Skocz do zawartości

Wybór subwoofera...


Maykel

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym dokupić subwoofer do zestawu kina domowego. Na dzień dzisiejszy biorę pod uwagę dwa modele tj. Heco aurora sub30a i Magnat Alpha rs12 czy jest duża różnica na korzyść któregoś z wymienionych modeli czy różnice w jakości dźwięku są niewielkie poza ceną i kwestią wizualną. Salon ok 27m2 budżet +-1500 chyba że są jakieś lepsze modele w podobnej cenie? Czy może warto dołożyć do svs sb1000 i jak on się spisze w kinie domowym? Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS jest bardziej uniwersalny i dedykowany bardziej pod kątem stereo a przy konstrukcjach otwartych zagra mniej spektakularnie. Przy 27m2 raczej stawiałbym na np. Klipsch R120SW jeśli oczywiście zależy ci na efektach kinowych a jeśli miałby być używany również w muzyce stereo to SVS, ale bardziej model SB2000PRO, albo REL HT1003.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Szczerze mówiąc mam Magnata RS8 i jestem mega zadowolony. Dosłownie nie mam miejsca na coś większego w sumie.

Miałem tego suba ale dla mnie okazał się za słaby. Myślę że w mniejszym pomieszczeniu spokojnie daje radę. Mając na uwadze stosunek jakości do ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten SVS zagra gorzej od dwóch subwooferów Heco lub Magnat RS 12

Nie chodzi o moc bo to zostanie Ci zapewnione na pewno. Ale dwa suby lepiej wypełnią całą powierzchnię. Lepiej odwzorowują natężenie i dynamikę basu.

Także w tej kwestii 2 na 1 zdecydowanie tak.

15 godzin temu, Maykel napisał:

Ok pomyślę. A co do samych różnic w jakości dźwięku pomiędzy Heco a Magnatem są zauważalne dla przeciętnego słuchacza?

Co do Magnata on schodzi niżej ale jest delikatnie wolniejszy. Heco gra szybciej i bardziej zmiennym basem.

Jeśli faktycznie kupisz dwa to nie będą ustawione zbyt głośno więc ich różnica się zatrze.

Chodź Heco to lepszy sub,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem ten SVS zagra gorzej od dwóch subwooferów Heco lub Magnat RS 12

Nie chodzi o moc bo to zostanie Ci zapewnione na pewno. Ale dwa suby lepiej wypełnią całą powierzchnię. Lepiej odwzorowują natężenie i dynamikę basu.

Także w tej kwestii 2 na 1 zdecydowanie tak.

Co do Magnata on schodzi niżej ale jest delikatnie wolniejszy. Heco gra szybciej i bardziej zmiennym basem.

Jeśli faktycznie kupisz dwa to nie będą ustawione zbyt głośno więc ich różnica się zatrze.

Chodź Heco to lepszy sub,

Piotr

Na ten moment mam w planach zakup jednego suba  albo Heco albo Magnata. Ale kto wie czy to się kiedyś nie zmieni i dokupię drugi taki sam. Tylko chodzi mi o to czy warto dopłacić do Heco. W sensie czy odczuję różnice na plus w porównaniu do Magnata. Ale dzięki za konkretną odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

To są wyniki kalibracji. A jak wypada odsłuch w filmach?

Piotr

Ciężko mi stwierdzic.  Na moje marne ucho to ok.  Nigdy nie miałem żadnego suba to nie mam porównania. Oglądałem Wasz ostatni film o wstawieniu aplitunerów i tam było ze najlepiej jak wynik bedzie bliski zeru a ja mam -12dB co jest dalekie od ideału

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Heco gra bardzo kierunkowo, magnat bardziej rozchodzi sie po mieszkaniu i lepiej go słychać w innym miejscu niż centralne odsłuchowe. Heco gra bardziej miękko i ma podbity nieco inny podzakres od Magnata. Heco też jest nieco głośniejszy. Miałem jednego, a później drugiego z czego heco gral za miekko i było buczenie ale nie kopał za bardzo na czym mi zależało, znowu magnat na tym polu jest delikatnie lepszy ale znowu troszeczke cichszy przy dużych głośnościach przy aurora 700. Teraz myślę dokupic albo drugi albo sprzedac i kupic Klipsch spl 150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

Przypadkowo znalazłem, czasem warto coś dopisać nawet po kilku miesiącach żeby następna osoba zainteresowana tematem dostała więcej informacji. Testowałem oba suby i coś tam mogę na ten temat powiedzieć 

Więc rozumiem że dla Ciebie sub Magnata zagral lepiej? Też zastanowiam się nad tym subem do kina. Chyba że warto dołożyć do np rel ht1003 ale wolałbym coś w kolorze białym. I cena rela jest prawie 2 razy wyższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ok przemyśle to. Tylko że wizualnie do zestawu Q Acoustics 3050i lepiej pasuje biały Magnat Alpha. A czy ten Cambridge audio minx jest dużo lepszy od Magnata?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 17:34, Maykel napisał:

Więc rozumiem że dla Ciebie sub Magnata zagral lepiej? Też zastanowiam się nad tym subem do kina. Chyba że warto dołożyć do np rel ht1003 ale wolałbym coś w kolorze białym. I cena rela jest prawie 2 razy wyższa.

Nie lepiej, troszkę inaczej. Napewno jest cichszy jak wcześniej wspominałem, ale nie tak kierunkowy że trzeba centralnie w jednym miejscu siedzieć żeby go dobrze było słyszeć co wheco występuje. Zresztą aurora 700 ma to samo i zmienisz miejsce na kanapie i już bass jest słabszy 

Jakoś nie przekonuje mnie żeby zamknięta konstrucja miała to mięso co br, nie mówiąc o ciśnieniu akustycznym. Kiedyś przy okazji muszę to gdzieś zobaczyć. 

Bardziej chodzi mi po głowie klipsch spl 150 albo svs pb 2000. Używa ktoś? Chodzi mi żeby cicho fajnie niósł basem a głośno miotał salonem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maykel napisał:

Ok przemyśle to. Tylko że wizualnie do zestawu Q Acoustics 3050i lepiej pasuje biały Magnat Alpha. A czy ten Cambridge audio minx jest dużo lepszy od Magnata?

 

Od Alpha? minx jest szybszy. Alpha jest bardziej po kino.

Pod QA jest dobry sub , jest to model QB12, tylko według mnie za drogi.

10 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

Jakoś nie przekonuje mnie żeby zamknięta konstrucja miała to mięso co br, nie mówiąc o ciśnieniu akustycznym. Kiedyś przy okazji muszę to gdzieś zobaczyć. 

Bardziej chodzi mi po głowie klipsch spl 150 albo svs pb 2000. Używa ktoś? Chodzi mi żeby cicho fajnie niósł basem a głośno miotał salonem

To są suby tylko do stereo. Tak niosą basem w salonie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...