Skocz do zawartości

Zachwalanie sprzetu a obiektywizm


robotnik

Recommended Posts

31 minut temu, Felix1 napisał:

Co mają pośrednicy do kosztów produkcji to nie wiem...

Próbujesz przeinaczać, żeby wyszło na Twoje, prawda?

Nic nie mają, ale na cenę  detaliczną auta w salonie już tak, a ta jest kilkukrotnie wyższa niż koszt wyprodukowania tego auta i tylko o to mi chodziło. 

Ale to akurat nie przeszkadza, że przepłacasz za auto.

 

31 minut temu, Felix1 napisał:

Polecam skorzystać :)

Bywasz, to wiesz. 😆

31 minut temu, Felix1 napisał:

O ile się orientuję, to strona tej korespondencji ma prawo ją upublicznić,

O ile  mi wiadomo, to nie.

A strony to tu raczej nie ma, bo nie ma konfliktu prawnego  między kupującym, a sprzedającym. Poza dywagacjami autora wątku o wciskaniu źle grających kolumn.

Bardzo często też w treści lub stopce wiadomości e-mail podmiotów, salonów lub dystrybutorów jest zapis prawny o nieudostępnianiu treści korespondencji i traktowaniu jej jako prywatnej. 

Mogłeś się z tym nie spotkać, no cóż...

 

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Jakie na przykład? Przy dzisiejszych narzędziach każdy amator jest w stanie samodzielnie złożyć poprawną kolumnę.

To po co ich tyle testujesz? Zacznij produkować swoje.

Jak będa tak dobre, to pomożemy je także sprzedawać.

Piotr

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mar Ka napisał:

 

Zapytam czy kupiłeś?

Bo na razie tylko edytujesz

Nie rozumiem co kupilem ?  Odnies sie do reszty przy okazji :) 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Czyli nie masz pojęcia. 

Bo gdyby fabryka, czy koncern nie uwzględniał tych kosztów w cenie za jaką auto opuszcza fabrykę,  musieliby pozamykać fabryki.

Ale dobrze, że masz świadomość, iż po drodze są pośrednicy, marże i inne narzuty.

A o powiesz na stosunek tychże 1:3, a bywa, że lepiej.

Albo psychoterapeuta.

O upublicznianie prywatnej korespondencji.

 

Czy gdzies cos upublicznilem :) nawet zaproponowalem ze moga sami udostepnic korespondencje ze mna - nie mam NIC przeciwko :) 

 

Czy tophifi.pl oodnioslo sie moze do tego iz napisalo do mnie ze kolumny z q21 sa demonstraycjne mimo ze nie posiadali takiej wiedzy a sklep q21 potwierdzil ze to nowe ?  Rozumiem ze ten watek dla paru osob jest tu niewygodny. Dobrze ze s4home zwrocil na ten fakt uwage , ze to dzialanie nieetyczne z strony tophifi.pl . Moze sami sie do tego odniosa w tym watku skoro czytaja ?

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, robotnik napisał:

Moze sami sie do tego odniosa w tym watku skoro czytaja ?

Jasne... Twoje niedoczekanie. Tyle razy byli wywoływani do odpowiedzi że nie liczył bym na więcej jak postawę godną 5-latka. Czyt. Prośba do adm. o zamknięcie tematu. To ich odpowiedź. I płacz... Bo przykro bo są na cenzurowanym i piar się psuje.

Ale chciałbym się zdziwić. Mam nadzieję że w końcu ktoś się zreflektuje.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Próbujesz przeinaczać, żeby wyszło na Twoje, prawda?

Nic nie mają, ale na cenę  detaliczną auta w salonie już tak, a ta jest kilkukrotnie wyższa niż koszt wyprodukowania tego auta i tylko o to mi chodziło. 

Ale to akurat nie przeszkadza, że przepłacasz za auto.

 

Bywasz, to wiesz. 😆

O ile  mi wiadomo, to nie.

A strony to tu raczej nie ma, bo nie ma konfliktu prawnego  między kupującym, a sprzedającym. Poza dywagacjami autora wątku o wciskaniu źle grających kolumn.

Bardzo często też w treści lub stopce wiadomości e-mail podmiotów, salonów lub dystrybutorów jest zapis prawny o nieudostępnianiu treści korespondencji i traktowaniu jej jako prywatnej. 

Mogłeś się z tym nie spotkać, no cóż...

