Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Po kolejnym "wywaleniu mnie" z systemu dzisiaj nie mogłem połączyć się w ogóle z Wimm. Resetowanie nie dawało rady "Couldn't find device". Zrobiłem reset fabryczny i dopiero udało się. Nie podoba mi się to.

Przypomina mi moje walki z CA w okolicach 2017r. Potem poprawili stabilność, ale wtedy był wkurzający 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wito76 napisał:

Po kolejnym "wywaleniu mnie" z systemu dzisiaj nie mogłem połączyć się w ogóle z Wimm. Resetowanie nie dawało rady "Couldn't find device". Zrobiłem reset fabryczny i dopiero udało się. Nie podoba mi się to.

 

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Przypomina mi moje walki z CA w okolicach 2017r. Potem poprawili stabilność, ale wtedy był wkurzający 

Czy istnieje tutaj ogólny temat na tym forum z problemami urządzeń streamujacych? Gdzie mozna by sie dowiedzieć, które w ocenie użytkowników sa OK a które tworza problemy? Bo jesli nie ma to chyba warto by założyć. Co jakiś czas ktoś gdzieś skarży sie publicznie na ten problem. 🤔

Ponieważ nie streamuje, ale zastanawiam sie nad tym...  chciałbym wiedzieć na które urzadzenia warto "wydać szelest" ;)

Nic nie wkur.... bardziej niż chęć słuchania i niemożność, przez problemy techniczne.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Czy istnieje tutaj ogólny temat na tym forum z problemami urządzeń streamujacych? Gdzie mozna by sie dowiedzieć, które w ocenie użytkowników sa OK a które tworza problemy? Bo jesli nie ma to chyba warto by założyć. Co jakiś czas ktoś gdzieś skarży sie publicznie na ten problem. 🤔

Ponieważ nie streamuje, ale zastanawiam sie nad tym...  chciałbym wiedzieć na które urzadzenia warto "wydać szelest" ;)

Nic nie wkur.... bardziej niż chęć słuchania i niemożność, przez problemy techniczne.

Chyba wszystkie bywaja problematyczne.Roznica moze polegac na tym ze jedne mniej a inne bardziej.Nie kazdy ma w domu stabilny internet i juz to moze powodowac problemy.Ja bardzo lubie Yamahe RN 803 ale jednak czasem potrafi mnie wkur... pod wzgledem pracy jako streamer.Moze nie czesto ale jednak.Wiele razy slyszalem/czytalem o problemach nawet tych bardzo drogich urzadzen.Znalesc takie dzialajace bez zajakniecia przez okres zwany-zawsze...chyba jest nierealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

IFI ZEN Stream dotarł wczoraj do mnie .Podłączać będę pewnie za dwa/trzy dni , bo w pakiecie doszła mnie niedyspozycja chorobowa. Na dziś mogę wychwycić jedynie różnicę nasilenia szumu w uszach ;)

 

Nie wytrzymalem , podlaczylem.😀

Niestety ale dla tematu Wiim Miini mam dość smutną dla mnie samego konstatację: będzie wypięty niebawem na stałe,  choc nie zasluguje:(

Ale instalacja Wiim , obsluga, czytelność aplikacji , tu jest wzorcowo. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

Niestety ale dla tematu Wiim Miini mam dość smutną dla mnie samego konstatację: będzie wypięty niebawem na stałe,  choc nie zasluguje:(

Dobrze kojarzę, masz tego przechodniego IFI z akcji testowej firmy IFI z sąsiedniego forum? Nie kupiłeś jeszcze tylko testowy egzemplarz masz? 

Będzie wypięty bo zwyczajnie gra lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wito76 napisał:

Dobrze kojarzę, masz tego przechodniego IFI z akcji testowej firmy IFI z sąsiedniego forum? Nie kupiłeś jeszcze tylko testowy egzemplarz masz? 

Będzie wypięty bo zwyczajnie gra lepiej?

