Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

@S4Home przedwczoraj wykonywałem reset urzadzenia, do dzisiejszego poranka było ok.

Teraz sprawdzam i znowu nie widać urzadzenia ... 

Dodam, że sprawdzałem na dwóch konfiguracjach: zasilanie z ładowarki, a obecnie zasilanie z kabla podpiętego pod listwę. 

W obu przypadkach występuje problem, poza tym urzadzenie działa, więc to nie kwestia zasilania. 

Dobrze, że stówkę kosztował :)

49 minut temu, Artur Charicki napisał:

Ja tak miałem raz że nie widziało mi wiima któregoś poranka na androidzie i z ciekawości uruchomiłem ponownie telefon. Pomogło 🙂

Z całym szacunkiem, ale posiadam więcej urzadzen streamingowych w domu i działaja, a reset telefonu żeby ten mały elektrośmieć zadziałał, to ostatnie co chcę robić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowallosu napisał:

@S4Home przedwczoraj wykonywałem reset urzadzenia, do dzisiejszego poranka było ok.

Teraz sprawdzam i znowu nie widać urzadzenia ... 

Dodam, że sprawdzałem na dwóch konfiguracjach: zasilanie z ładowarki, a obecnie zasilanie z kabla podpiętego pod listwę. 

W obu przypadkach występuje problem, poza tym urzadzenie działa, więc to nie kwestia zasilania. 

Dobrze, że stówkę kosztował :)

Z całym szacunkiem, ale posiadam więcej urzadzen streamingowych w domu i działaja, a reset telefonu żeby ten mały elektrośmieć zadziałał, to ostatnie co chcę robić :D

Skoro tak brzydzisz sie Wiimem, to po co go trzymasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tchocky napisał:

No faktycznie wł/wył telefonu to strasznie dużo roboty 🙄

wiesz na czym polega wygoda? 

 

4 minuty temu, Prawie Audiofil napisał:

Skoro tak brzydzisz sie Wiimem, to po co go trzymasz?

nie wciskaj mi czegoś czego nie napisalem. Ba, ja wręcz chwalilem to urządządzenie i nadal bede chwalić, ale ponarzekać chyba też mam prawo? 

 

Ps. Slowo elektrosmiec bylo niefortunne, przepraszam. Wyniklo to z mojej zlosci i pedantycznie pochowanych kabli. Zeby moc zresetowac WiiM, musze sie troche nagimnastykowac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kowallosu napisał:

 

Ps. Slowo elektrosmiec bylo niefortunne, przepraszam. Wyniklo to z mojej zlosci i pedantycznie pochowanych kabli. Zeby moc zresetowac WiiM, musze sie troche nagimnastykowac. 

Dlatego napisałem Ci wg. mnie o wiele wygodniejsze rozwiązanie. A odebrałem Twoja odpowiedź dziwnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artur Charicki napisał:

Dlatego napisałem Ci wg. mnie o wiele wygodniejsze rozwiązanie. A odebrałem Twoja odpowiedź dziwnie. 

Zatem przepraszam, jesli cos negatywnie odebrales, nie chcialem Cie wysmiac :) 

w kazdym razie poki co zrestartowalem urzadzenie do fabrycznych ustawien i podpialem sie do sieci 2.4. 
za kilka dni zobaczymy czy pomoglo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiim zaktualizował się do v4.6.415059 build date: 20220426. Informacji o bitrate nadal brak...

//Edit:

A przepraszam... informacje są widoczne podczas odtwarzania plików trzymanych lokalnie przez sieć. 
Jeżeli chodzi o radio internetowe czy spotify - informacji brak.

//Edit2:

W Vtuner także widać info bit depth/frequency ale nie ma bitrate

Edytowano przez kukocz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2022 o 02:25, mateolo2 napisał:

Ja używam właśnie ładowarki do Iphona, ale zacząłem się zastanawiać czy takie ładowarki do telefonu mogą być podłączone i działać ponad napięciem przez 24/h… ? Nie grozi to jakimś zjaraniem się ich pożarem i w ogóle?  W końcu nie zostały zaprojektowane do takiego użytku.

Też się nad tym zastanawiałem i stwierdziłem, że najlepiej zaopatrzyć się w liniowy zasilacz z wyłącznikiem. 

Czy możecie coś polecić? Jakąś najtańszą opcję do zastosowania wyłącznie z wiim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maliik napisał:

 

Czy możecie coś polecić? Jakąś najtańszą opcję do zastosowania wyłącznie z wiim. 

Gniazdo smart wifi

Mam tak podpięty zasilacz do malinki.

Operujesz z poziomu telefonu,możesz ustalać harmonogram.Dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie.

No i masz dostęp zdalny, w przypadku jak przypomnisz sobie poza domem.

