Skocz do zawartości

Głośniki stereo + wzmacniacz do salonu z aneksem kuchennym


kowallosu

Recommended Posts

Cześć, 

To mój pierwszy post na forum, cieszę się że mogłem tu trafić :)

Poszukuję zestawu stereo w cenie do 4-5 tysięcy złotych, chociaż jestem otwarty na tańsze propozycje. Więcej wydawać nie chcę.

Od zestawu wymagam uniwersalności. Lubię posłuchać rocka, muzyki alternatywnej, muzyki elektronicznej oraz popu. 

Mój znajomy audiofil polecił mi iść w zestawy używane. 

Akustyka pomieszczenia jest średnia. Posiadam 22 metrowy salon połączony z kuchnią. Pomieszczenie jest prostokątne.  Narożnik usytuowany jest w rogu pokoju, a naprzeciwko szafka TV z telewizorem oraz soundbarem. W pokoju jest dywan i zasłony. 

Po prawej stronie szafki między ścianą, a szafką posiadam 22 cm wolnego miejsca. Więc na upartego można tam wstawić kolumnę podłogową... 

Jednak wydaje mi się, że najsensowniej byłoby kupić kolumny podstawkowe. 

Obecnie posiadam soundbar Denona DHT-S516H i ten soundbar zostanie, głośniki będą sobie grały niezależnie :)

 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej uniwersalne będą amplitunery stereo, ale nowe albo są niedostępne, albo dość drogie, dlatego pewnie szukałbym czegoś w sprzęcie używanym chyba, że nie potrzebujesz funkcjonalności sieciowej to znajdzie się z nowych sprzętów bardzo fajny i przyzwoicie brzmiący Magnat MR 780 z radiem FM/DAB i bluetooth. Do tego kolumny np. Pylon Pearl 25 i masz przyzwoite stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie za Wasze sugestie. 

A gdyby tak zmontować zestaw kolumn podstawkowych na toppingu MX5? 

Kolumn podłogowych najzwyczajniej w świecie nie uda mi się zmieścić, a nawet jeśli je zmieszczę, to pomieszczenie zrobi się zagracone. Przeglądając forum znalazłem tani wzmiaczniacz topping MX5 i gdyby do niego podpiąć odpowiednie podstawki może by to zagrało. Znalazłem coś takiego: 

Q Acoustics 3030i
Bowers & Wilkins 607 S2 
KEF Q 350

Jednak te ostatnie średnio za mną przemawiają poprzez swoją budowę. 

Za funkcje sieciowe posłużyłby Wiim Mini podpięty bezpośrednio do wzmacniacza. Posiadam takie urządzenie i daje radę. 
 

Zastanawiam się również nad kolumnami aktywnymi. Edifier ma udane modele, tylko czemu nie ma do wyboru w innym kolorze okleiny :(

myślałem też o Audio Pro A26, ale im więcej o nich czytam na forach, tym miej mnie przekonują. 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2022 o 08:30, kowallosu napisał:

Jednak wydaje mi się, że najsensowniej byłoby kupić kolumny podstawkowe. 

Elac Debut Reference B6

Q Acoustics 3030i

6 godzin temu, kowallosu napisał:

A gdyby tak zmontować zestaw kolumn podstawkowych na toppingu MX5? 

Myślę, że to korzystniejsze rozwiązanie plus kolumny pasywne, niż kolumny aktywne. Kolumn podłogowych raczej bym do tego wzmacniacza nie podłączał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Q21 napisał:

Topping MX5 to bardzo dynamiczne i precyzyjne brzmienie. Bardziej w tym przypadku polecałbym kolumny o cieplejszym brzmieniu takie jak Heco Aurora 700, Pylon Audio Sapphire 25 czy Fyne Audio F501. 

przemyślałem, pomierzyłem i niestety kolumny  podłogowe odpadają :( strasznie zagraciłbym salon, który przez pracę zdalną jest i tak mocno zabudowany sprzętem. 

@S4Home czyli QAcustic 3020i zamiast 3030i ? i tego co wymieniłeś dobrze zgrałyby się z MX5 ? 

