Skocz do zawartości

Zachwalanie sprzetu a obiektywizm


robotnik

Recommended Posts

27 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Może poczyta to ktoś z 'z góry' i coś się zmieni :)

Chyba jednak nie. Na swoim kanale na YT sprzęt przedstawia m.in. Dawid. Mówi ciekawie, to co ma powiedzieć, jednak bardzo rozprasza jego ekspresyjna gestykulacja. Mnóstwo ludzi zwraca na to uwagę, bo faktycznie jest to irytujące. I co? I nic. Jak machał, tak macha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają konkurencję oferującą produkty tego samego typu, to nie są monopolistą. 

Inaczej to takie Ferrari też trzeba będzie nazwać monopolistą. Chcesz Ferrari to musisz pójść do salonu Ferrari. Skandal!

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Felix1 napisał:

Oczywiście można by powiedzieć, że w pewnym sensie mają do tego prawo, ale pozostaje kwestia sposobu tego wykorzystywania i tego, gdzie w tym wszystkim jest klient i jego potrzeby.

Gdyby nie ten klient, to sieć przestała by istnieć w m-c , więc ten klient czasem do czegoś się przydaje :)

Mówimy o monopolu , a co stoi na przeszkodzie innym Salonom, starym czy nowym rozbić ten monopol ? Dlaczego znowu winni są Ci którzy najwięcej się starali ? Bycie monopolistą to też obowiązki i odpowiedzialność , wiem coś o tym, bo mam wyłączność na dwie marki. To nie jest tak , że fabryka Ci da wyłączność bo Cię lubi. Aby ją utrzymać trzeba naprawdę wielu starań.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butler napisał:

To było bardzo konstruktywne. A w ogóle sugestie o psychoterapeucie szczególnie. Sam sobie laurkę wystawiasz. Robotnik podejmuje temat a Ty próbujesz go zdyskredytować przez wyśmianie. Sam się pogrążasz stając w obronie patologii która nie powinna mieć tu miejsca.

To nie ten wpis, widzisz tylko to co chcesz widzieć.

O psychoterapeucie pisałem cytując kogoś innego, a nie robotnika.

W którym miejscu wyśmiewam gościa? proszę o konkrety.

Co nazywasz patologią?

Czytasz, co inni mają na ten temat do powiedzenia i również nie do końca się zgadzają z taką retoryką (robotnika), czy tylko mnie się czepiłeś?

Raczej była mowa o czym innym i to iż te kolumny mu nie zagrały to zależy tez od elektroniki i akustyki. 
 Nie ma tego wpisu, więc o czym mowa?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to, co powiem będzie dla niektórych szokiem, ale jak zagrają kolumny głośnikowe zależy w dużej mierze od kolumn głośnikowych, a nie od wzmacniacza, transportu, kabli itd.

Edytowano przez Dzik
  • Lubię to 1
  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dzik napisał:

ale jak zagrają kolumny głośnikowe zależy w dużej mierze od kolumn głośnikowych

 Niestety nie tylko od samych kolumn, za łatwo by było.

Akustyka panie, akustyka …

Resztę Twoich wywodów pomijam, nie ma sensu o nich dyskutować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Niestety nie tylko od samych kolumn

Nie powiedziałem, że tylko, ale czytając niektóre posty można odnieść wrażenie, że od samych kolumn głośnikowych niewiele zależy, co jest bzdurą.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Felix1 napisał:

Uważacie, że to jest ok?

A znasz prawdę o tej sprawie? Psychika ludzka jest tak skonstruowana, że jeżeli nie znasz tematu lub nie jesteś w stanie w żaden sposób go ocenić (zweryfikować) to pierwszą opinię jaką usłyszysz na dany temat traktujesz jako prawdę. Czy jednak, aby na pewni tak jest? Masz jakiś dowód? Wierzysz bo tylko ktoś coś pisze?

Posty i ogólnie podejście na tym forum @S4Home bardzo mi się podoba, ale z kolei nie mogę też złego słowa powiedzieć o katowickim Top Hi-Fi i Panu Radosławie. Dla mnie to świetny i kompetentny fachowiec. Człowiek z pasją.

I wiem - co jako kontrę napiszesz. Że to tylko moje słowa, które też nie muszą prawdą. I wiesz  co - uznając moją powyższą tezę masz rację! W dzisiejszych czasach można nie ufać każdemu, ale czy trzeba?

Jak dla mnie mimo wszystko  dość łatwo jest wyłowić treści trollowane czy teksty sponsorowane. Oczywiście nigdy nie masz 100% pewności, ale mnie ten wątek od początku zwyczajnie śmierdzi obojętnie kogo by dotyczył.

Edytowano przez Melo-man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Melo-man napisał:

A znasz prawdę o tej sprawie? Psychika ludzka jest tak skonstruowana, że jeżeli nie znasz tematu lub nie jesteś w stanie w żaden sposób go ocenić (zweryfikować) to pierwszą opinię jaką usłyszysz na dany temat traktujesz jako prawdę. Czy jednak, aby na pewni tak jest? Masz jakiś dowód? Wierzysz bo tylko ktoś coś pisze?

....

Jak dla mnie mimo wszystko  dość łatwo jest wyłowić treści trollowane czy teksty sponsorowane. Oczywiście nigdy nie masz 100% pewności, ale mnie ten wątek od początku zwyczajnie śmierdzi obojętnie kogo by dotyczył.

Wątek faktycznie jest dość dziwny - i trudny do zdiagnozowania.
A niestety bardzo łatwo w obecnych czasach jest kogoś skrytykować - a odpowiedź/obrona nie będzie miała takiego wydźwięku jak krytyka.
Były już nie raz na naszym Forum dziwne podchody do "branży"-jako podkopywanie jedni drugich w sposób niezbyt ładny.
Być może taka sytuacja nie miała tutaj miejsca, ale nie jesteśmy sądem by to osądzić...

Niewątpliwie w przeróżnych salonach w całej Polsce (a raczej: na całym świecie) można trafić na kompetentne osoby - jak i na te mniej kompetentne, na miłe i mniej miłe, na kogoś kto ma akurat zły dzień itp. Można trafić idealnie a w dodatku na promocję, wyprzedaż czy po prostu solidny rabat, ale i na "minę" (tym bardziej, gdy kupujący sam nie wie czego chce lub ulega impulsowi).

Zamykam ten wątek - przyjrzymy się dokładniej tej sytuacji i za kilka dni podejmiemy decyzję co dalej z nim będzie...

Pozdrawiam
PS. Proszę nie wracać teraz do tego tematu w innych wątkach!
 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Zachwalanie sprzetu a obiektywizm
  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...