Skocz do zawartości

Heco aurora 700 i nad356bee


Robert Kalifornia

Recommended Posts

Zmudowałem i stwierdzam, że to mudowanie dupy nie urywa. Dźwięk robi się trochę czystszy, poduszkowego basu jest trochę mniej. To by było tyle.

Lepsza separacja czy scena po modzie? To można sobie między bajki włożyć. Takie odczucie może być wynikiem ograniczenia oryginalnego basu NADa, który się uszczupli. Musisz też wziąć pod uwagę, że po modzie, wzmak będzie bardziej bezlitosny dla nie najlepszej jakości nagrań. 

Nie uważam, aby modowanie było korkiem do przodu. Bardziej w bok. Oczywiście porównuje tutaj nada w trybie końcówki do tego zmudowanego. Jeżeli by porównywać go jako integre vs mod, tutaj różnice mogą być większe, ale to i tak raczej krok w bok.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, renoxd napisał:

Zmudowałem i stwierdzam, że to mudowanie dupy nie urywa. Dźwięk robi się trochę czystszy, poduszkowego basu jest trochę mniej. To by było tyle.

Lepsza separacja czy scena po modzie? To można sobie między bajki włożyć. Takie odczucie może być wynikiem ograniczenia oryginalnego basu NADa, który się uszczupli. Musisz też wziąć pod uwagę, że po modzie, wzmak będzie bardziej bezlitosny dla nie najlepszej jakości nagrań. 

Nie uważam, aby modowanie był korkiem do przodu. Bardziej w bok. Oczywiście porównuje tutaj nada w trybie końcówki do tego zmudowanego. Jeżeli by porównywać go jako integre vs mod, tutaj różnice mogą być większe, ale to i tak raczej krok w bok.

Dokładnie tak, miałem NAd  2 lata i wysłałem do modyfikacji,i bas rzeczywiście jest szczuplejszy,to za co lubiłem brzmienie Nada znikło,to zdecydowanie krok w bok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki trochę. Po kastracji NADa, za mało mam basu do oglądania filmów z Heco 700. Pomyślałem, aby kupić subwoofera sub 30a do kompletu. Będzie to miało sens? Ten sub z tego co widze ma opcję crossover i mogę na nim odcinać jakieś tam pasmo, ale przecież to chyba nie o to chodzi, abym odcinał wszystko dopiero poniżej pasma kolumn. Skoro kolumny graja 25+ a sub 20+, to nie byłoby sensu kupować suba dla tych 20 - 25k?? Jak to potem dobrze ustawić po podłączeniu do NADa 356?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2022 o 18:28, tomaz75 napisał:

Dokładnie tak, miałem NAd  2 lata i wysłałem do modyfikacji,i bas rzeczywiście jest szczuplejszy,to za co lubiłem brzmienie Nada znikło,to zdecydowanie krok w bok.

Czy wtedy też nie tracimy funkcjonalności?

Regulacji oraz możliwości wykorzystania go jako czystej końcówki?

6 godzin temu, renoxd napisał:

Z innej beczki trochę. Po kastracji NADa, za mało mam basu do oglądania filmów z Heco 700. Pomyślałem, aby kupić subwoofera sub 30a do kompletu. Będzie to miało sens? Ten sub z tego co widze ma opcję crossover i mogę na nim odcinać jakieś tam pasmo, ale przecież to chyba nie o to chodzi, abym odcinał wszystko dopiero poniżej pasma kolumn. Skoro kolumny graja 25+ a sub 20+, to nie byłoby sensu kupować suba dla tych 20 - 25k?? Jak to potem dobrze ustawić po podłączeniu do NADa 356?

To co gra ile to teoria.

Napisy na kartce papieru i tyle.

Nie odcinasz tego co poniżej wartości kolumn tylko właśnie powyżej. Sub uzupełnia dolne pasmo w które kolumny nie wchodza. można tez ustawić tak aby pewne pasmo się dublowało jeśli jesteś basolubem jak ja.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z funkcji regulacji tonów,mam takie zdanie że to degraduje dźwięk, jeśl ktoś tego używa to albo za chwilę będzie poszukiwał, wzmacniacz, kolumny, źródło,bo coś mu się nie podoba w systemie, albo z akustyka jest nie tak.Dla mnie NAD po modzie stracił swój charakter brzmienia,to za co ludzie wybierają go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był NAD,I grał z Studio 16 Hertz Canto one,Kef R300,Pylon Diamond monitor,Pmc Db1 gold, Dynaudio Excite x18,i teraz od dłuższego czasu Yb audio video Xl, akustyka do poprawy,to wiem,teraz gram na Yaqin Ms30L,i jest bardzo dobrze.Bas zróżnicowany,góra dźwięczna,bogata średnica,NAD tego nie miał,przed i po modzie,i mieć nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Czy wtedy też nie tracimy funkcjonalności?

Regulacji oraz możliwości wykorzystania go jako czystej końcówki?

To co gra ile to teoria.

Napisy na kartce papieru i tyle.

Nie odcinasz tego co poniżej wartości kolumn tylko właśnie powyżej. Sub uzupełnia dolne pasmo w które kolumny nie wchodza. można tez ustawić tak aby pewne pasmo się dublowało jeśli jesteś basolubem jak ja.

Piotr

No tak. Mogę jednak zrobić odcięcie tylko na subie dla suba. Czyli jeżeli kolumny "w teorii" schodzą do 25 a sub zaczyna grać od 20, to wszystko od 25+ będzie zdublowane. Nie da się przecież odciąć kolumn poniżej pewnego pasma. Można?

Lubię bas :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2022 o 07:22, S4Home napisał:

Nie można na wzmacniaczu.

Ale kolumny nie schodza do tylu więc spokojnie. Poza tym pewne pasmo nachodzenia jak lubisz bas będzie mile słyszalne. Zobaczysz.

Możesz od nas suba wypożyczyć i sprawdzic.

Piotr

Chyba sie skusze. Jaka cena? Kupowalem juz u was sprzet 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jako że świat nie zna próżni mam na testach Marantz pm6007. No i naprawdę mi się podoba, basu jest więcej (vs exposure i ca640) a i wszystko inne (dynamika, szczegóły) też fajne. Dac też jest moim zdaniem bardzo dobry - nie słychać różnicy vs MF v90. No i mocy mu nie brakuje, co czułem np w Onkyo 9150. Takie słyszalne różnice to niżej schodzący bas i więcej "wyrafinowania" w szczegółach w exposure do pm6007. Tak więc opinie, że to niski model itp tu chyba nie powinny mieć dużego znaczenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...