 

  

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Elac Debut Reference B6

Q Acoustics 3030i

Myślę, że to korzystniejsze rozwiązanie plus kolumny pasywne, niż kolumny aktywne. Kolumn podłogowych raczej bym do tego wzmacniacza nie podłączał.

Chodzi mi po głowie jeszcze jeden zestaw aktywny, a dokładnie Edifier model S3000 pro.  rzadko przewijają sie na forum, natomiast posiadają naprawdę dobre opinie w sieci. Podobno nawet do filmów się nadają. 

 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Propo doboru kolumn do tego wzmacniacza @Q21 macie może te nowe Polk Audio es20 ,żeby z nim sprawdzić ? Podobno brzmią dużo lepiej od poprzedniej wersji. 

Mamy ostatnią parę na stanie. 

QA 3020 czy 3030i zgrywają się z MX5 bardzo dobrze ale będą łagodniejsze na basie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowallosu napisał:

@Q21 z czym proponujesz połączyć 3030i/3020 aby wydobyć z kolumn jak najwięcej? Chodzi mi o budżetowe propozycje. 

Uważam, że świetnie zgrywają się z Taga Harmony HTR-1000CD. Małych gabarytów miniwieża o ogromnym potencjale napędowym. Jest to wzmacniacz o przestrzennym i muzykalnym brzmieniu. Dużą zaletą są lampy, które niewątpliwie wpływają na jakość tego wzmacniacza. Standardowo są zastosowane lampy Psvane classic, które kosztują około 350zł. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Q21 napisał:

Uważam, że świetnie zgrywają się z Taga Harmony HTR-1000CD. Małych gabarytów miniwieża o ogromnym potencjale napędowym. Jest to wzmacniacz o przestrzennym i muzykalnym brzmieniu. Dużą zaletą są lampy, które niewątpliwie wpływają na jakość tego wzmacniacza. Standardowo są zastosowane lampy Psvane classic, które kosztują około 350zł. 

 

Czy testowaliście może Toppinga mx5 z Polk Audio Signature Elite ES20? Czy byłby to dobry duet? Jaka jest charakterystyka brzmienia tych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2022 o 12:52, Q21 napisał:

Uważam, że świetnie zgrywają się z Taga Harmony HTR-1000CD. Małych gabarytów miniwieża o ogromnym potencjale napędowym. Jest to wzmacniacz o przestrzennym i muzykalnym brzmieniu. Dużą zaletą są lampy, które niewątpliwie wpływają na jakość tego wzmacniacza. Standardowo są zastosowane lampy Psvane classic, które kosztują około 350zł. 

 

Poważnie? Ta malutka wieża jest w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2022 o 08:24, kowallosu napisał:

przemyślałem, pomierzyłem i niestety kolumny  podłogowe odpadają :( strasznie zagraciłbym salon, który przez pracę zdalną jest i tak mocno zabudowany sprzętem. 

@S4Home czyli QAcustic 3020i zamiast 3030i ? i tego co wymieniłeś dobrze zgrałyby się z MX5 ? 

Przepraszam masz rację 3030i. Tu są 3 wersjęmonitorów.

A standy i na nich monitory nie zagracą Ci salonu?

Też polecam sprawdzić je z NAD 338 albo Cyrus ONE

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie do mnie zestaw Topping MX5 i Q Acoustics 3030i. 

Dodatkowo zaraz domówię Polk Elite ES20. 

Chętnie je zestawię z Edifier S3000 PRO i napiszę tutaj podsumowanie.

Dziś ponowiłem odsłuchy i jest trochę lepiej. Kolumny potrafią zagrać potężnie. Basu jest w nich aż za dużo, ustawiłem obecnie -3 w skali od -6 do +6.

Domyślny tryb Classic,  w których uruchamiają się kolumny jest w zupełności wystarczający. Tryb dynamic jest co prawda bardziej efekciarski, mocniej eksponuje bas i wysokie, jednak do codziennego odsłuchu nie jest potrzebny. 

 

 

 

 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...