 

 

 

 

 

Proszę o konstruktywne wypowiedzi , bo widzę tutaj nerwy i nie odnoszenie sie do meritum sprawy :)  Dlaczego wszedzie w TV jest obowiazek umieszczania tekstow ze lokowanie produktu to lokowanie produktu , albo ze reklama to reklama :) niech pisza przed kazdym postem ze zachwalanie audiopro to reklama czy tam lokowanie - a nie robia to jako "specjalisci z dobra rada " fachowcy ktorzy chca pomoc :)  

Rozumiem ze nie przeszkadza wogole co napisali o kolumnach z q21 ?  :)  

Czytajać wypowiedzi osob z tego tematu , kazdy moze wyciagnac latwo swoje wnioski o sklepie tophifi.pl - czy warto tam isc i pytac o rzetelna porade przy wyborze sprzetu audio .

 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybitne kolumny?

Hmmmmm...

Tylko po co komuś wybitne kolumny, skoro reszta taka sobie o akustyce nie wspomnę. 

3 minuty temu, robotnik napisał:

Proszę o konstruktywne wypowiedzi , bo widzę tutaj nerwy i nie odnoszenie sie do meritum sprawy

Konstruktywnie napisałem na samym początku tego wątku.  😉

Tylko wpis widzę zniknął,  pewno był niewygodny.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Wybitne kolumny?

Hmmmmm...

Tylko po co komuś wybitne kolumny, skoro reszta taka sobie o akustyce nie wspomnę. 

Konstruktywnie napisałem na samym początku tego wątku.  😉

Rozumiem ze pisanie o kolumnach konkurencji ze sa demonstracyjne  - mimo ze nie posiadali takiej wiedzy a sklep q21 potwierdzil ze sa nowe jest dla ciebie OK :)  nie mam w takim razie nic wiecej do dodania :) kazdy sam oceni .

 

Napisz takze gdzie udostepnilem prywatna korespondencje ?  Na to tez czekam .

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, robotnik napisał:

Rozumiem ze pisanie o kolumnach konkurencji ze sa demonstracyjne  - mimo ze nie posiadali takiej wiedzy a sklep q21 potwierdzil ze sa nowe jest dla ciebie OK :)  nie mam w takim razie nic wiecej do dodania :) kazdy sam oceni 

Setny raz to piszesz, może jednak zamieścisz tę rozmowę tutaj? Bo może to było coś w stylu: zapytaj Q21, czy kolumny nie są z ekspozycji lub ze zwrotu, coś takiego? Czy po prostu tak nagle napisali do Ciebie, że to na pewno są demonstracyjne i koniec?

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, terracan1929 napisał:

Sam, prowadząc przez kilka lat salon samochodowy, wymagałem od swoich sprzedwców wyuczenia się wszystkich potrzebnych klientom parametrów samochodów - sprzedawancyh przez nas oraz oferowanych przez konkurencję.

Kiepsko jest w salonach jak mają 4-5 modeli , do tego może 2-4 wersje , czyli max 20 opcji i sprzedawca wie mniej o samochodzie niż klient ;)
Ja np. zawsze przygotowuje się dogłębnie przed wizytą zakupową , i słabo mi jak muszę udawać głupka , bo nie mam partnera do "tańca"

Pamiętam wizytę w fabryce silników fiat-gm , Pan z ~40 letnim poprosił o pytania , cisza , to zadałem , cisza , sam sobie odpowiedziałem i było żenująco :D 
Robotnik ciśnie po top hifi bo mu podpadli , też mam taki salon ,ale nie wypisuje o nim na internetach

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, no_i_fajnie napisał:

Setny raz to piszesz, może jednak zamieścisz tę rozmowę tutaj? Bo może to było coś w stylu: zapytaj Q21, czy kolumny nie są z ekspozycji lub ze zwrotu, coś takiego? Czy po prostu tak nagle napisali do Ciebie, że to na pewno są demonstracyjne i koniec?

Juz wyraznie napisalem ze tophifi moze udostepnic korespondencje - nie mam nic przeciwko - jezeli w tym watku wyraza zgode to ja rowniez udostepnie . Nie mam NIC przeciwko . Pytaj tophifi czy sie zgadzaja i odrazu wrzucam

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Konstruktywnie napisałem na samym początku tego wątku.  😉

Tylko wpis widzę zniknął,  pewno był niewygodny.

