Skocz do zawartości

Marantz PM7000N - na co zmienić.


FreddieMercury

Recommended Posts

Dzień dobry, jest to mój pierwszy post na tym forum.

Od roku słucham zestawu:

- PM7000n

- CD 6007

- AP Classic 5.

Przyszła mi myśl o zmianie wzmacniacza na coś lepszego. Czego oczekuje: większej dynamiki, lepszej kontroli basu, ogólnie lepszego, bardziej szczegółowego grania.

Pierwsza myślą był nowy Model 40n ale nie zamykam się na opcje wydzielenia streamera i wzmacniacza. Ważną funkcjonalnością jest dla mnie radio internetowe, najlepiej poprzez TuneIn.

Słucham rocka i jazzu. Pomieszczenie ma 16m2. AP zostają.

Niczego jeszcze nie słuchałem, jestem bardzo ciekaw Waszych pomysłów, propozycji.

Na cała operacje będę mógł przeznaczyć 12 tys + to za co sprzedam 7000n.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FreddieMercury napisał:

Dzień dobry, jest to mój pierwszy post na tym forum.

Od roku słucham zestawu:

- PM7000n

- CD 6007

- AP Classic 5.

Przyszła mi myśl o zmianie wzmacniacza na coś lepszego. Czego oczekuje: większej dynamiki, lepszej kontroli basu, ogólnie lepszego, bardziej szczegółowego grania.

Pierwsza myślą był nowy Model 40n ale nie zamykam się na opcje wydzielenia streamera i wzmacniacza. Ważną funkcjonalnością jest dla mnie radio internetowe, najlepiej poprzez TuneIn.

Słucham rocka i jazzu. Pomieszczenie ma 16m2. AP zostają.

Niczego jeszcze nie słuchałem, jestem bardzo ciekaw Waszych pomysłów, propozycji.

Na cała operacje będę mógł przeznaczyć 12 tys + to za co sprzedam 7000n.

 

Pozdrawiam

 

Witam.

Mogę zaproponować wzmacniacze typu hybryda.

Vincent 237,Unison Research Unico Due, dynamiczne wzmacniacze lekko ocieplone.

Warto byłoby posłuchać i porównać takie wzmacniacze.

 

Pozdrawiam.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czytając Twoje wymagania i wiedząc jak grają AP Classic 5 rekomendowałbym Ci posłuchać Atolla SDA200 Signature. Ma wszystko czego potrzebujesz, zapewnia świetną kontrolę na dole pasma, a za sprawą lekko konturowego brzmienia bardzo dobrze łączy się z serią Classic AP. Jeśli natomiast chciałbyś rozdzielić wzmacniacz i streamer to rekomenduję sprawdzić te kolumny ze wzmacniaczem Cyrus i7 XR. Świetne zestawienie. Jako odtwarzacz sieciowy świetnie sprawdzi się Bluesound Node 3 podłączony pod wbudowanego daca Cyrusa. Nie od dziś wiadomo, że Cyrus i Audio Physic bardzo się lubią.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

czytając Twoje wymagania i wiedząc jak grają AP Classic 5 rekomendowałbym Ci posłuchać Atolla SDA200 Signature. Ma wszystko czego potrzebujesz, zapewnia świetną kontrolę na dole pasma, a za sprawą lekko konturowego brzmienia bardzo dobrze łączy się z serią Classic AP. Jeśli natomiast chciałbyś rozdzielić wzmacniacz i streamer to rekomenduję sprawdzić te kolumny ze wzmacniaczem Cyrus i7 XR. Świetne zestawienie. Jako odtwarzacz sieciowy świetnie sprawdzi się Bluesound Node 3 podłączony pod wbudowanego daca Cyrusa. Nie od dziś wiadomo, że Cyrus i Audio Physic bardzo się lubią.

Pozdrawiam,

Michał

SDA200 obsługuje TuneIn?

Node 3 sprawdziłby się jako streamer z Atoll’em IN200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, FreddieMercury napisał:

SDA200 obsługuje TuneIn?

Node 3 sprawdziłby się jako streamer z Atoll’em IN200?

Zapytaj Salon NTA czy Atoll in200 nie gra wyraźnie bardziej poluzowanym dołem jak model SDA200. Przetwornik w Node moim zdaniem nie gra dynamicznie ani konturowo na basie. 

Całościowo Atoll SDA200 może dać wyraźnie inne brzmienie (takie, którego szukasz) niż Node + in200. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Zapytaj Salon NTA czy Atoll in200 nie gra wyraźnie bardziej poluzowanym dołem jak model SDA200.

