Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Ostatnio chciałem komuś pokazać Wiima i taka trochę wtopa wyszła. Nie słuchałem go miesiąc bo leży u synka w pokoju i co nastąpiło? Przełączanie utworów strasznie lagowało. Wciskam w telefonie następny utwór a on gra jeszcze z 5-7 sekund i dopiero po tym czasie wchodzi ten następny. Miał ktoś takie problemy?

Tak jest od dluzszego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mnie coś ominęło, nie widziałem wpisów tu na forum na ten temat. Słuchałem jeszcze potem chwilę i było już dobrze. Wykluczam problemy z internetem, bo czy to  na innym streamerze czy z komputera czy po prostu z telefonu nic nic takiego się nie dzieje. Zresztą mój internet to światłowód 600mb/s.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników wiim mini: to czy malinka z HiFiberry digi2 pro?

Będzie głównie do Tidala i od czasu do czasu muzyka z YT, gdyby się dało dysk podłączyć przez USB też było by fajnie.

Aktualnie Tidala słucham przez dekoder Cyfra+ który posiada chromecasta, połączony po optyku z wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Martini napisał:

Pytanie do użytkowników wiim mini: to czy malinka z HiFiberry digi2 pro?

Malinka z Allo digione 1.2

10 godzin temu, Martini napisał:

Aktualnie Tidala słucham przez dekoder Cyfra+ który posiada chromecasta, połączony po optyku z wzmacniaczem.

No i jak? Jestes zadowolony?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Martini napisał:

Pytanie do użytkowników wiim mini: to czy malinka z HiFiberry digi2 pro?

Będzie głównie do Tidala i od czasu do czasu muzyka z YT, gdyby się dało dysk podłączyć przez USB też było by fajnie.

Aktualnie Tidala słucham przez dekoder Cyfra+ który posiada chromecasta, połączony po optyku z wzmacniaczem.

Z tego co pamiętam, to Tidal Connect na malinie jest płatny albo trzeba rzeźbić. No i Wiim mini i chyba żaden soft na malinie nie obsługują MQA. Do tego trzeba odtwarzacza, który chociaż dekoduje pierwszą warstwę i DAC'a.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Malinka z Allo digione 1.2

Tylko tu już cena robi się dużo wyższa 🥲,może kiedyś...

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No i jak? Jestes zadowolony?

Jestem zadowolony z obsługi bo odpalam Tidala w telefonie, włączam dekoder i już łączy się przez chromecasta. Co do jakości dźwięku to jest lepiej niż przez bt z aptx z telefonu.

Właśnie ciekawi mnie czy przez wiim czy ewentualnie malinkę ale raczej z digi2pro byłoby jeszcze lepiej...🤔

3 godziny temu, klimkr napisał:

Z tego co pamiętam, to Tidal Connect na malinie jest płatny albo trzeba rzeźbić.

No i to jest mocny argument za wiim bo nie chce mi się płacić podwójnie za korzystanie z Tidala. Chyba że ta rzeźba jest warta zachodu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Martini napisał:

Właśnie ciekawi mnie czy przez wiim czy ewentualnie malinkę ale raczej z digi2pro byłoby jeszcze lepiej...🤔

Nie słuchałem Digi2Pro, słuchałem kiedyś zwykłej Hifiberry. I owszem DigiOne wygryzło u mnie to Hifiberry, ale z tego co pamiętam to Wiim w takim zestawieniu wypadłby brzmieniowo najsłabiej. Warto dopłacić do DigiOne. Za miesiąc zapomnisz o tych wydanych pieniądzach a będziesz zwyczajnie bardziej zadowolony.

14 godzin temu, Martini napisał:

Chyba że ta rzeźba jest warta zachodu...

Jest warta zachodu i uwierz, dasz radę. Trzeba przepisać kilka linijek pewnego skryptu, powtórzę Przepisać z kartki, wszystko jest podane na tacy na forach i w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to może i faktycznie dołożę do allo digione i będzie raz a dobrze, możliwości wydają się dużo większe niż w Wiim mini i same dobre opinie a niej czytam...