To było bardzo konstruktywne. A w ogóle sugestie o psychoterapeucie szczególnie. Sam sobie laurkę wystawiasz. Robotnik podejmuje temat a Ty próbujesz go zdyskredytować przez wyśmianie. Sam się pogrążasz stając w obronie patologii która nie powinna mieć tu miejsca.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robotnik napisał:

Juz wyraznie napisalem ze tophifi moze udostepnic korespondencje - nie mam nic przeciwko - jezeli w tym watku wyraza zgode to ja rowniez udostepnie . Nie mam NIC przeciwko . Pytaj tophifi czy sie zgadzaja i odrazu wrzucam

Po prostu nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić, że od tak napisali coś w stylu 'nie bierz u nich, bo to na bank używki', raczej musiało to wyjść z jakiejś rozmowy, bo przedstawiasz to strasznie wyrwane z kontekstu, mam takie wrażenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, no_i_fajnie napisał:

Po prostu nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić, że od tak napisali coś w stylu 'nie bierz u nich, bo to na bank używki', raczej musiało to wyjść z jakiejś rozmowy, bo przedstawiasz to strasznie wyrwane z kontekstu, mam takie wrażenie. 

Jezeli jest tak jak mowisz to przeciez nie beda miec nic przeciwko - prawda ?  Kieruj pytanie do niech i moge udostepnic CALA korespondencje miedzy nami , albo oni to moga zrobic .

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, robotnik napisał:

Jezeli jest tak jak mowisz to przeciez nie beda miec nic przeciwko - prawda ?  Kieruj pytanie do niech i moge udostepnic CALA korespondencje miedzy nami , albo oni to moga zrobic .

Sorry, nie będę się bawił w Waszego mediatora, ile Ty masz lat? Z uporem maniaka coś starasz się przekazać, ale w jakiś dziwny sposób...

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Sorry, nie będę się bawił w Waszego mediatora, ile Ty masz lat? Z uporem maniaka coś starasz się przekazać, ale w jakiś dziwny sposób...

Ale to ty napisales o udostepnieniu korespondencji :)  mediator - ktos prosi Ciebie o taka rolę ? :)  napisałem swoje zdanie w tym temacie o sklepie , przytoczylem fakty i to wszystko . KAzdy sam wyciagnie wnioski z tego . Ja jestem zwyklym uzytkownikiem , ktory dopiero niedawno zaczal przygode z audio - co mozna sprawdzic w moich postach :) nie czerpie korzysci majatkowych z polecania czegokolwiek , od nikogo pieniedzy nie biore , nie jestem dystrybutorem sprzetu i nikt mnie nie naciska na promowanie czegokolwiek czy zachwalanie :) pisze swoje subiektywne odczucia :)

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, robotnik napisał:

Ale to ty napisales o udostepnieniu korespondencji :)  mediator - ktos prosi Ciebie o taka rolę ? :)  napisałem swoje zdanie w tym temacie o sklepie , przytoczylem fakty i to wszystko . KAzdy sam wyciagnie wnioski z tego .

Napisałeś je dużo za dużo razy chyba, o to chodzi, przynajmniej mi o to chodzi. Uparty jesteś okrutnie, cel obrałeś sobie taki, żeby (nie wiem?) pogrążyć kolegę z @Top Hi-Fi & Video Design - faktycznie, za niektóre odpowiedzi, czy olewanie tematu należy się. Ale z tymi kolumnami, to jest jakaś parodia. Ktoś Cię już zapytał - czy były zepsute, rozwalone, nie grały, coś? Kiedy na 100 osób znajdzie się 80, którym nie spodobają się te kolumny, a 20 osobom się spodobają, co wtedy? To dalej będzie tylko zdanie tych 80 przeciwko zdaniu tych 20. Ty wtedy dalej będziesz mówił, że 20 się nie zna, albo zostali oszukani, chociaż im się podoba, jak grają?

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Napisałeś je dużo za dużo razy chyba, o to chodzi, przynajmniej mi o to chodzi. Uparty jesteś okrutnie, cel obrałeś sobie taki, żeby (nie wiem?) pogrążyć kolegę z @Top Hi-Fi & Video Design - faktycznie, za niektóre odpowiedzi, czy olewanie tematu należy się. Ale z tymi kolumnami, to jest jakaś parodia. Ktoś Cię już zapytał - czy były zepsute, rozwalone, nie grały, coś? Kiedy na 100 osób znajdzie się 80, którym nie spodobają się te kolumny, a 20 osobom się spodobają, co wtedy? To dalej będzie tylko zdanie tych 80 przeciwko zdaniu tych 20. Ty wtedy dalej będziesz mówił, że 20 się nie zna, albo zostali oszukani, chociaż im się podoba, jak grają?