Miałem okazję słuchać ostatnio atolla in 200 i o ile dużo od siebie nie wniosła akustyka, to ten wzmacniacz ma rzeczywiście dość "luźny" bas. W porównaniu z moim marantzem było go naprawdę sporo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz więcej szczegółów to Lyngdorf 2170

Atoll SDA 200 SIG to także dobra propozycja.

+ JBL SA 750 też może być dobrą opcją dla Ciebie.

Piotr

Dnia 2.04.2022 o 19:56, FreddieMercury napisał:

SDA200 obsługuje TuneIn?

Node 3 sprawdziłby się jako streamer z Atoll’em IN200?

Jeśli czysty IN 200 to dołóż do Cambridge CXN V2. Budżet na to pozwla a gra dużo lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2022 o 19:14, FreddieMercury napisał:

AP zostają.

Na cała operacje będę mógł przeznaczyć 12 tys + to za co sprzedam 7000n.

Zmarnujesz pieniądze. Lepiej zostaw elektronikę, a zmień kolumny. W tym budżecie (i do niewielkiego metrażu) możesz kupić już coś wybitnego. 

No i warto pomyśleć na akustyką. Nie wiem jaką masz obecnie, ale tu jest najczęściej największy potencjał do stosunkowo taniej poprawy brzmienia.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Zmarnujesz pieniądze. Lepiej zostaw elektronikę, a zmień kolumny. W tym budżecie (i do niewielkiego metrażu) możesz kupić już coś wybitnego. 

No i warto pomyśleć na akustyką. Nie wiem jaką masz obecnie, ale tu jest najczęściej największy potencjał do stosunkowo taniej poprawy brzmienia.

Pomieszczenie ma 16m w proporcji 2/3, głośniki niestety na krótszej ścianie. Za głośnikami i w miejscach pierwszych odbić panele akustyczne. Grube zasłony, grube dywany na podłodze, na ścianach półki z książkami. Pogłosu nie ma.

Jakimi głośnikami mógłbym poprawić brzmienie obecnej elektroniki w zakresie jaki wskazałem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Felix1 napisał:

Tak z ciekawości zapytam - czy SA750 gra inaczej, niż Arcam SA30? To bliźniacze konstrukcje i powinny grać tak samo, ale widziałem jakąś recenzję, według której były różnice.

Właśnie to jest ta sama firma.

Szczerze nie miałem ich nigdy w tym samym czasie. Moim zdaniem to jest to samo brzmienie. Ale będę w stanie to sprawdzić niedługo jak będę miał oba jednocześnie.

35 minut temu, FreddieMercury napisał:

Pomieszczenie ma 16m w proporcji 2/3, głośniki niestety na krótszej ścianie. Za głośnikami i w miejscach pierwszych odbić panele akustyczne. Grube zasłony, grube dywany na podłodze, na ścianach półki z książkami. Pogłosu nie ma.

Jakimi głośnikami mógłbym poprawić brzmienie obecnej elektroniki w zakresie jaki wskazałem?

 

Kraft jest zwolennikiem olewania elektroniki w zestawie stereo. Nie idź tą droga.

Oczywiście odsłuchac inne kolumny warto. Gdyż masz budżet możesz wymienić i jedno i drugie.

Ale na pewno nie zdziałasz za wiele wymieniając na znaczenie lepsze kolumny o olewając elektronike

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

Kraft jest zwolennikiem olewania elektroniki w zestawie stereo. Nie idź tą droga.

Sprzedawcy są zwolennikami wydawania kasy niekoniecznie z sensem, żeby za chwilę klient wrócił wydać jeszcze więcej kasy (niekoniecznie z sensem:).

1 godzinę temu, FreddieMercury napisał:

Jakimi głośnikami mógłbym poprawić brzmienie obecnej elektroniki w zakresie jaki wskazałem?

AP C5 to fajne kolumny w swojej cenie (jak były sprzedawane za 6000 zł). Ładne, zgrabne, poprawnie zestrojone, ze zwartym basem. Jednak pod względem kreowania przestrzeni, namacalności, mikrodynamiki, realizmu to dopiero przedsionek klasowego grania. Czym je zastąpić? Trudne pytanie. Mało testowałem podłogówek w okolicach 10 000 zł. Za pod każdym względem lepsze od AP C5, ale grające w podobnym stylu, uważam polskie Impuls Audio Lagune. Tylko to wyrób manufaktury i nawet nie wiem, czy jeszcze je produkują. Jeśli tak, to możesz się umówić na wypożyczenie i je przetestować (firma jest elastyczna pod tym względem). 

