Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Zgodnie z prośbami chłopaków otwieram nowy wątek o Wiim Mini. 
 

Dla osób niezaznajomionych z tematem. Od niedawna na rynek wszedł nowy streamer, który jak wskazują zachodnie fora może być świetną alternatywą do droższych streamerow typu Bluesound w kontekście używania go po wyjściu optycznych jako transport do daca. Na pokładzie mamy wszystko - bit perfect 24/192, gapless, Spotify Connect, tidal Connect (tutaj oficjalne wsparcie od samego serwisu tidal), Roon Ready, Airplay 2 i od groma innych serwisów i funkcji. Tak na prawdę jest tu wszystko co u największych graczy. Aplikacja jest firmowa i opiera się na 4stream, ale została bardzo mocno przerobiona i funkcjonalnością podobno zbliża się już na ten moment do Blueos. Co tez jest swietne to ciagle aktualizacje - producent bardzo powaznie i zaangażowaniem podchodzi do tego urządzenia co zwiastuje tylko jego potencjał. Jestem z nimi w kontakcie i już ze swojej strony zaproponowałem dodanie funkcji typu informacja o bit rate danego utworu itd. Sama firma bardzo prosi audiofilii, żeby wysłali im propozycje co maja dodać bo chcą stworzyć z tego urządzenia mega mocnego gracza. 
 

Jesli chodzi o dźwięk to potrzebujemy testów i opinii. Na zachodzie już kilka osób na forach audio napisało, ze pozbywa się bluesounda ponieważ nie słyszy różnicy po optyku. Mi trudno w to uwierzyc, ale pokłam w tym ogromne nadzieje, ze tak jest! 
 

Lada dzień pod tym linkiem będziemy mieli przeprowadzone przez kolegę z zachodu dokładne testy i pomiary skupiające się głównie na wyjściu optycznym. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wiim-mini-streamer.31182/page-5#post-1122165

I teraz jeszcze krótkie info dla osób które chcą to urządzenie przetestować. Na Amazonie jakiś czas temu był przez chwile błąd i zmieniła się cena z 99 euro na 99 pln. Było 200 sztuk i wszystkie poszły w pare minut. Nasi rodacy pokupowali i odsprzedają teraz na olx po 200 zł. Warto kupić jeśli ktoś chce przetestować bo jak się wyprzedadzą na olx to cena będzie klasyczna czyli około 550 zł.

Moja sztuka już dzisiaj dotarła i lada dzień podzielę się moja opinia. 

Będę wdzięczny, żeby osoby, które przetestowały urządzenie tez dawały tutaj znać co o nim mysla. A co jeżeli faktycznie to będzie killer bluesounda za 1/5 ceny?! Trzymamy za to kciuki!

1DDB7904-DBFC-47EC-9784-1E98180E83B0.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie swoje zadanie spełnia

Po optyku faktycznie gra dobrze, wręcz bardzo dobrze. Ja mimo wszystko mam spięte po aux, bo optykiem połączyłem głośniki z telewizorem. 

Stream działa bezproblemowo, w aplikacji można ustawić equalizer, którego osobiście nie używam. Urządzenie jest małe, wygląda schludnie. 

 


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kowallosu napisał:

Urządzenie swoje zadanie spełnia

Po optyku faktycznie gra dobrze, wręcz bardzo dobrze. Ja mimo wszystko mam spięte po aux, bo optykiem połączyłem głośniki z telewizorem. 

Stream działa bezproblemowo, w aplikacji można ustawić equalizer, którego osobiście nie używam. Urządzenie jest małe, wygląda schludnie. 

 


 

 

Miałeś jakies porównanie z innymi streamerami po optyku?

Przed chwilą, Fajfol napisał:

Dołączam do grona użytkowników. Pierwsze wrażenie - po AUX praktycznie nieodczuwalna różnica w jakości. Dopiero po optyku zmiana na duży plus.

Do czego masz go podłączonego po optyku? 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomaz75 napisał:

Kupiłem i ja, zobaczymy jak przyjdzie,mam jeszcze Chromecast audio, ciekawe czy będzie różnica?

Twoja opinia tez będzie w takim razie dla nas bardzo ważna 

@S4Home Czekamy aż Wy jako ludzie którzy słyszeli podejrzewam ogromna ilość streamerow zakupicie swój egzemplarz i dacie nam znać jak wypada w testach w stosunku do droższych streamerow

@Mar Ka Czekamy tez z niecierpliwością na Twoje porównanie z DigiOne Signature - to bardzo mocna konkurencja dla tego maleństwa, ale jedno z ważniejszych porównań poza Node’m

Ja będę porównywał z różnymi źródłami po optyku między innymi HifiBerry Digi pro

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mar Ka napisał:

Oczywiście

Miałem przyjemność trochę się osłuchać już i były również pomysły na przetestowanie drogiego konkurenta z wcześniejszego wątku.

