Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy Bluesound node


mateolo2

Recommended Posts

Dobra Panowie,

Za Waszymi poleceniami decyduje się na streamer/transport do daca na Bluesounda. 
 

Mam tylko jeszcze kilka szybkich pytań.

1. jeśli korzystam z takiego Spotify to używam aplikacji Spotify i wybieram sounda jako urządzenie Spotify Connect. Tak samo z np. Tidal. W takim razie czemu służy cała ta aplikacja Blueos, która wszyscy się zachwycają poza pierwszą konfiguracja? 
 

2. Czy wbudowany dac w nim jest faktycznie a tak słaby jak mówicie? Jak on się ma do najbardziej popularnych daców typu Dacmagic plus, Arcam Irdac, m-dac itd? Jest faktycznie od nich gorszy i tylko sens go używać jako transport? 
 

3. i najważniejsze pytanie. Po streamingu słucham tylko Spotify (Tidala nienawidzę). Ma najfajniejsza bibliotekę i co najważniejsze niesamowicie odkrywa nowe kawałki/albumy. Obecnie mam streamer w postaci Apple TV, ale czy w przypadku używania tylko Spotify (który wiadomo jaka ma jakość) zakup takiego bluesounda ma sens? Czy lepiej poczekać na Spotify hifi i mieć potwierdzenie, ze Bluesound go obsłuży o dopiero wtedy go kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam node jako transport przez coax do Ps Audio dac.

Node na liniowym/Sbooster 

Używam tylko przez BluOS/Qobuz 

Półtora roku, pięknie śmiga.

Na forach spotkasz się często, że Node „gra” fatalnie i nieaudiofilski. Jakoś muszę z tym żyć😃 a Tobie życzę dużo radości i zadowolenia. Daj znać, gdy już go będziesz miał w systemie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że ma to sens. Spotify wcale nie jest tak złe jak wszyscy piszą. W Ślepym teście FLAC vs MP3 malo kto bierze udział a Ci co biorą mają problemy. Więc nei przejmuj się tym. Ja też lubię spotify dokładnie z tych samych względów co Ty.

DAC w Node nie jest słaby. Ale urządzenie po prostu gra lepiej jako transport. Arcam ma lepsze DACi

Z aplikacji będziesz używał korzystając z innych rzeczy niż connect. Jak ustawienia czy radio internetowe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z

Na AS forum we wszystkich wątkach dotyczących BS. 
Ja przerobiłem Lumin D2, Mytek Bridge, streamer od PS Audio. 
Na szczęście mojego portfela nie słyszę żadnych, ale to żadnych dużych różnic, poza „innością” grania. W stosunku do node jako transport i tani PS Audio dac. 
Różnicę w pieniądzach przeznaczyłem na nowe kolumny i dwa dyfuzory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś za 500 euro może dobrze grać??

takie oto pytania/stwierdzenia podszyte ironią, śmiechem, już w 2018 się pojawiały.

Używanie node jako źródło to dla mnie mnóstwo korzyści. Świadomość „niedomagań” mam. Akceptacja i …jedziemy dalej, życie stygnie😉
Trzy lata temu tego nie wiedziałem. Dla mnie „cena” nie jest wartością, kiedyś była. 
Dla mnie wartość dodana z używania tego małego pudełka przesłania wszystkie jego „minusy”

Posiadam tor audio o znacznej wartości nominalnej, dużo miesięcy ciężkiej pracy i oszczędzania. A mimo tego używam node😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, 

Bardzo Wam dziekuje za opinie :) 

Wszysyko zależy od punktu siedzenia. Dla mnie wydatek na bluesounda jako tylko streamer to mega dużo :) Do niedawna miałem tej wartości cały system ;) Dlatego zastanawiałem się czy do Spotify to w ogóle ma sens… ale skoro mówicie, ze tak… Może w takim razie kupię tego bluesounda i będę korzystał z wbudowanego daca, a arcama i zasilacz Sboostera sprzedam, żeby trochę pieniędzy odzyskać. Zobaczymy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pod koniec zeszłego roku nie było żadnych problemów z tym, żeby takiego Node'a z jednego z warszawskich salonów Top Hi-Fi wypożyczyć do domu - może nie na dwa tygodnie, tylko kilka dni (gorący okres black week i nadchodzących świąt), ale jednak była taka możliwość ;) Więc to jest właściwy kierunek kolego @mateolo2 - sam na własne uszy, bez żadnego ryzyka, będziesz w stanie się przekonać, czy ten wybór będzie miał dla Ciebie sens

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Jeżeli Spotify jest celem to kup coś co obsłuży Spotify Connect i będzie miało wyjście do DACa. Ja do Spotify mama malinę podłączoną po USB i chromecast Audio.

