Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 2.05.2022 o 12:37, mateolo2 napisał:

Wiima normalnie tidal Connect/Spotify connect

Włączyłem i rzeczywiście z tableta Spotify przez Airplay na Apple TV 3 grało lepiej niż na Wiimie przez Spotify Connect!

Tak mnie to zaintrygowało (właśnie się szykuję do wymiany ATV 3 na nowszy), że wyciągnąłem Macbooka z UMIK'iem, żeby pomierzyć. Zdawało mi się bowiem, że przez Apple TV 3 gra nie tylko lepiej, ale i głośniej.  Ale na Macbooku Apple TV 3 i Wiim, grały tak samo... A z tableta znów lepiej i jakby głośniej.

Okazało się, że na tablecie w Spotify miałem włączoną defaultową opcję "Normalizacja dźwięku" - różnica w pomiarach niewielka (ok. 2db na testowym utworze), ale słyszalna. Ot i cała zagadka :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 minut temu, klimkr napisał:

Włączyłem i rzeczywiście z tableta Spotify przez Airplay na Apple TV 3 grało lepiej niż na Wiimie przez Spotify Connect!

Tak mnie to zaintrygowało (właśnie się szykuję do wymiany ATV 3 na nowszy), że wyciągnąłem Macbooka z UMIK'iem, żeby pomierzyć. Zdawało mi się bowiem, że przez Apple TV 3 gra nie tylko lepiej, ale i głośniej.  Ale na Macbooku Apple TV 3 i Wiim, grały tak samo... A z tableta znów lepiej i jakby głośniej.

Okazało się, że na tablecie w Spotify miałem włączoną defaultową opcję "Normalizacja dźwięku" - różnica w pomiarach niewielka (ok. 2db na testowym utworze), ale słyszalna. Ot i cała zagadka :) 

Ja normalizacje dźwięku mam od zawsze wyłączoną :) Apple TV gra od wiima pełniej, gęściej i jakby trochę bardziej czuć separacje między instrumentami, więcej informacji w muzyce. Nie jest to różnica ogromna, ale na tyle, ze ja wiima odłączyłem od systemu. 
 

Ale to dziwne, bo przy funkcji normalizacja dźwięku powinieneś mieć raczej efekt taki , ze gra ciszej :) Bo jak nazwa wskazuje funkcja ta normalizuje utwory do jednego poziomu glosnosci, tak żeby po jednym kawałku nagle nie zrobiło się nagle super głośno. Fajna funkcja tylko niestety psuje nasza muze

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Ja normalizacje dźwięku mam od zawsze wyłączoną :) Apple TV gra od wiima pełniej, gęściej i jakby trochę bardziej czuć separacje między instrumentami, więcej informacji w muzyce. Nie jest to różnica ogromna, ale na tyle, ze ja wiima odłączyłem od systemu. 
 

Ale to dziwne, bo przy funkcji normalizacja dźwięku powinieneś mieć raczej efekt taki , ze gra ciszej :) Bo jak nazwa wskazuje funkcja ta normalizuje utwory do jednego poziomu glosnosci, tak żeby po jednym kawałku nagle nie zrobiło się nagle super głośno. Fajna funkcja tylko niestety psuje nasza muze

Sprawdzę jeszcze jak będę miał więcej czasu. Po wyłączeniu normalizacji różnicy nie słyszałem, ale może to efekt słabego słuchu, kolumn, albo obu :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, klimkr napisał:

Po wyłączeniu normalizacji różnicy nie słyszałem, ale może to efekt słabego słuchu, kolumn, albo obu

Nie daj wmówić sobie ,że musisz wydać więcej na coś czego nie słyszysz. Argumenty, że nie słyszysz dobrze różnic  źródła  bo masz nie takie kolumny to po prostu miód na moje uszy. ( Bo widzę na kogo uważać )  Dokładnie jedyną osobą, której powinien podobać się dźwięk Twojego systemu to Ty! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomasz S. napisał:

Nie daj wmówić sobie ,że musisz wydać więcej na coś czego nie słyszysz. Argumenty, że nie słyszysz dobrze różnic  źródła  bo masz nie takie kolumny to po prostu miód na moje uszy. ( Bo widzę na kogo uważać )  Dokładnie jedyną osobą, której powinien podobać się dźwięk Twojego systemu to Ty! 

Dobrze gada! Polać mu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest. Gra cały system. U mojego synka Wiim gra świetnie, bo to po prostu taka klasa systemu. Mini wzmacniacz "lampowy" w klasie D, monitorki i generalnie jest to system który mnóstwo wybacza i tu nie ma wielkich oczekiwań. Ale Wiim podłączony pod mój system, nie jakiś przecież wybitny ale ewidentnie wychwytujący różnicę i obnażający, że Wiim gra słabiej. Każdy z nas goni króliczka, dzisiaj te kolumny, jutro inne lepsze i to co dzisiaj kupimy lepszego zaprocentuje w przyszłości, np lepszy streamer, lepsze kable głośnikowe, interkonekty, listwa itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem,że nie gra cały system. 

