na lepiej Ci pasujący, niektóre salony wyrażają na to zgodę. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kupowałem w salonie. 14 dni już minęło tak czy siak, bo czekałem ponad tydzień na kolumny. Kolumny są nowe, grają od tygodnia. System stoi ok 30 cm od ściany w salonie ok 30 m2. Kolumny około 3,5 metra od siebie, odsłuch z odległości 3-4 metrów. Kolumny stoją na kolcach, podłoga lite drewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marekN napisał:

Niestety, kupowałem w salonie. 14 dni już minęło tak czy siak, bo czekałem ponad tydzień na kolumny. Kolumny są nowe, grają od tygodnia. System stoi ok 30 cm od ściany w salonie ok 30 m2. Kolumny około 3,5 metra od siebie, odsłuch z odległości 3-4 metrów. Kolumny stoją na kolcach, podłoga lite drewno.

1. Na początek odsuń kolumny na trochę więcej niż te 30 cm. Minimum 50cm.

2. Albedo Blue (też go mam) uchodzi za dość "wolny" - raczej do muzyki akustycznej niż rocka. Wymiana na inny może teoretycznie przynieść poprawę, ale naprawdę marginalną.

3. A jak jest z równowagą tonalną? Marantze są na ogół neutralne, a Focale lekko po jasnej stronie. Zgrywa się to, jest sensowna średnica, czy system gra V-ką?

4. Nie wiem, jak głośno słuchasz. Po tygodniu możesz już trochę podkręcić gałkę. Niektóre woofery muszą pograć głośniej, żeby się rozruszać. Ale to dotyczy raczej basu.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Poprzestawiam kolumny. W innym salonie poradzili, abym powygrzewał sprzęt i za 3 tygodnie spróbował kilka różnych kabli. Na teraz przetestowałem swoje stare interkonekty supra (raczej budżetowe), tellurium black oraz albedo blue, a z głośnikowych struss s-1, struss s-2, supra sword i póki co zostałem przy albedo i struss s-1. Muzyki słucham cicho i średnio (możdżer, chopin, gitara klasyczna) albo głośno i to nawet bardzo - Hendrix, Kat, Metallica.

Co to znaczy "system gra V-ką" przy równowadze tonalnej?

Mam wrażenie, że odtwarzając CD sprzęt gra z wysiłkiem, brak zadziorności i selektywności przy rocku, a kolumny jakby są przykryte kocem. Natomiast przy odtwarzaniu radia internetowego bez wysiłku, dużo powietrza, przestrzeni, tylko gładko i miękko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marekN napisał:

Co to znaczy "system gra V-ką" przy równowadze tonalnej

To znaczy, że jest przewaga sopranów i basów nad średnimi tonami. Ale u Ciebie raczej nie. Z tego co piszesz (kolumny jakby są przykryte kocem) wynika, że jeśli już, to może brakować Ci góry, a nie średnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marekN napisał:

Salon RTV-MAX Łódź.

Wszystko jasne. Nawet nie masz Polskiej gwarancji :/

Nie powinieneś tak trzymać wzmacniacza. Tym bardziej jeśli będziesz dla niego szukał nowego domu.

Ale tu znowu sklep będzie problemem gdzie kupiłeś. W każdym razie nie trzymaj go tam.

Druga sprawa może na chwile spróbować dać jakiś dywan pomiędzy sprzet a Ciebie?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Powygrzewam trochę, bo nie wiem czy to sugestia ale po tych kilku dniach grania po 10-12 godzin "koca" na kolumnach jakby mniej i muzyka z CD idzie już łatwiej z tym, że mam wrażenie że brzmienie idzie w kierunku miękkości. Dywan na podłodze przy głośnikach nie dał wyraźnego efektu. Dzisiaj po 12 godzinach grania wzmacniacz był jedynie letni ale faktycznie chyba usunę półkę i postawię wzmacniacz na sacd, będzie więcej powietrza nad nim. Dzięki za uwagi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...