Skoro wiec jest tak dobrze,to nie wypada nie spróbować.

Niezdecydowanym proponuję się pospieszyć, ogłoszenia znikają dość szybko

Może Amazon znów się pomyli w wycenie i trafi nowa partia za 9,99? tym razem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomaz75 napisał:

Może Amazon znów się pomyli w wycenie i trafi nowa partia za 9,99? tym razem?

Haha! Byłoby niezłe!

9 minut temu, Mar Ka napisał:

Oczywiście

Miałem przyjemność trochę się osłuchać już i były również pomysły na przetestowanie drogiego konkurenta z wcześniejszego wątku.

Skoro wiec jest tak dobrze,to nie wypada nie spróbować.

Niezdecydowanym proponuję się pospieszyć, ogłoszenia znikają dość szybko

Tez tak uważam! Podejrzewam, że zaraz ich nie będzie :) 

Jedyne co mnie zdziwiło to, ze mój po rozpakowaniu nie miał tej pianki na folijce, która chroni urządzenie. Ale z tego co widzę na olx nie wszystkie ja maja, wiec może to jakaś inna partia. Cholera wie :) Na początku się przestraszyłem, ze to jakaś podróba ;) Wasze ją miały?

CED9EE5F-2E37-433C-B45C-B1BB6193BD6E.jpeg

97F7AA9D-6241-46F5-8CF6-E5EAC9B3DC09.png

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Czuje, że dojdzie do ciekawych wniosków. 

Za chwile się dowiemy, że takie tuzy jak Linn, Lumin, Naim, Moon, Auralic i inne mogą czuć się zagrożone i zaczną wycofywać swoje produkty ze wtydu przed tym krążkiem.

😁😁😁

Sorry, nie mogłem się powstrzymać 😜

Skomentuje to po prostu uśmieszkiem - ;) 

Ja Panowie postaram się Wam już jutro późnym wieczorem coś napisac, bo będę miał wtedy chwile, żeby w spokoju posłuchać, potestować i porównać do innych transportów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomaz75 napisał:

Tak, Witek,nie zapomnij o informacji na paczce,że to nagroda w konkursie

Oczywiście. :)

Mam chłopaków w podstawówce, starszy już złapał bakcyla i słucha Tidala na mini wzmacniaczu lampowym, młodszy po komunii dostanie nowy komputer, dokupię mu jakieś mini audio do tego i taki grajek jak Wiim może się przydać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomaz75 napisał:

Może Amazon znów się pomyli w wycenie i trafi nowa partia za 9,99? tym razem?

Hahaha

Może to nie pomyłka,a taki chwyt marketingowy.Popatrzcie jak głośno zrobiło się wokół samego urządzenia.

Dzięki "Januszowi", za 195pln to nie żal.Ale jakbym miał wydać 500, to już chyba bym musiał poważnie się zastanowić czy warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomaz75 napisał:

NIC,NIC przyzwoitego nie kupimy.Wygoda, prostota obsługi no i przyzwoity dźwięk, mnie to wystarczy.

Też myślę, że to po prostu przyzwoity, prosty grajek i nie ma co się napalać, że może jak równy z równym stawać w szranki z Bluesound czy czymś podobnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Też myślę, że to po prostu przyzwoity, prosty grajek i nie ma co się napalać, że może jak równy z równym stawać w szranki z Bluesound czy czymś podobnym.

Ale o Bluesound też mówią,że DAC słaby,że jako transport jedynie przyzwoity,że aplikacja wygodna,tu być może będzie to samo za ułamek ceny,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wito76 napisał:

Też myślę, że to po prostu przyzwoity, prosty grajek i nie ma co się napalać, że może jak równy z równym stawać w szranki z Bluesound czy czymś podobnym.

Tego jeszcze nie byłbym taki pewien. Bo pare osób już tym grajkiem zastąpiło bluesounda. Ja od zawsze uważałem, ze streamery są totalnie przecenionymi ($) urządzeniami. To bardzo prymitywne tak na prawdę komputerki z kilkoma aplikacjami z muzyka. A za 800 zł w tych czasach można kupić smartfona, który technologicznie w stosunku do streamera jak rakieta kosmiczna. No ale wiadomo, ze audiofile wydają łatwo pieniądze. I od dłuższego czasu wyczekuje, aż na rynku pojawia się dobrej jakości urządzenia które to robią i nie kosztują 2000 w gore itd. 

4 minuty temu, Mar Ka napisał:

Hahaha

Może to nie pomyłka,a taki chwyt marketingowy.Popatrzcie jak głośno zrobiło się wokół samego urządzenia.

Dzięki "Januszowi", za 195pln to nie żal.Ale jakbym miał wydać 500, to już chyba bym musiał poważnie się zastanowić czy warto.

tak, 5 stówek to już bym musial mieć duzzzo testów i rekomendacji ze w tej cenie to kosmos transport

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...