Przyznam się Wam szczerze…. (Bądźcie łaskawi), ze myślałem o kupnie tej nowości https://wiimhome.com/Overview.html

Dużo pozytywnych opinii, kosztuje grosze, ma tidal Connect, Spotify Connect 24bit/192khz, mega aplikacja z ciągłymi aktualizacjami i wszystko inne rzeczy, które ma taki Node. Jednak jak rozmawiałem z chłopakami z zachodnich for audio to faktycznie jednak transporty się różnią i zegary maja znaczenie, wiec trudno mi uwierzyc, ze coś takiego zagra po optyku podobnie do node’a… 

ale odrzuciłem ten pomysł z jednego powodu. Kupiłem sobie jakiś czas temu malinke, wraz z czapką hifi berry Digi z nadzieja, ze to będzie super streamer za nieduże pieniądze i ku mojemu zdziwieniu po Spotify zagrał WYRAŹNIE gorzej niż Apple TV (jakim cudem?). Możecie nie wierzyć, ale zaprosiłem na odsłuchy kilku znajomych (nie audiofilii) i zapytałem czy słyszą jakaś różnice bo myślałem, ze ze mną jest coś nie tak. I KAŻDA osoba nie wiedząc co w ogóle zmieniam i testuje wskazała bezbłędnie w kilku próbach, ze malinka po optyku, podłączona do tego samego daca gra gorzej (mniej szczegółowo, z mniejsza głębia i dynamika - po prostu jakby utwór który odtwarzam był niższej jakości). Myślałem ze to może volumio jest słabe, ale wgrałem wszystkie inne popularne apki i wszędzie to samo… I gwarantuje Wam, ze to nie kwestia gustu i każdy z Was stwierdziłby to samo. Byłem w szoku, ze w ogóle transport po optyku może mieć tak słyszalne różnice… (stad pomysł na node’a). malinke sprzedałem i dalej jadę na tym Apple TV. 

Dlatego skoro malinka mnie nie usatysfakcjonowała to uważam, ze nie ma szans, żeby takie wiim mini okazało się lepsze od moje Apple TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś na forum coś opowie o tym wiim mini? W ogóle ktoś to testował?

31 minut temu, Tomasz S. napisał:

Nikt nie będzie Cię przecież przekonywał co u Ciebie w domu zagra najlepiej. Jeżeli Apple TV to niech zostanie Apple TV.

Byłbym ostrożny raczej z opiniami / gwarancjami,że coś nie zagra :)

Nie mówię, ze malinka jest zła. Bardzo możliwe, ze po prostu chciałem przyoszczędzić i zamiast kupić Allo kupiłem HifiBerry, które jest słabe i stad to moje wrażenie. Natomiast już się zraziłem i więcej nie chce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mateolo2 napisał:

a ktoś na forum coś opowie o tym wiim mini? W ogóle ktoś to testował?

Jakie to ma wyjścia na stronie nie znalazłem.

Ja tam stosuję Malinkę i też jestem zadowolony. Ciekawi mnie tylko co spowodowało że jednak tak coś mocno poszło nie tak.

Masz jeszcze IEAST M30 PRO z wyjściem cyfrowym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

ma optyka ( do 24/192 ) i jack do RCA z wbudowanego DACa. Chyba najbardziej uniwersalne niedrogie urządzenie teraz.

tak, tylko pytanie jak to po tym optyku gra :) bo tam te zegary pewnie takie sobie i mega bym sie zdziwił gdyby to jaki transport brzmiało jak taki Bluesound…

6 godzin temu, S4Home napisał:

Jakie to ma wyjścia na stronie nie znalazłem.

Ja tam stosuję Malinkę i też jestem zadowolony. Ciekawi mnie tylko co spowodowało że jednak tak coś mocno poszło nie tak.

Masz jeszcze IEAST M30 PRO z wyjściem cyfrowym.

Piotr

Tez się zastanawialiśmy. Teorii było sporo ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mateolo2 napisał:

tak, tylko pytanie jak to po tym optyku gra :) bo tam te zegary pewnie takie sobie i mega bym sie zdziwił gdyby to jaki transport brzmiało jak taki Bluesound…

To ja już nie powiem, bo dla mnie wszystkie transporty bitperfect grają tak samo. Dla samej funkcjonalności zamówiłem też sztukę dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

To ja już nie powiem, bo dla mnie wszystkie transporty bitperfect grają tak samo. Dla samej funkcjonalności zamówiłem też sztukę dla siebie.

Ja tez sobie kupiłem jedna sztukę na testy. Tydzień temu na Amazonię był błąd i zamiast 99 euro było przez chwile 99 zł. Janusze biznesu na olx to kupili i sprzedają teraz zapakowane nowki po 2 stówki. Normalna cena to 550 zł. Wiec jak ktoś chce to bierzcie póki są. 
 

Jesli chodzi o to co dostajemy za ta kase to jakiś kosmos - apka firmowa podobno tak dobra jak blueos. Ciagle aktualizacje - oficjalne wsparcie tidal. Bit perfect 24bit/192 KHz po optyku. Wszystkie tidal Connect, Spotify Connect, AirPlay 2 i inne cuda która są takie same jak w bluesoundzie. No kosmos po prostu. Jeśli to po optyku będzie dobrze grało to mamy killera :) Zobaczymy. Dam znać jak zrobię testy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Czy apka tak dobra jak bluesound to może też nie ma co przesadzać ale jest funkcjonalna.

Jest taka mega trywialna funkcja dla której potrzebuje tego urządzenia.

Budzik. Wzmacniacz się wybudza sam jak dostanie źródło, więc ustawię sobie budzik.

Lada dzień maja pojawić się tu dokładne testy z pomiarami tego urządzenia: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wiim-mini-streamer.31182/page-3#post-1120301

 

 

1 godzinę temu, soberowy napisał:

A jakie kolumny i wzmacniacz masz ? Daca znamy. 

Primare i21 a kolumny triangle Comete ez :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...