Skocz do zawartości

COPLAND CSA 70


kaczadupa

Recommended Posts

No i dobra. Copland CSA70 przesłuchany. Zagrał z ATC SCM 7, JMR Lucia, Dali Menuet.

Na plus:
- bardzo przyjemne, jednocześnie bezpieczne zestrojenie
- świetna, naprawdę świetna prezentacja wokali zarówno męskich jak i damskich bez żadnego podgrzania i ocieplania, bez sztucznego pogrubiania - pod tym względem piątka z plusem, naturalność pełną parą
- ogólnie bardzo dobra średnica
- przestrzeń, separacja między instrumentami, oddech jaki kreuje wzmacniacz
- fajna równowaga pomiędzy bezpośredniością a zachowawczością brzmienia - nie pruje wszystkiego i nie rzuca bezpośrednio na twarz jak np. Naim i nie gra też gdzieś głęboko, zachowawczo w oddali, jest to po prostu dobrze wyważone
- muzyka z Coplanda PŁYNIE, można słuchać godzinami, bez zmęczenia, nic w tym brzmieniu nie wkurza
- polubił się z trzema parami monitorów, a to dobrze rokuje na ewentualne zmiany w systemie
- wykonanie, ogólna solidność wzmacniacza
- kwestia gustu, ale jednak wygląd - podoba mi się wizualnie :)
- trafo nie brumi

Na minus:
- fatalna regulacja głośności z pilota, przeskoki są zbyt duże, ciężko dostosować precyzyjnie głośność co będzie problemem zwłaszcza w wieczornych odsłuchach - rozwiązaniem jest ręczna regulacja pokrętłem na wzmacniaczu
- wbudowany przetwornik jak dla mnie zbyt mocno kieruje brzmienie w stronę najniższych rejestrów, dociąża najniższy bas, "spowalnia" muzykę, odbiera nieco dynamiki
- chciałoby się jednak większego ataku na wyższym basie, mocniejszego uderzenia - to jest w zasadzie największy zarzut, Adam z pewnością się na ten temat rozwinie :) Niby COPland, a za mało COPie. Tutaj troszkę mi to przypomina innego duńskiego zawodnika - Lyngdorfa

Jeśli chodzi o połączenia to wg mnie najlepiej wypadło to z monitorami JMR Lucia. Ale tutaj mogę być stronniczy bo nie ukrywam, że obecnie mam na nie (znów) bardzo dużą fazę. Miłość do której się wraca :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

A Adam i tak kupi naima.

Seba, pierwsza zasada prawdziwego audiofila co mówi? Audiofil musi wiecznie cierpieć.

A już bardziej poważnie, to obiektywnie Copland csa 70 jest wzmacniaczem lepszym jak SuperNait3 a subiektywnie to Copland nie ma TEGO specyficznego  klimatu, który ma ten konkretny naim. 

Copland bardzo dużo zyskuje na połączeniu z Qutestem. 

Nie wiem co wybiorę. Może jutro mnie coś oświeci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaczadupa napisał:

Może jutro mnie coś oświeci. 

A nie może to być cena 😉? Zostaje w kieszeni kilka ładnych klocków. Ok, za napojami pobudzającymi nie przepadasz. Ale można za to kupić fajny TV. Albo jakiś wypasiony streamer. Albo piękne standy zamówić.  Potrafisz tak pragmatycznie, bez emocji podejść do tego wyboru 🙂?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Jeśli chodzi o połączenia to wg mnie najlepiej wypadło to z monitorami JMR Lucia

Moim zdaniem - góra oczywiście tak, średnica niech będzie, że też ale tu już widziałbym troszeczkę wiecej otwarcia, no ale wtedy mielibyśmy perfekcję. Niskie tony jednak dla Menuet, było więcej dynamiki, życia i różnicowania. JMR szły niżej ale ujednolicały bardziej i zabrakło więcej energetyczności niskim tonom. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Albo piękne standy zamówić. 

Ten argument do mnie trafia. Nawet mam jakieś już upatrzone :)

7 minut temu, Amarok napisał:

Jutro wyciągniesz Naima z kartonu i dalej będziesz się bił z myślami, i cierpiał. 😉

Jak wyciągnę to już kupię. Nie miałbym sumienia odesłać go rozbebeszonego  do salonu. Nie zdzierają w tym salonie na mnie. Trzeba to uszanować. Miałem już dwa razy SuperNaita 3 u siebie, znam go dobrze. Wyciągnięcie nowego  SN3 z kartonu nic nie zmieni, nowy gra inaczej jak trochę pograny, niestety rozegrany dostaje turbo-atomowo-basowego doładowania. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Adam, a może sprawdź jeszcze  Coplanda CSA 100 lub CSA 150, ostatnio  miałem propozycję pożyczenia tego drugiego 😉

 

Pewnie bym mógł ale chłopie mam dość, przecież ja w psychiatryku wyląduję. Idę na spacer i myślę naim/copland, kładę się spać i myślę naim/copland. Wzmacniacz grający obiektywnie bardzo poprawnie a jednak pięknie i wzmacniacz łamiący wszystkie kanony audiofilskiej poprawności ale mający swój "namacalny, gęsty, mroczny muzyczny klimat". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DiBatonio napisał:

Adam, czyżby? 

Nie wierzę,  ale czy mogę wiedzieć jaki to ma być kabel do tego Coplanda?

Tylko jak usłyszysz różnice, to nie wmawiaj sobie, że to jakaś sugestia, bo ta nie ma takiej wiedzy w którą stronę coś się zadzieje z dźwiękiem. 

😉

Kabel jest Wojtka, miał go tylko wypróbować z Coplandem. Dzisiaj będę miał taki sam. Jak mój wzmak nie zagra lepiej, to wszystkiemu będzie winny Wojtek :)

Kabel.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaczadupa napisał:

Seba, pierwsza zasada prawdziwego audiofila co mówi? Audiofil musi wiecznie cierpieć.

A już bardziej poważnie, to obiektywnie Copland csa 70 jest wzmacniaczem lepszym jak SuperNait3 a subiektywnie to Copland nie ma TEGO specyficznego  klimatu, który ma ten konkretny naim. 

(...)

Nie wiem co wybiorę. Może jutro mnie coś oświeci. 

Weź Coplanda. Tak, czy siak, będziesz żałował, a Copland tańszy. Trzeba myśleć praktycznie.

Cofam, co napisałem wyżej. Supernait po Tobie chodzi. On Ci nie odpuści. Kup go. Nie będziesz z nim szczęśliwy i szybko się go pozbędziesz, ale z drugiej strony - to jedyna droga do spokoju. Musisz przeżyć z nim burzliwy romans, jest Ci to pisane. Potem przyjdzie czas na leczenie ran i wreszcie - na małżeństwo z Coplandem. Małżeństwo miłe, choć krótkotrwałe, bo w końcu ile można słuchać Coplanda? :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...