Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

31 minut temu, T Z6 napisał:

U mnie Magnat zawsze pokazuje 44.1 khz.Tidal master itd.W Wiimie ustawione 192 khz ale i tak pokazuje 44.1.A niby Magnat obsluguje do 192 khz i 24 bit.Nie ma sie co przejmowac bo z tymi cudami niewidami ze tyle i sryle tych khz to totalna sciema moim zdaniem.W Magnacie tylko po usb z laptopa widzialem bodajze 48 khz.

Puść sobie z Wiima test, tam gdzie się przestawia Khz "SPDIF output resolution" potem play test audio.. wtedy mi leci pelne 192 Khz. Czyli można.

Co do Spotify czy Tidal to jest tyle samo czyli mało.

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Hej, a czy ktoś już otrzymał aktualizacje wiim? 4.6.412856?

Ja mam właśnie ten sofcik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szpirit napisał:

Puść sobie z Wiima test, tam gdzie się przestawia Khz "SPDIF output resolution" potem play test audio.. wtedy mi leci pelne 192 Khz. Czyli można.

Co do Spotify czy Tidal to jest tyle samo czyli mało.

Ja mam właśnie ten sofcik

Tak zrobilem.Na Magnacie przez sekunde wyswietla 192 a po chwili 44.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, Wiim znowu zniknął mi wśród dostępnych opcji streamingu. Konieczny reset urządzenia. Jeśli chodzi o samą sieć to nic się nie zmieniło, router nie wyłączany, resetowany czy coś. Po prostu człowiek budzi się następnego dnia i Wiima nima. @mateolo2 - masz kontakt z cwaniakami od tego Wiima, temat do zgłoszenia 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wito76 napisał:

Ciekawostka, Wiim znowu zniknął mi wśród dostępnych opcji streamingu. Konieczny reset urządzenia. Jeśli chodzi o samą sieć to nic się nie zmieniło, router nie wyłączany, resetowany czy coś. Po prostu człowiek budzi się następnego dnia i Wiima nima. @mateolo2 - masz kontakt z cwaniakami od tego Wiima, temat do zgłoszenia 🙄

A próbowałeś z tym "5G only" (jeśli masz sieć 2.4/5 GHz z tą samą nazwą)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5GHz z innym SSID, ale to nie problem, by skonfigurować urządzenie pod tę podsieć. Spróbuję jutro jak będzie chwila. Sieć generalnie mam stabilną, nic się nie dzieje. Na 5GHz łapę po wifi w okolicy Wiima speedtest rzędu 150MBs, na 2,4 już trochę słabiej, około 60MBs ale to i tak kosmos, ze światłowodu 600MBs mam neta. Oczywiście takie maksymalne prędkości to tylko po ethernecie wyciągam.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2022 o 07:00, Prawie Audiofil napisał:

Moj zdecydowany glos na opcję nr 1.

Od wyboru do koloru wg wlasnych upodobań dźwiękowych no i zasobności portfela.

U mnie Wiim jako goly transport zastapil Malinę i nie ma powrotu.

Korzystam z trzech platform streamingowych z czego dwie w Connect a Qobuz przez Wiim. Obsluga bajka.

Niedlugo będę mial na tydzień dla porównania Ifi Zen Stream. Ciekawym co mi wniesie/niewniesie 1700 pln kontra 200.

Hej i jak? Zrobiłeś to porównanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...