10 godzin temu, Wito76 napisał:

Jest warta zachodu i uwierz, dasz radę. Trzeba przepisać kilka linijek pewnego skryptu, powtórzę Przepisać z kartki, wszystko jest podane na tacy na forach i w internecie.

Czyli jeśli dobrze rozumiem, po zrobieniu tego będę mógł z pozycji telefonu sterować aplikacją Tidala nie płacąc dodatkowo za to, tak jak mam teraz z chromecastem? 

Ps. Wybaczcie mój brak wiedzy w tym temacie (Malinki), wiem że jest dużo wiedzy na naszym forum i sąsiednim(16tys postów 😱😵💫) ale życia chyba mi zabraknie żeby to wszystko przeczytać(chociaż się staram) i samemu dojść do pewnych spraw więc na pewno będę jeszcze  zadawał głupie pytania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2022 o 14:41, Martini napisał:

Właśnie ciekawi mnie czy przez wiim czy ewentualnie malinkę ale raczej z digi2pro byłoby jeszcze lepiej...🤔

Wiim to fajne urządzenie, działa bardzo płynnie. Gra klarownie, czysto, bardzo rozdzielczo. Jeśli delikatne rozjaśnienie Ci się przyda to będziesz z niego zadowolony.

Dnia 30.07.2022 o 16:26, Martini napisał:

Kurcze to może i faktycznie dołożę do allo digione i będzie raz a dobrze, możliwości wydają się dużo większe niż w Wiim mini i same dobre opinie a niej czytam...

Mozliwości na dzisiaj te same. Ale Digione mi też brzmiał lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry.

Mam podobny problem do kol. Markol. Po ostatnim update Tidala nie mogę się połączyć z Wiim Mini. W Tidalu jest ikonka Wiim (opcja do wyboru) jednak Tidal nie łączy z Wiimem. Mogę natomiast połączyć się z Tidalem przez aplikację Wiim Home jednak wolałbym tak nie słuchać ponieważ apka Wiim Home ... obcina ostatnie 5 sekund utworu i nie gra utworu po utworze.

Wszystkie aplikacje są "up to date", czyściłem pamięć podręczną. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2022 o 15:24, przemek696 napisał:

Dzień dobry.

Mam podobny problem do kol. Markol. Po ostatnim update Tidala nie mogę się połączyć z Wiim Mini. W Tidalu jest ikonka Wiim (opcja do wyboru) jednak Tidal nie łączy z Wiimem. Mogę natomiast połączyć się z Tidalem przez aplikację Wiim Home jednak wolałbym tak nie słuchać ponieważ apka Wiim Home ... obcina ostatnie 5 sekund utworu i nie gra utworu po utworze.

Wszystkie aplikacje są "up to date", czyściłem pamięć podręczną. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

reinstalacja apki tidala powinna pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tą apką Wiim Home. Byłem zalogowany na koncie mojej żony (nie wiedzieć czemu) i już myślałem, że to był powód braku połączenia Tidal -> Wiim. Jednak odinstalowanie Wiim Home i ponowne sparowanie Tidal -> Wiim Home nie pomogło.

Widzę, że dzisiaj dostałem update Tidala na telefon także zobaczę czy coś pomogło.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update na telefonie Tidala - nie pomógł.

Reinstalacja Tidala pomogła, na tą chwilę działa jak poprzednio.

Dziękuję.

 

Swoją drogą też tak macie, że jak używacie Tidala ale z "pozycji/przez" apkę Wiim Home na telefonie też wam ucina ostatnie 5-10 sekund utworu i odtwarza piosenki nie po kolei? 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, przemek696 napisał:

Update na telefonie Tidala - nie pomógł.

Reinstalacja Tidala pomogła, na tą chwilę działa jak poprzednio.

Dziękuję.

 

Swoją drogą też tak macie, że jak używacie Tidala ale z "pozycji/przez" apkę Wiim Home na telefonie też wam ucina ostatnie 5-10 sekund utworu i odtwarza piosenki nie po kolei? 

Pozdrawiam

No i mnie dzisiaj ta przykra sytuacja spotkala. Nie da się połączyć przez Tidal connect. Restarty urządzeń nic nie dają. Pozostaje reinstalacja Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...