Skocz do zawartości

Druk okładki na płytę LP


Dzik

Recommended Posts

Chciałbym zlecić wydruk okładki typu gatefold wg własnego projektu na płytę LP (winyl). Skontaktowałem się już z trzema firmami, które się tym zajmują.

W pierwszej powiedzieli mi, że nie wydrukują samej okładki, bo muszę zamówić też u nich wytłoczenie jakiegoś nagrania.

W drugiej powiedzieli mi, że muszę zamówić minimum 100 sztuk.

W trzeciej zgodzili się przy okazji innego, większego zamówienia, ale ostatecznie kontakt się urwał.

Normalnie Bareja. Nie znacie jakiejś drukarni, gdzie by mi to zrobili, łaskawie wzięli ode mnie za to pieniądze i nie tworzyli przeszkód?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik chcesz 1 szt. Będzie ciężko i drogo. Wiesz ile chciał ode mnie gość za nawiercenie i nagwintowanie czterech otworów w obudowie listwy ? 320 zł ,czyli 80 zł za jeden otwór fi.4 mm. Ale jak chciałbym np. 300 szt takich otworów to wyjdzie po 1,30 zł. za szt. Bo czas poświęcony na przygotowanie maszyny do tych czterech, czy 300 otworów jest taki sam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

@Dzik chcesz 1 szt. Będzie ciężko i drogo. Wiesz ile chciał ode mnie gość za nawiercenie i nagwintowanie czterech otworów w obudowie listwy ? 320 zł ,czyli 80 zł za jeden otwór fi.4 mm. Ale jak chciałbym np. 300 szt takich otworów to wyjdzie po 1,30 zł. za szt. Bo czas poświęcony na przygotowanie maszyny do tych czterech, czy 300 otworów jest taki sam. 

Nie wiem, czy to ma jakiekolwiek przełożenie na moją sytuację. Uderzyłem do firm, które m.in. tym się zajmują, a więc drukują takie okładki. Nie musieliby nic przygotowywać, wystarczy, że przy okazji realizacji innego zamówienia wgraliby do drukarki mój plik i zaznaczyli „1 szt”. Problemem jest raczej brak woli realizacji takiego zamówienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie ma , tak sobie ..... no , miałem wewnętrzną potrzebę wyżalenia się i akurat trafiło na Twój wątek :) 

A tą okładkę to na zwykłym ksero się nie da ?

Ja mówię o okładce na LP, a nie na CD. :)

Zwykłe ksero to zrobi max A4, a poza tym gramatura papieru to musi być z 300, czyli coś jak teczka.

Już prędzej jakaś zwykła drukarnia to wydrukuje, a ja sobie wytnę i skleję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2022 o 18:29, Dzik napisał:

Ja mówię o okładce na LP, a nie na CD. :)

Zwykłe ksero to zrobi max A4, a poza tym gramatura papieru to musi być z 300, czyli coś jak teczka.

Już prędzej jakaś zwykła drukarnia to wydrukuje, a ja sobie wytnę i skleję.

A sprawdzałeś druk fotoplakatów np w CEWE? Może wyjść korzystnie i bez robienia Ci wielkich łask z czyjejkolwiek strony. Tylko, ze wówczas gramatura będzie chyba mniejsza. Można by użyć dwóch warstw z właściwą koperta i naklejona na nią okładką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...