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Każdy z nas goni króliczka, dzisiaj te kolumny, jutro inne lepsze i to co dzisiaj kupimy lepszego zaprocentuje w przyszłości, np lepszy streamer, lepsze kable głośnikowe, interkonekty, listwa itd.

Właśnie temu jestem przeciwny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne większość z nas. Ale tak to działa. Czytanie forów. Nowych testów. Coś się nowego pojawia na rynku. I oprócz chęci sprawdzenia dochodzi chęć wymiany.

Moim zdaniem to gonienie królika da się wyeliminować tylko kiedy przyjdzie jakaś konkretna nowa pasja. Nie mowie zostawiać audio kompletnie. Ale tu zacząć cieszyć się muzyką a rozkminki zostawić na inna branże

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mateolo2 napisał:

Ale to dziwne, bo przy funkcji normalizacja dźwięku powinieneś mieć raczej efekt taki , ze gra ciszej :) Bo jak nazwa wskazuje funkcja ta normalizuje utwory do jednego poziomu glosnosci, tak żeby po jednym kawałku nagle nie zrobiło się nagle super głośno. Fajna funkcja tylko niestety psuje nasza muze

Sprawdziłem jeszcze raz. Przy włączonej normalizacji są trzy poziomy głośności. U mnie Normalny przez Apple TV 3 gra ok. 2dB głośniej utwory z płyty Rachel Podger Vivaldi : Le Quattro Stagioni niż Wiim przez Spotify Connect. Denon z Amazon Music HD gra tak samo jako Wiim.

Ale już płyta testowa Audiolaba przy 1 kHz przez Apple TV 3 gra dużo ciszej, ok. -13 db dla Normal, przy włączonej normalizacji (w dodatku słychać zniekształcenia). Bez normalizacji gra tak samo jak Wiim (ale Wiim bez zniekształceń), Denon z Amazona HD gra nieco ciszej. 

Czyli normalizacja w Spotify działa w obie strony i to w dużym zakresie. Spotify i Airplay 2 grają tak samo w Wiimie jak i na Denonie.

18 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Nie daj wmówić sobie ,że musisz wydać więcej na coś czego nie słyszysz. Argumenty, że nie słyszysz dobrze różnic  źródła  bo masz nie takie kolumny to po prostu miód na moje uszy. ( Bo widzę na kogo uważać )  Dokładnie jedyną osobą, której powinien podobać się dźwięk Twojego systemu to Ty! 

Kolumny to zupełnie inny temat, mają ze 20 lat, więc króliczka nie gonię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
24 minuty temu, klimkr napisał:

Sprawdziłem jeszcze raz. Przy włączonej normalizacji są trzy poziomy głośności. U mnie Normalny przez Apple TV 3 gra ok. 2dB głośniej utwory z płyty Rachel Podger Vivaldi : Le Quattro Stagioni niż Wiim przez Spotify Connect. Denon z Amazon Music HD gra tak samo jako Wiim.

Ale już płyta testowa Audiolaba przy 1 kHz przez Apple TV 3 gra dużo ciszej, ok. -13 db dla Normal, przy włączonej normalizacji (w dodatku słychać zniekształcenia). Bez normalizacji gra tak samo jak Wiim (ale Wiim bez zniekształceń), Denon z Amazona HD gra nieco ciszej. 

Czyli normalizacja w Spotify działa w obie strony i to w dużym zakresie. Spotify i Airplay 2 grają tak samo w Wiimie jak i na Denonie.

Kolumny to zupełnie inny temat, mają ze 20 lat, więc króliczka nie gonię...

Zawsze przy normalizacji włączonej będziesz słychać zniekształcenia - niezależnie czy jest to normal czy cokolwiek innego. Fa funkcja powinna być całkowicie wyłączona. Używając wiim nie masz możliwości w ogóle jej włączenia.

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

Zawsze przy normalizacji włączonej będziesz słychać zniekształcenia - niezależnie czy jest to normal czy cokolwiek innego. Fa funkcja powinna być całkowicie wyłączona.

Zniekształcenia to słyszę, niezależnie od normalizacji, przy tym 1 kHz przez ATV3...

A bez normalizacji różnicy pomiędzy ATV3 i Wiim na Spotify nie słyszę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klimkr napisał:

Zniekształcenia to słyszę, niezależnie od normalizacji, przy tym 1 kHz przez ATV3...