Jedyny minus,to większość gniazd działa tylko w paśmie 2,4GHz

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maliik napisał:

Czy taki wynalazek: 148,97 zł  13%OFF | 2021 BRZHIFI gorączka klasy 5V 1A zasilaczem oryginalny importowany transformator, aktualizacja odtwarzacza specjalna
https://a.aliexpress.com/_vdBQbD

Byłby odpowiedni i bezpieczny dka wiim'a? 

Chyba zamiast wynalazków z Aliexpress lepiej kupić zwykły markowy zasilacz do telefonu Apple, Samsung, Xiaomi etc. Produkowane są masowo, przetestowane i nie stwarzają zagrożenia. Na pracę Wiim'a nie ma wpływu, czy zasilacz jest impulsowy, czy liniowy. Jeśli słychać różnicę, to trzeba przebadać analogową część toru audio.

Edytowano przez klimkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, klimkr napisał:

Chyba zamiast wynalazków z Aliexpress lepiej kupić zwykły markowy zasilacz do telefonu Apple, Samsung, Xiaomi etc. Produkowane są masowo, przetestowane i nie stwarzają zagrożenia. Na pracę Wiim'a nie ma wpływu, czy zasilacz jest impulsowy, czy liniowy. Jeśli słychać różnicę, to trzeba przebadać analogową część toru audio.

Mi bardziej chodzi o to, by zasilacz miał wyłącznik, bo dostęp do listwy, gdzie mam wszystko wpięte, mam utrudniony. 

Ale może faktycznie dobrą myślą jest gniazdo smart wifi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do pokoju, wyciągam telefon, odpalam aplikację "gniazdka wifi", uruchamiam ON i wtedy dopiero zabieram się za odpalanie apki Wiim lub Tidal/Spotify/Amazon. Nie wiem czy to nie zbyt duża bariera dla leniwych :)

A ten podlinkowany zasilacz (sam chyba kiedyś go tu nawet podrzuciłem) to ponad 2 stówy z wysyłką i daje tylko 1A. Osobiście wolałbym ładowarkę od Iphone. Jak będę miał przebiegi z oscyloskopu to wrzucę, ale wypada bardzo dobrze w kwestii śmiecenia i tętnień. Taki polecany model to A1400 tylko jak ostatnio patrzylem na Allegro to co trzeci komentarz, że podróbka. Może więc warto dołożyć i kupić w jakimś znanym sklepie GSM. Oczywiście nie rozwiązuje to wrzuconego tematu braku włącznika ale od biedy można dać choćby coś takiego jak na zdjęciu za 20zł lub na wypasie za 40zł po WiFi.

A na kolejnym zdjęciu otrzymane podczas dzisiejszych pogaduch  na messengerze z jednym z forumowiczów przebiegi napięcia z badziewnej taniej ładowarki. Widać tętnienia około 4mV / 15kHZ. Dodam że na ładowarce Iphone i z zasilacza linowego czegoś takiego nie było, postaram się wrzucić fotki jak będę miał.

MONACOR-MEP-1S.jpg

impuls.jpg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak w tej kwestii wypadają ładowarki samsung ale nie spodziewałbym się rewelacji. Na pewno spotkałem się kilka razy na forach z dobrą opinią o tej A1400 - ludzie często używają jej do zasilania DACa na 5V czy Raspberry. Wpisz sobie w wyszukiwarce "Iphone A1400 MD813ZM/A oryginalna" i powodzenia, dopinasz tylko kabelek USB C i do przodu.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home niestety, po 2 dniach znowu to samo - urządzenia nie widać w sieci. Sprawdzam w AirPlay oraz w panelu UPC.  Urządzenie jest włączone (lampka świeci się), więc wątpie że to wina zasilania. Może WiiM się zawiesza? 

Oczywiście uruchomienie ponowne telefonu nie wchodzi w grę, długo to trwa. Poza tym ponowne uruchomienie w moim przypadku nic nie daje. Wina ewidentnie po stronie urządzenia WiiM, a nie zasilania/smartfona.

Słabo WiiM, naprawdę słabo :(

 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciezko z tidal conect.Jak wyjde z apki tidala to kolejnego utworu zazwyczaj nie odtwarza.Wejde ponownie to na nowo trzeba nawiazywac polaczenie.Problematyczne to jest.Chromecasta Audio jeszcze dlugo nic nie pobije w kwestii stabilnosci.Nawet MusicCast Yamahy dziala stabilnie a przeciez kilka lat temu tez byly z tym klopoty.Moze Wiim wkoncu poradzi cos na te rozne problemy ale narazie jest slabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie lataja aż milo. Na poczatku miały takie mikro przycinki i raz musiałem uruchomić ponownie androida. Po którejś aktualizacji w marcu problemy ustaly. Mam dwa systemy oparte na wiim i jest kozacko. Tidal connect beż żadnych wyzej wymienionych problemow. Może macie za dużo tych sprzętów, dacow itp popodlaczanych. U mnie wiim do wzmacniacza w salonie a do aktywnych w sypialni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...