Tak, to ten testowy. A wlasciwie jeden z dwóch testowych, ktore robią Tour de Pologne. Kazdy ma tygodniu.

Raczej nie będzie powrotu do Wiim ale i tak go nie sprzedam. Pozostanie podpięty po optyku do innych celow np. radia internetowe. Radio 357 brzmi wg mnie bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2022 o 11:42, Chyba Miro 84 napisał:

Czy istnieje tutaj ogólny temat na tym forum z problemami urządzeń streamujacych? Gdzie mozna by sie dowiedzieć, które w ocenie użytkowników sa OK a które tworza problemy? Bo jesli nie ma to chyba warto by założyć. Co jakiś czas ktoś gdzieś skarży sie publicznie na ten problem. 🤔

Ponieważ nie streamuje, ale zastanawiam sie nad tym...  chciałbym wiedzieć na które urzadzenia warto "wydać szelest" ;)

Nic nie wkur.... bardziej niż chęć słuchania i niemożność, przez problemy techniczne.

Od ponad dwóch lat użytkuję Yamahę WXC-50 i nie zanotowałem żadnych problemów. Wszystko działa sprawnie i bezproblemowo. 

Fakt ,że sieć dostarczana jest przewodowo, ale wszystkie inne opcje bezprzewodowe (BT,AirPlay) też działają świetnie.

Syna zaś ,kilka miesięcy temu, wyposażyłem w WXA-d10 i też problemów żadnych. Działa sieć, bluetooth.

Problemem jest natomiast dostępność tych sprzętów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify Connect.

Ale użytkowałem też przez kilka miesięcy Tidala (otrzymałem 2 x po 3 miesiące free). Nic mi nie szwankowało (poza obsługą aplikacji Tidala, która po prostu nie przypadła mi do gustu). Ale faktem jest,że słuchałem go dużo mniej niż Spotify. Tym niemniej problemów nie miałem.

Słucham także dużo radia - głównie Jazz i Blues i też bez problemów .

Syn na WXAD10 też użytkuje Spotify. Ale użytkuje także telewizor przez BT (bo ten streamerek nie ma wejścia optycznego) i wszystko działa bez zarzutu.

Dlatego z moich doświadczeń wynika,że sprzęt jest bezproblemowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu zauważyłem, że nie znajduje mi WiiMa na telefonie na liście urządzeń streamujących. Muszę wypiąc WiiM z kabla zasilającego i podpiąc ponownie aby ponownie znaleźć urządzenie. 

WYdaje mi się, że któraś aplikacja to spowodowała. Mieliście taki problem? 

Zastanawiam się nad factory reset, ewentualnie podpięcie WiiM do innej sieci, obecnie mam sparowane z 5 GHz. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowallosu napisał:

od pewnego czasu zauważyłem, że nie znajduje mi WiiMa na telefonie na liście urządzeń streamujących. Muszę wypiąc WiiM z kabla zasilającego i podpiąc ponownie aby ponownie znaleźć urządzenie. 

WYdaje mi się, że któraś aplikacja to spowodowała. Mieliście taki problem? 

Zastanawiam się nad factory reset, ewentualnie podpięcie WiiM do innej sieci, obecnie mam sparowane z 5 GHz. 

 

U mnie Wiim czasami przełącza się z 5 GHz na 2.4 GHz (Funbox 3, wspólna nazwa obu sieci) i wszystko działa prawidłowo.

Z aplikacji iOS dość często znikają mi urządzenia w mConnect. Wtedy nic nie pomaga, ale po pewnym czasie pojawiają się ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2022 o 23:05, Wito76 napisał:

Ciekawostka, Wiim znowu zniknął mi wśród dostępnych opcji streamingu. Konieczny reset urządzenia. Jeśli chodzi o samą sieć to nic się nie zmieniło, router nie wyłączany, resetowany czy coś. Po prostu człowiek budzi się następnego dnia i Wiima nima. @mateolo2 - masz kontakt z cwaniakami od tego Wiima, temat do zgłoszenia 🙄

no u mnie dokładnie ten sam problem... Mówisz że restart urządzenia do fabrycznych pomógł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A mam takie pytano do tych, którzy używają wiim. To maleństwo jest non stop wlaczone kiedy jest nie używane. Ma jakiś tam swój standby, ale zastanawia mnie jedna rzecz.