A bez normalizacji różnicy pomiędzy ATV3 i Wiim na Spotify nie słyszę :) 

No ja slysze u siebie, nie jest gigantyczna, ale na tyle, ze wiim mnie troszkę wkurzał bo jednak jestem osłuchany już ze swoim systemem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten odtwarzacz sieciowy, myślę że na moje potrzeby będzie w sam raz. Głównie zależy mi na internetowych stacjach radiowych. Mam takie pytanie, czy smartfon/tablet (na którym jest zainstalowana apka Wiim Home) działa tylko jako pilot dla tego urządzenia czy też to smartfon/tablet przesyła np. jakiś utwór ze Spotify, Tidala lub też wybrane radio internetowe do Wiim mini a ten następnie do wzmacniacza/amplitunera? Z góry dziękuję za informację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, groszek25 napisał:

Zainteresował mnie ten odtwarzacz sieciowy, myślę że na moje potrzeby będzie w sam raz. Głównie zależy mi na internetowych stacjach radiowych. Mam takie pytanie, czy smartfon/tablet (na którym jest zainstalowana apka Wiim Home) działa tylko jako pilot dla tego urządzenia czy też to smartfon/tablet przesyła np. jakiś utwór ze Spotify, Tidala lub też wybrane radio internetowe do Wiim mini a ten następnie do wzmacniacza/amplitunera? Z góry dziękuję za informację. 

Działa jak pilot.

Jak uruchomisz spotify albo radio internetowe to możesz wyłączyć tablet. Wyjśc poza zasięg itp a on nadal gra.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to teraz niespodzianka.Wiim podlaczony przez Pioneera PD50 w trybie dac i dalej do Yamaha RN803.Wiim z liniowym Nostromo.I tu jest roznica.Piekna gora, spory bas i co ciekawe nawet srednica nie wycofana.Tu slysze roznice na plus.Tylko pytanie czy to zasilacz Nostromo czy poprostu dobra robote robi Pioneer w trybie dac...Ale jest pieknie.W Magnacie roznic nie uslyszalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę że... tzn nie widzę Wiima wśród streamerów w telefonie. Znowu muszę iść do młodego i reset zapuścić.

@T Z6 Ja u siebie pod zasilaczem słyszałem poprawę. Ale na przykład u syna w budżetowym systemie (kiedyś wstawiłem foto) już zasilacz liniowy kompletnie nic nie wniósł, tzn było to nie do usłyszenia. 

Zresztą ostatnio coraz mniej sobie i swoim uszom wierzę. Teraz mam zajawkę na interkonekty i z kolegą słuchamy sobie. Okazuje się że słyszymy zupełnie inne rzeczy. Dla mnie jeden kabelek zamula a dla niego otwarty i z super sceną. Jego Atlas Equator przez który nie spał pół nocy gdy go wypożyczył dla mnie zagrał po prostu poprawnie. Temat rzeka, każdy ma inne uszy. 

Edit. Magnat ma lipny ten dac, w wątku o wzmacniaczu pisaliśmy o tym. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie dalego Yamaha lepiej brzmi.Ale jutro jeszcze przez Pioneera polece z sygnalem z Wiima do Magnata.Dzis juz mi sie nie chce...

Pioneer PD 50 ma dobrego daca.W zasadzie rzadko go uzywam jako cd.Gdyby jeszcze mial asynchroniczne usb...Ale nie mozna miec wszystkiego😁.Ten dac w Magnacie mu nawet do kostek nie dosiega...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, groszek25 napisał:

A ja mam jeszcze takie pytanie. Czy Wiim mini może być cały czas pod zasileniem czy jeśli go nie używam to powinienem go odłączyć od prądu? 

Nie wyłączałem go 3 tygodni.

9 godzin temu, Wito76 napisał:

Chyba potrafię sobie przypomnieć/wyobrazić duet Wiim i Magnat. Trochę technicznie to powinno brzmieć. 

Ja tak samo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób skarżyło się,że Wiim znika z aplikacji. Znalazłem opis błędu na ich stronie.

It's a common issue for users with some dual band router model. These routers don't always allow the devices connected with their 2.4 Ghz wireless band to communicate with the devices connected to their 5 Ghz wireless band. It's especially confusing that the two wireless bands share the same wireless network name so you can't easily tell which band your mobile device and WiiM Mini are connected to respectively. 

 

You can fix this issue with the following steps:

1. Give the separate network names to your 2.4 Ghz band and  5 Ghz band WiFi

2. Connect your WiiM Mini to your 5 Ghz band if possible

3. Connect your mobile device to 5 Ghz band when using WiiM Mini

 

If your router doesn't allow to assign different network name to 2.4 Ghz band and 5 Ghz band (which is rare), please set your WiiM Mini to connect via 5 Ghz band only by selecting device tab > device setting gear icon > WiFi status > 5 Ghz band only. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...