Skocz do zawartości

iFi Zen One Signature - przetestuj i wygraj!


iFi Audio

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Jestem po swoich testach. Porównywałem tego DACa z Toppingiem d70s MQA. Nigdy nie pisałem recenzji więc po prostu napiszę co zauważyłem w postaci "suchych" faktów i dorzucę kilka fotek :)

Więc przede wszystkim w moim systemie różnica jest dość spora na korzyść Toppinga jak na 1k PLN różnicy w momencie kiedy go kupowałem. Scena jest szersza, dźwięk ma więcej detali i bas jest bardziej dociążony.

Natomiast kilka ważnych rzeczy które się pojawiły w związku z kompatybilnością z Raspberry Pi 4 oraz systemem Volumio:

- Połączenie dołączonym kablem USB 3.0 powodowało, że Volumio rozpoznawał urządzenie ale rzucał komunikatami, że nie może się z ifi połączyć

- Połączenie moim kablem USB 2.0 (WW Ultraviolet) działało i mogłem przesyłać muzykę przez Volumio

- Niestety przy ww. połączeniu USB 2.0 przy plikach MQA wyższej rozdzielczości na Tidal connect co kilka sekund DAC przełączał jakość utworu - kolory na wyświetlaczu się zmieniały. Mogłem swobodnie słuchać utworów tylko w jakości 44.1 KHZ, w pozostałych przypadkach słychać było irytujące przerwy. Nie wiem czy to kwestia rpi czy Volumio ale z Toppingiem nie mam tych problemów

Nie chcę żeby to co napisałem wyżej zabrzmiało jak hejt, po prostu w moim systemie DAC się nie sprawdził :)

IMG_3361.thumb.jpg.584db30df4ebd196155003ca5bd4cc63.jpgIMG_3360.thumb.jpg.c2413df446589eeff3808f6352767ad6.jpgIMG_3359.thumb.jpg.e50d1c83d4196316ddc9b3546dd82d1d.jpg

 

Edytowano przez kosciukus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mateolo2 napisał:

@tomek4446 @no_i_fajnie @lpomis

A jak tam Wasze recenzje?

Jeśli chodzi o sprzęt sam w sobie, to nie można się do niczego przyczepić, wszystko działa poprawnie - tak, jak powinno. Na papierze i technicznie też wygląda super. Jeśli o mnie chodzi, to niestety nie zauważyłem za bardzo różnic w dźwięku (przynajmniej takich, jak opisują koledzy), w porównaniu z innym sprzętami, więc osobiście wybrałbym po prostu coś tańszego. Test i urządzenie potraktowałem, jako kolejną ciekowstkę i sprawdzenie siebie, ale jednak dalej DLA MNIE, to kolumny grają główną rolę w całym systemie :) Chociaż jeśli miałbym inne pudełka z iFi, to na pewno bym się zastanowił, bo wtedy pasuje, jak nic innego do kompletu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się udało gwizdnąć test Karasińskiemu? ;)

Ogólnie bardzo fajnie wygląda większość sprzętu od iFi. Ocznie człowiek od razu to kupuje. Podobna sztuka jeżeli chodzi o wygląd udała się Naimowi z serią Uniti. Estetycznie, nowocześnie, ekskluzywnie to wygląda a jak pokazuje rynek, chwytliwy wygląd to połowa (ta większa) sukcesu. 

Gratki recki Wojtas, fajnie graficznie to wyszło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia czy ten przetwornik aż tak wyraźnie  podbarwia. Podbite niskie tony i od górnego środka do końca osłabienie.

Przecież już przy liniowych środku i wysokich tonach a tylko podniesionych niskich tonach brzmienie będzie ciepłe a tu jest jeszcze osłabienie po drugiej stronie. To musi być wręcz zduszone, zagotowane, zgaszone granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaczadupa napisał:

Przecież już przy liniowych środku i wysokich tonach a tylko podniesionych niskich tonach brzmienie będzie ciepłe a tu jest jeszcze osłabienie po drugiej stronie. To musi być wręcz zduszone, zagotowane, zgaszone granie. 

Nie wiem czy mnie czytasz czy mnie ignorujesz 😉 ale jako właściciel tego DACa pozwolę sobie odnieść się do tego co napisałeś Ty i Wojtek. 