Ja pisze grzecznie , czy to tutaj czy w naszej prywatnej rozmowie . To w tym watku ktos z tophifi.pl zamiast odpowiedziec normalnie , napisal ze mam sie przewietrzyc , wyjsc na dwor czy cos w tym stylu ... no wybacz ale tak sie nie powinien wypowiadac nikt z firmy . Moze dla Ciebie to ok jak sie tak ktos do ciebie odnosi , mi to nie odpowiada . A moje dzisiejsze posty sa tylko odpowiedza na zarzuty innych osob . Cytowalem i odpowiadalem grzecznie , co mialem do napisania dawno napisalem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robotnik napisał:

Ja pisze grzecznie , czy to tutaj czy w naszej prywatnej rozmowie . To w tym watku ktos z tophifi.pl zamiast odpowiedziec normalnie , napisal ze mam sie przewietrzyc , wyjsc na dwor czy cos w tym stylu ... no wybacz ale tak sie nie powinien wypowiadac nikt z firmy . Moze dla Ciebie to ok jak sie tak ktos do ciebie odnosi , mi to nie odpowiada . A moje dzisiejsze posty sa tylko odpowiedza na zarzuty innych osob . Cytowalem i odpowiadalem grzecznie , co mialem do napisania dawno napisalem .

Nie, takie teksty nie są ok dla mnie i dla nikogo nie powinny być. Tutaj sprawa dla mnie wygląda jeszcze trochę inaczej - sklepów TOP jest już 20 w Polsce, tutaj w sumie nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie klawiatury i teraz przez jednego gościa obrywa się całości. Niestety dla nich. Według mnie powinni z nim pogadać, albo zmienić na kogoś innego i tyle - bo w przypadku tematu HDMI 2.1 wystarczyło głupie "nie wiem, ale popytam koleżków z innych salonów, albo z serwisu i dam Wam odpowiedź" - tylko tyle i dla mnie dziwne jest, że na to nie wpadł, ktoś w tamtej chwili odpowiedzialny za wpisy tutaj. A sprawę z pisaniem, że u konkurencji zaproponowali Ci coś z ekspozycji też ciężko rozpatrywać, znając tylko Twoje zdanie, ale jeśli tak było, to znowu zrzuciłbym to na tego jednego piszącego tutaj i po prostu go 'wymienił'.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat doskonale obrazuje, jak niektórzy strugają kija na własny tyłek, bo skoro performance głośników jest tylko i wyłącznie kwestią gustu, to właściwie nie ma czegoś takiego jak dobre czy złe kolumny głośnikowe Zawsze można użyć deus ex machiny w postaci gustu i pozamiatane.
- Czemu mi sprzedaliście ten odpustowy badziew!?
- Ależ to jest pańska opinia, bo wielu naszych klientów jest z nich zadowolonych! Poza tym kable ma pan za słabe.

Do takich absurdów sami doprowadzacie brnąc w zabobon.
 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Felix1 napisał:

Tyle że tu nie jest do końca tak jak mówisz.

Ktoś w imieniu Top pisze tutaj, ktoś inny pewnie piszę na drugim forum. Ok, można by to zwalić na tą lub te osoby. Tyle, że podobne opinie pojawiają się również w przypadku sklepów, sam miałem, pisząc delikatnie, średnie doświadczenia z jednym salonem. Wygląda na to, że takie zachowanie ma w tej firmie charakter systemowy i przychodzi z góry.

Wydaje mi się więc, że tu można by napisać, że winna jest właśnie firma, a nie pojedyncze osoby, które tu piszą. One "tylko" wykonują polecenia służbowe.

Takie przynajmniej odnoszę wrażenie.

Może tak być, nie miałem okazji sam potestować zakupów u nich, czy obsługi w salonie, także zostaje mi tylko to, co widzę tutaj. Faktycznie kilka razy gdzieś już przewinęła mi się taka opinia, średnio dobra. Szkoda, kurde, że jedna/kilka osób zawsze gdzieś zaciera te dobre opinie, których mam nadzieję, mają jednak więcej. Co innego w małym salonie, gdzie pracuje kilka osób, a nie takiej sieci sklepów, jaką już jednak mają. Może poczyta to ktoś z 'z góry' i coś się zmieni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Felix1 napisał:

Mają monopol na część dużych marek, którymi są dystrybutorem i wykorzystują to.

Jaki monopol? Przecież podobny sprzęt do tego, którego są wyłącznym dystrybutorem można kupić także w innych sklepach. Uważasz, że mają zbyt wysokie ceny na wzmacniacza marki X, to kup w innym sklepie wzmacniacz firmy Y o takich samych właściwościach. Nie mają w ofercie nic, czego nie można kupić gdzie indziej. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Zachwalanie sprzetu a obiektywizm
  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...