Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

Panowie mam mały problem. Mianowicie aktualizowałem na smartfonie androida i od tej pory podczas słuchania muzyki przez Wiim nie mogę regulować poziomu głośności bocznymi przyciskami. Tzn regulacja działa na głośność dźwięków telefonu. Czy można to zmienić? Męczy mnie to, bo wzmacniacz miałem ustawiony dość glosno i regulowałem poziom przyciskami a teraz muszę korzystać z pilota wzmacniacza. Oczywiście po wejściu w ust. dźwięków telefonu jest słupek odpowiedzialny za Tidal ale wolałbym regulować przyciskami telefonu. Może ktoś miał taką przypadłość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W apce Tidala też nie działa. Tylko w apce Wiim działają te przyciski do głośności muzyki.

36 minut temu, Szpirit napisał:

Ja mam ten problem ale z aplikacją Tidala - boczne klawisze regulują głośność telefonu a jak leci dźwięk po Tidal Connect to nie da się go regulować tymi klawiszami :/

Ten sam problem 😟

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tak jak Artur na Samsungu i niestety to nie pomyka.. Dziwne jest tłumaczenie Tidala że niby tak to zostało zaprojektowane, wklejam ich odpowiedź:

Hello Krzysztof, 
 
Thank you for your patience! 
 
It's only when casting that you need to go back to change it on the app- when not casting you can control it as normal with the phone's volume control. But when casting as you have mentioned specifically, this is design. 
 
Please reach back out to us if you need any further assistance. 
 
Musically yours, 

Carla
TIDAL Support

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemek696 napisał:

Dodam jeszcze, że radio internetowe czy pliki na telefonie "grają" na Wiim. Sprawdzałem na trzech telefonach i w każdym taka sama sytuacja to znaczy Apple Music nie gra przez Wiim.

Pozdrawiam

Apple Music tak ma - żaden streamer, o ile wiem, nie obsługuje go wprost. W iOS pozostaje Airplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem, ale od weekendu czyli już tydzień prawie nie wy***ło WiiMa i cały czas jak włączam Tidala widzę go dostępnego. Nie korzystam z niego osobiście, bo jest u syna w pokoju, ale wcześniej znikał i jak zauważyłem to musiałem chodzić i mu resetować. Chyba ten upgrade rozwiązał ten upierdliwy problem znikania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, przeczytałem całe 40 stron tego tematu. Sam zakładałem wątek o SMSL Q5 Pro, więc gratuluję Wam wszystkim przebrnięcia przez wszystkie zawirowania w dyskusji 😁👍

Ale do rzeczy. Zaciekawiło mnie to urządzonko i jestem ciekaw Waszego zdania, czy jest sens zmieniać mojego CA na Wiim?

Obecnie używam CA po optyku do SMSL Q5 Pro, kolumny Canton Karat M80 DC. Streamuję Apple Music poprzez tablet na androidzie. Wszystko śmiga jak należy. Miałem Tidala i Deezera HiFi, ale Apple wprowadził jakość hires Lossless w najniższej cenie na rynku, więc jako użytkownik iphone po prostu zmieniłem na Apple.

W Wiim jest AirPlay 2 dlatego mnie kusi, bo mógłbym grać bezpośrednio z telefonu. Tylko czy warto zmieniać mojego CA na Wiim? Priorytetem jest dla mnie dźwięk, choć funkcjonalność byłaby miłym dodatkiem. Co sądzicie? 🙂

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...