Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

3 minuty temu, Mar Ka napisał:

Nom,Wiim musi naprawdę coś prezentować żeby przebić moje ulubione źródło.Tak więc,nie będzie mu łatwo.

Ale by były jaja, No ale nie nakręcajmy sie bo jeszcze to usłyszmy ;) 

Natomiast jak prześledzicie wątek na audiosciencereview to kolejny kolega napisał, ze malinke sprzedaje na rzecz wiim. Po testach.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mateolo2 napisał:

Ja Janusze się wyprzedadzą już ro moim zdaniem używki będą chodzić po 350 zł, wiec nawet zarobimy na tych testach 😂

Czyli rozumiem, wpadłeś tu do nas tak po prostu ponegować? Skoro nie jesteś tym zainteresowany?

Ależ ja nie neguję tego krążka, na pewno wielu on zaskoczy, zwłaszcza w kontekście jakość/ cena/obsługa..

Tak, że kibicuje bardzo. 

Nie potrzebuje też kolejnego streamera, wystarczy mi to co mam.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mateolo2 napisał:

Ja Janusze się wyprzedadzą już ro moim zdaniem używki będą chodzić po 350 zł, wiec nawet zarobimy na tych testach 😂

To musimy w takim razie jakąś zmowę zrobić. Posłuchamy, rozczarujemy się, napiszemy tu że jednak lipa i interesu życia nie będzie :) . Chwalimy, chwalimy, tyko i wyłącznie :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny recenzent, który to testował i skupił się tez na optycznym wyjściu napisał, ze gra dobrze, ale w nawiasie dodał, ze nie bardzo dobrze hehe ;) tylko za taka opinie to jak dziękuje. Co to znaczy „nie bardzo dobrze” w odniesieniu do czego? Dlatego bardziej liczę na nasze uszy.

Przed chwilą, Wito76 napisał:

Mój Janusz w piątek rano ma mi wysłać tak więc w poniedziałek wieczorem najwcześniej będę mógł posłuchać.

„mój Janusz” padłem 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mateolo2 napisał:

 

Natomiast jak prześledzicie wątek na audiosciencereview to kolejny kolega napisał, ze malinke sprzedaje na rzecz wiim. Po testach.

Możesz proszę linka podesłać,bo napięcie rośnie...A ja dopiero wczoraj wieczorem zamówiłem

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

A tym optykiem to w co chcecie wpinać ten krążek?

Ja w arcama irdaca z zasilaczem liniowym Sbooster’a 

1 minutę temu, Mar Ka napisał:

Możesz proszę linka podesłać,bo napięcIdę rośnie...A ja dopiero wczoraj wieczorem zamówiłem

W mojej pierwszej wypowiedzi w tym wątku podałem linka na pierwszej stronie do bliźniaczego tematu na zachodnim forum :) Sam w tej dyskusji tam biorę udział.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wito76 napisał:

Należy przypuszczać, że nie będzie lepiej, ale jak się nie ma tego co się lubi to się lubi co się ma. Ja to się w ogóle cieszę, że ma jakiekolwiek wyjście cyfrowe. 

Gdyby nie miał, to chyba żaden z nas by go nie kupił ;) No chyba, ze właśnie do jakiejś starej wieży w garażu. Ja naiwnie wierze, ze może będzie moim głównym źródłem w systemie 😂

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomaz75 napisał:

Kupiłem i ja, zobaczymy jak przyjdzie,mam jeszcze Chromecast audio, ciekawe czy będzie różnica?

też dobre porównanie. Aczkolwiek w Chromecast trzeba było puszczać audio przez jakiś program? Albo roon? Tak wyszło z testów ASR

9 godzin temu, mateolo2 napisał:

@S4Home Czekamy aż Wy jako ludzie którzy słyszeli podejrzewam ogromna ilość streamerow zakupicie swój egzemplarz i dacie nam znać jak wypada w testach w stosunku do droższych streamerow

Właśnie nikt mi nie odpisuje :/

Dzisiaj kolejne próby. Bo też musze go mieć :) na testy :)

9 godzin temu, mateolo2 napisał:

@Mar Ka Czekamy tez z niecierpliwością na Twoje porównanie z DigiOne Signature - to bardzo mocna konkurencja dla tego maleństwa, ale jedno z ważniejszych porównań poza Node’m

Mnie to szczególnie interesuje :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na Wasze wrażenia optyk vs aux. Jak dla mnie na optyku jest bardziej przestrzennie oraz głośniej, dźwięk jest bardziej krystaliczny. 

Na aux też można wymusić głośniejsze granie (ustawienie loud i normal), natomiast u mnie na loud występują lekkie zniekształcenia, więc słucham na normalu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taki temat to mi się podoba :) widać ekscytację, dużo odpowiedzi, autor aktywny, wyświetleń dużo, zapowiedzi testów, branża jest z nami, społeczność się łączy ( i zaraz się podzieli ) są pierwsze marudy co nie słuchały ale wiedzą już na pewno. Super ❤️ takie hobby to mi się podoba. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ogłoszeniodawcę OLX z sąsiedniej wioski więc po paru godzinach już mam WIIM u siebie.

Na odsłuchy wczoraj miałem tylko godzinę ale wystarczyło żeby usłyszeć że gra inaczej od mojej yamahy WXC-50 (yamaha po coax, wiim po optyku). Odsłuchy Tidal Hi-Fi.

Dźwięk z wiim jest jakby bardziej 'nowoczesny' - sprężysty, jaśniejszy, słychać więcej szczegółów ale chyb nie ma takiego zejścia basu jak yamaha (to może być mylne wrażenie wynikające z ogólnego rozjaśnienia). Jeszcze nie wiem który wygra. Pasowałby mi wiim ze względu na Tidal Connect i gapless.

Aha jeszcze tryby EQ dostępne z poziomu aplikacji - całkiem to ciekawe jest. Słychać wyraźnie różnice przy przełączaniu. Słucha się całkiem przyjemnie i dla mnie (chociaz zawsze preferowalem tryby pure/direct) to jednak jest funkcjonalność na plus.

Dzisiaj potestuję jeszcze z Chord Mojo + słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...