W tej cenie masz też do dyspozycji sporo modeli małych podłogówek od audiofilskich wyjadaczy: Spendor, Kudos, ProAc, Dynaudio, PMC (w tej cenie tylko jakieś wyprzedażowe). Możesz także przebierać w wyrobach polskich manufaktur. Opcji jest mnóstwo.  

Ja bym Cię osobiście namawiał także na popróbowanie monitorów. 16 m2 to dla nich idealny metraż, a wybór klasowych paczek masz tu ogromny.

Z kolumnami nie będzie łatwo. Trzeba będzie sporo czasu poświęcić na odsłuchy, ale efekt będzie o niebo lepszy niż po wymianie elektroniki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym przypadku jednak więcej może wnieść wymiana kolumn niż wzmacniacza. Czasem faktycznie jest tak że mając bardzo transparentne kolumny o dużym potencjale i znacznie im ustępująca elektronikę lepiej wymienić właśnie wzmacniacz, choć pewnie i teraz jego wymiana moze coś wnieść, jeśli brzmienie kolumn generalnie odpowiada i potrzeba jedynie kosmetycznych korekt brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Wydaje mi się, że sprzedając Marantza ORAZ AP,

Wydaje mi się, że zakładanie, iż taki Arcam gra lepiej od Marantza, bo jest trochę droższy ma słabe podstawy. Proponowałbym nie działać pochopnie. To, że kolega chce iść do przodu nie znaczy, że musi się z automatu pozbywać Marantza. Tym bardziej, że kolumny ma ewidentnie średniej klasy (choć w swoim segmencie rynku całkiem dobre).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Felix1 napisał:

Abstrachując już od tego, że nie zgadzamy się w kwestii brzmienia (lub nie) wzmacniaczy, to przyznasz chyba, że Dirac Live w SA30 jest bardzo dużą wartością dodaną, która może mocno poprawić i zmienić brzmienie?

DL może poprawić i może zmienić brzmienie. To prawda. Ale mój, po zmianie kolumn na lepiej dopasowane do pomieszczenia, się na przykład kurzy. Nawet nie chce mi się wykonać pomiarów, żeby sprawdzić, czy coś z nowymi kolumnami wniesie. Tak dobrze mi teraz gra bez niego. Wiec powoli. Może być, że DL u kolegi zrobi rewolucję, ale może być i tak, iż nie będzie mu potrzebny, więc po co ma w niego inwestować.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii. W mojej ocenie ważny jest zarówno wzmacniacz jak i kolumny, nie wspominając o źródle. Są osoby, dla których większy przyrost jakościowy jest po stronie kolumn niż wzmacniacza i odwrotnie. Najlepiej jest posłuchać i ocenić samemu. 

W 16m2 spokojnie możesz iść w monitory, które zapewnią pełne brzmienie. Posłuchaj koniecznie Pylon Jasper Monitor, Buchardt S300 MK2 lub Jean Marie Lucia, które potrafią zaskoczyć dynamiką oraz muzykalnością. Jeśli chciałbyś iść w kierunku bardziej szczegółowego brzmienia to polecam Monitor Audio Gold 100 lub Sonus Faber Sonetto II. 

Co do wzmacniacza to najlepiej porównać PM7000n z innymi i przeanalizować czy np. Arcam SA30 będzie dla Ciebie lepszą opcją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FreddieMercury napisał:

Dziękuje za odpowiedzi.

Nie pozostaje nic innego jak umówić się na odsłuch SDA200 i AP C5 😉. Będę się z Wami kontaktował.

Zapraszam. Jak zabierzesz ze sobą Marantza to będziemy mogli zrobić kilka prób krzyżowych wzmacniacz - kolumny i zobaczysz jaka opcja jest dla Ciebie optymalna, gdzie przyrost jest większy.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizator @lpomis przecież może Ci te kolumny przywieźć a pewnie i nawet pożyczyć na dłużej :)

Qutest nie ma napędu CD ani funkcji sieciowych więc nie może być źródłem :)

ostatnio porownałem cd Denona w roli transportu z malina i allo digione. O ile między USB z Rpi4 a bnc z Allo nie bardzo słyszę różnicę tak cd Denona gra słyszalnie inaczej według mnie gorzej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, soberowy napisał:

Organizator @lpomis przecież może Ci te kolumny przywieźć a pewnie i nawet pożyczyć na dłużej :)

Tak. Za ok. 3 tygodnie jak rozegram SN3, wcześniej nie bardzo jest sens a pojawiły się inne, fajne używane paczki do kupienia, podobno pewniaki do Naim bo konstruktor prywatnie gra na klamotach Naima. Niestety są sporo droższe od JMR Lucia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...