Jako, ze w zestawie nie ma adaptera usb do kontaktu to czego używacie? Ładowarek do telefonu? 
 

Ja używam właśnie ładowarki do Iphona, ale zacząłem się zastanawiać czy takie ładowarki do telefonu mogą być podłączone i działać ponad napięciem przez 24/h… ? Nie grozi to jakimś zjaraniem się ich pożarem i w ogóle?  W końcu nie zostały zaprojektowane do takiego użytku.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kowallosu napisał:

Mówisz że restart urządzenia do fabrycznych pomógł? 

W zasadzie to byłem zmuszony zrobić reset do ustawień fabrycznych, bo za kolejnym razem już nie chciał się pokazać wśród urządzeń streamingujących mimo resetu zasilania. Teoretycznie nic się nie zmieniło przecież, po resecie fabrycznym jest to samo co przed, tyle że w trakcie setup odnalazło urządzenie, połączyło się z routerem itd.

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

Ja używam właśnie ładowarki do Iphona, ale zacząłem się zastanawiać czy takie ładowarki do telefonu mogą być podłączone i działać ponad napięciem przez 24/h… ? Nie grozi to jakimś zjaraniem się ich pożarem i w ogóle?  W końcu nie zostały zaprojektowane do takiego użytku.

Teoretycznie nie powinno nic się wydarzyć. To nie są jakieś prądożerne, grzejące się nadmiernie urządzenia. Miałem dawno temu włączony non stop chromecast czy malinę pod ładowarkę i kilka tygodni ładowarka włączona. Potem jak zrobiłem sobie zasilacz liniowy wyposażony we włącznik sytuacja się zmieniła i raspberry czy DAC są pod zasilaniem tylko wtedy gry słucham. Ale Wiim np jest u młodego podłączony do listwy komputerowej wyposażonej w gniazdo USB 2 ampery i raczej młody mimo przypominania nie uzywa pstryka na listwie do wyłączania wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mateolo2 napisał:

Panowie,

A mam takie pytano do tych, którzy używają wiim. To maleństwo jest non stop wlaczone kiedy jest nie używane. Ma jakiś tam swój standby, ale zastanawia mnie jedna rzecz.

Jako, ze w zestawie nie ma adaptera usb do kontaktu to czego używacie? Ładowarek do telefonu? 
 

Ja używam właśnie ładowarki do Iphona, ale zacząłem się zastanawiać czy takie ładowarki do telefonu mogą być podłączone i działać ponad napięciem przez 24/h… ? Nie grozi to jakimś zjaraniem się ich pożarem i w ogóle?  W końcu nie zostały zaprojektowane do takiego użytku.

Akurat taką małą od iPhona to pamiętam, że wymieniali (mi też) na całym świecie z powodu ryzyka pożaru. Lepiej sprawdź https://support.apple.com/pl-pl/usbadapter-european

Wiim bierze mało prądu, ok. 0,2 A (połączenie Toslink), ale na wszelki wypadek mam listwę z wyłącznikem. No ale teraz nie wyłączam, bo 25 kwietnia miał być nowy firmware. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

W zasadzie to byłem zmuszony zrobić reset do ustawień fabrycznych, bo za kolejnym razem już nie chciał się pokazać wśród urządzeń streamingujących mimo resetu zasilania. Teoretycznie nic się nie zmieniło przecież, po resecie fabrycznym jest to samo co przed, tyle że w trakcie setup odnalazło urządzenie, połączyło się z routerem itd.

Ja tak miałem raz że nie widziało mi wiima któregoś poranka na androidzie i z ciekawości uruchomiłem ponownie telefon. Pomogło 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...