Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza


wojtass231

Recommended Posts

Witam , obserwuję i czytam forum od dłuzszego czasu i zdecydowałem poprosic o pomoc bardziej osłuchanych speców 🙂

Postanowiłem zrezygnować z kina 5.1 Yamaha z glosnikami NS-50F na rzecz stereofonii .Początkowo kupiłem starsze kolumny pioneer CS-770 i ampli Pioneer SX-757 i wraz z cd Pioneer PD-S 802 muzyka duzo bardziej z tego mi lezała niz z kina Yamahy.W miedzyczasie doszedł również starszy wzmacniacz Luxman A471 ale niewiele to zmieniło.Słucham muzyki głównie blues ,rock, instrumentalna oraz dużo różnych winyli z gramofonu  oraz z Spotify.Teraz postanowiłem trochę podnieść jakość muzyki i wymienić stare klocki na nieco nowsze.

Zakupiłem Dali Zensor 7 i teraz nie wiem jaki wzmacniacz byłby najbardziej odpowiedni do nich ,Kolumny kupiłem słuchając je na wzmacniaczu i cd naim i była to dla mnie poezja muzyki, wyraźna głębia, czysty wokal odpowiedni nieprzesadzony bas.Audiofilem nie jestem ale z tymi wzmakami co moje tego nie słychać choć do poprzedniego grania jest dużo fajniej.Ale mój budżet na razie to ok. 3tys

Pokój w którym słucham to 30m2 i zależy mi aby wzmacniacz miał wejscie na gramofon i strumieniowanie Spotify.

Czy w tej cenie znajde coś do tych Zensorów o podobnym brzmieniu z Naima,

Pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz aby wzmacniacz miał streaming to albo kupujesz amplituner Yamaha RN 803, Onkyo 8270 albo czysty wzmacniacz z DACiem i do niego jakiś transport typu Wiim (masz inny wątek o nim), Malina, czy Ieast M30 Pro

Za 3K szukał bym jednak wzmacniacza. Uzywany Cambridge CXA80 albo Marantz PM 8005.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Dali grają ciepłym brzmieniem dlatego warto łączyć je z nieco jaśniejszą elektroniką taką jaką wskazał Piotr i sam pewnie szukałbym używanego Cambridga CXA60, albo CXA80 i odtwarzacz strumieniowy. Cambridga znajdziesz bez problemu używanego, chyba że nieco dołożysz to chętnie zaproponujemy ci nowszą wersję CXA61 w dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q21 napisał:

Kolumny Dali grają ciepłym brzmieniem dlatego warto łączyć je z nieco jaśniejszą elektroniką taką jaką wskazał Piotr i sam pewnie szukałbym używanego Cambridga CXA60, albo CXA80 i odtwarzacz strumieniowy. Cambridga znajdziesz bez problemu używanego, chyba że nieco dołożysz to chętnie zaproponujemy ci nowszą wersję CXA61 w dobrej cenie.

Dziekuję za podpowiedzi  sprzedaję stare graty i będe raczej celował w ten cxa61 bo juz widze ma bluetooth tylko szkoda ze tylko kolor srebrny bo reszta u mnie u mnie czarna ale wiem chodzi o dzwięk 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Miras23 napisał:

Ktoś kiedyś mocno rekomendował Zensory 7 z Yamahą RN803 więc coś w tym może być .Z amplitunerów "all in one" i tak nie da się kupić lepszego kombajna, reszta to dopasowanie.

Ja gram na Z7. Kiedyś z  RN 602, później z AS 701 ,a teraz z AS 1200. I wprawdzie przymierzam się do przesiadki na Opticony, to  Z7 w połączeniu z Yamahami spisują się bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Ktoś kiedyś mocno rekomendował Zensory 7 z Yamahą RN803 więc coś w tym może być .Z amplitunerów "all in one" i tak nie da się kupić lepszego kombajna, reszta to dopasowanie.

Kiedyś to miało sens. Teraz w nowych cenach nie bardzo.

Cambridge AXR 100 gra lepiej i jest tańszy.

8 godzin temu, terracan1929 napisał:

Ja gram na Z7. Kiedyś z  RN 602, później z AS 701 ,a teraz z AS 1200. I wprawdzie przymierzam się do przesiadki na Opticony, to  Z7 w połączeniu z Yamahami spisują się bardzo dobrze.

1200 to jednak inna liga.

9 godzin temu, wojtass231 napisał:

Dziekuję za podpowiedzi  sprzedaję stare graty i będe raczej celował w ten cxa61 bo juz widze ma bluetooth tylko szkoda ze tylko kolor srebrny bo reszta u mnie u mnie czarna ale wiem chodzi o dzwięk 🙂

Czyli w kierunku nowego? Zapraszamy po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wojtass231 napisał:

Dziekuję za podpowiedzi  sprzedaję stare graty i będe raczej celował w ten cxa61 bo juz widze ma bluetooth tylko szkoda ze tylko kolor srebrny bo reszta u mnie u mnie czarna ale wiem chodzi o dzwięk 🙂

Trochę przekombinowali z kolorami. Kiedyś był wybór, srebrny lub czarny, a dziś jedynie szary ( nie jest to nawet srebrny). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...