Zgadzam się z tym, że bas rzeczywiście jest podkreślony. Porównywałem ten DAC z toppingiem e30 i lampucerą Arka z forum i tutaj mogę zgodzić się z Wojtkiem co do basu. Jest go więcej, ale to nie są jakieś ilości zalewajace średnicę. Nie wydaje mi się też, co chyba może potwierdzić kolega @Arko55 I @soberowy, że góra w tym DACu jest przygaszona. Nie jest na pewno tak wyrazista jak w przetworniku z hegla, ale wg mnie nie można mówić o jakimś zduszeniu górnej części pasma. Trzeba też wziąć poprawkę na to, że hegel, którego ma @lpomis ma tej góry sporo więcej a bas jest tam punktowy i mega zwarty.

Takie są moje subiektywne odczucia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę za mało słuchałem u Seby żeby powiedzieć jak to do końca jest z barwą, na 1 rzut ucha dobrze się zgrywał ifi pod względem barwy do marantza i ATC, napewno z moją lampucera dźwięk był jaśniejszy z mniejszym basem i ciepłem, i tu dalej zależy kto czego oczekuje, mi się wydaje że nieco cieplejszy dac z łagodna góra może się dobrze sprawdzić bo sam jestem zwolennikiem barwnego grania, dążenie do jak największej neutralności mnie powoli męczy.

Wydaje mi się że to co słyszałem u siebie z DACem Aresa 2 to dopiero można mówić o stonowanej, dziwnej górze pasma. 

Generalnie Marantz może być nieco jasny a ATC stonowane lekko i tu dalej wychodzi punkt wyjścia, bo dźwięk w żadnym sensie nie idzie w mocne odchyły barwy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lpomis napisał:

protip: załączniki z racji rozmiarów najlepiej otwierać w nowych zakładkach

1.thumb.png.f3036c054bfdbe6caaa652bc719d5d05.png

2.thumb.png.df16f3d2eaf4ad3d40efb583a59c0242.png


+ bonus: mała sesja zdjęciowa

1.thumb.jpg.b94545fc66e8f33cb58a55e5c8901143.jpg

2.thumb.jpg.8d0ca1120d29092315a4fd8b9521a22b.jpg

3.thumb.jpg.da9e94bb51470d26b4acf9cec0bd74f2.jpg

4.thumb.jpg.d806b089ef50a3d32bcbb3104a37fc9b.jpg

5.thumb.jpg.5c47b421df42cdada71151e10e12aa50.jpg

8.thumb.jpg.2f5cbf792cf60e407f45606a0246d9ad.jpg

1230580170_ifizengif.thumb.gif.fdd5197bbb1695a9b65e017868ff2cbe.gif

Serdeczne podziękowania dla iFi Audio Polska za możliwość wypożyczenia i odsłuchu.

A ja cie kręcę… ale recenzja. PRO.  No to chyba pozamiatane…. Gratulacje. 

Ja nie umiem takiego graficznego dokumentu nawet stworzyć.

Brawo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2022 o 22:52, lpomis napisał:

 

1.thumb.png.f3036c054bfdbe6caaa652bc719d5d05.png

2.thumb.png.df16f3d2eaf4ad3d40efb583a59c0242.png

 

Podziw i uznanie Wojtku @lpomis za super recenzję. W pierwszej chwili sądziłem, że teks i zdjęcia są wklejone z jakiegoś czasopisma. Dopiero gdy zobaczyłem podpis "WS" a na zdjęciach w tle białe Audio Phisic Sitary, które poznaję, bo przecież były u mnie, to uwierzyłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MMarek napisał:

Podziw i uznanie Wojtku @lpomis za super recenzję. W pierwszej chwili sądziłem, że teks i zdjęcia są wklejone z jakiegoś czasopisma. Dopiero gdy zobaczyłem podpis "WS" a na zdjęciach w tle białe Audio Phisic Sitary, które poznaję, bo przecież były u mnie, to uwierzyłem :)

Ja wczoraj rozmawiałem z moim kolegą i napomknął, że lpomis wkleił jakiś test z gazety, w którym mój ifi wypadł tak sobie 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba3002 napisał:

Ja wczoraj rozmawiałem z moim kolegą i napomknął, że lpomis wkleił jakiś test z gazety, w którym mój ifi wypadł tak sobie 😉.

Wkleił, czy nie wkleił, ale zdjęcia są prawdziwe. Sprawdzałem exif pliku zdjęciowego, i na 100% to zdjęcia z aparatu Wojtka :). Poza tym te znajome Sitary w tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MMarek napisał:

Wkleił, czy nie wkleił, ale zdjęcia są prawdziwe. Sprawdzałem exif pliku zdjęciowego, i na 100% to zdjęcia z aparatu Wojtka :). Poza tym te znajome Sitary w tle.

Nie, no oczywiste, że nie wkleił. Ale jest to tak profesjonalnie zrobione, ze niektórzy myślą, że to skan z gazety 😝.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...