Skocz do zawartości

Heco aurora 700 czy Q acoustics 3050i set?


Maykel

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie do osób które miały styczność z wymienionymi zestawami. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie wymiana kolumn. Obecny zestaw napędza Denon avr x1500h wiem że to budżetowy amplituner ale na dzień dzisiejszy nie mam zastrzeżeń. Może kiedyś wymienię na coś z wyższej półki jak będzie większa dostępność i niższe ceny. Dlatego pytam co Waszym zdaniem zagra lepiej? Mam na myśli kino domowe jak i stereo. Same zestawy są w podobnym budżecie i myślę że będą dobrym wyborem. W przyszłości może zakupie wzmacniacz stereo aby mieć osobne systemy. Co do samych kolumn proszę o opinie osoby które je miały lub słuchały. Salon ok 27m2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość gdzieś podjechać i posłuchać? W podobnej cenie, jeśli mówimy o nowych, to proponuje dołozyć do odsłuchów Opal 23/30 Pylona.

20 minut temu, Maykel napisał:

Dlatego pytam co Waszym zdaniem zagra lepiej?

To ma być Twoje zdanie. Napisz, czego szukasz, jakiej muzyki słuchasz, jakie masz pomieszczenie. Chętnie doradzimy, czego warto posłuchać, ale daj więcej danych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Masz możliwość gdzieś podjechać i posłuchać? W podobnej cenie, jeśli mówimy o nowych, to proponuje dołozyć do odsłuchów Opal 23/30 Pylona.

To ma być Twoje zdanie. Napisz, czego szukasz, jakiej muzyki słuchasz, jakie masz pomieszczenie. Chętnie doradzimy, czego warto posłuchać, ale daj więcej danych ;)

Nie wiem czy te kolumny Pylon są w całym zestawie 5.0 nie ukrywam że zależy mi też na estetyce. Podałem przykład tych dwóch zestawów ponieważ często pojawiają się w propozycjach do 5k za zestaw. Narazie posiadam zestaw Wilson Raptor 7 1 vokal i jest całkiem ok. Ale chcę coś na przeskok jakościowy ale nie za miliony. Muzyka raczej współczesna klubowa hip hop itp. lecąca w tle. Nie mam nie wiadomo jakich wymagań tylko chce żeby zagrało lepiej od moich obecnych kolumn. Pomieszczenie tak jak pisałem 27m2 otwarte częściowo na resztę parteru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście Opale nie podchodzą.

Co do dwóch o które  pytasz oba będą skokiem do przodu względem Wilsona

Heco Aurora 700 w połączeniu z denonem da  dźwięk łagodniejszy w górnych rejestrach, basowy, mocny.

QAcustic 3050i natomiast to kolumny jaśniejsze, bardziej przestrzenne chodź mniej basowe.

Pamiętaj że masz kino i zakup subwoofera jest konieczny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Mi osobiście Opale nie podchodzą.

Co do dwóch o które  pytasz oba będą skokiem do przodu względem Wilsona

Heco Aurora 700 w połączeniu z denonem da  dźwięk łagodniejszy w górnych rejestrach, basowy, mocny.

QAcustic 3050i natomiast to kolumny jaśniejsze, bardziej przestrzenne chodź mniej basowe.

Pamiętaj że masz kino i zakup subwoofera jest konieczny.

Piotr

 

Ok a które wypadną lepiej w kinie i stereo? Można wskazać które są lepsze? Z tego co czytałem to Heco lepiej się zgrywają z Yamaha w Q acoustics z Denonem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maykel napisał:

Ok a które wypadną lepiej w kinie i stereo? Można wskazać które są lepsze? Z tego co czytałem to Heco lepiej się zgrywają z Yamaha w Q acoustics z Denonem. 

nie mozna bo i jak?

Z Denonem moim zdaniem lepiej się łączą QA. Ale to moje zdanie i nawet kilka osób tu na forum ma inne zdanie.

Sub i tak musi być.

Ten od QA jest droższy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

Wracając do tematu udało mi się zakupić zestaw kolumn Q acoustics 3050i/3090ci/3010i które obecnie podłączone są do amplitunera kina Denon x1500h. I teraz mam pytanie czy jest sens zmieniać ampli na np. Denon avr 2700h lub Marantz sr5015 czy lepiej zostać przy obecnym bo poza większą funkcjonalnością dużej różnicy w jakości dźwięku nie odczuję a kupić wzmacniacz stereo i mieć osobne systemy? Przy drugiej opcji biorę pod uwagę Magnat mr780 lub Magnat ma700 nie wiem który będzie lepszy? Lub coś innego w budżecie do +-3000 co zgra się z Q acoustics.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maykel napisał:

Witam.

Wracając do tematu udało mi się zakupić zestaw kolumn Q acoustics 3050i/3090ci/3010i które obecnie podłączone są do amplitunera kina Denon x1500h. I teraz mam pytanie czy jest sens zmieniać ampli na np. Denon avr 2700h lub Marantz sr5015 czy lepiej zostać przy obecnym bo poza większą funkcjonalnością dużej różnicy w jakości dźwięku nie odczuję a kupić wzmacniacz stereo i mieć osobne systemy? Przy drugiej opcji biorę pod uwagę Magnat mr780 lub Magnat ma700 nie wiem który będzie lepszy? Lub coś innego w budżecie do +-3000 co zgra się z Q acoustics.

Gratuluje zakupu! 
co do zmiany to większa różnice usłyszysz kupując osobno wzmacniacz stereo niż zmianę na 2700, odczuwalna zmiana dopiero zaczyna się u denona z serii 3xxx gdzie idzie dodatkowo na przyszłość podłączyć końcówkę mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maykel napisał:

Witam.

Wracając do tematu udało mi się zakupić zestaw kolumn Q acoustics 3050i/3090ci/3010i które obecnie podłączone są do amplitunera kina Denon x1500h. I teraz mam pytanie czy jest sens zmieniać ampli na np. Denon avr 2700h lub Marantz sr5015 czy lepiej zostać przy obecnym bo poza większą funkcjonalnością dużej różnicy w jakości dźwięku nie odczuję a kupić wzmacniacz stereo i mieć osobne systemy? Przy drugiej opcji biorę pod uwagę Magnat mr780 lub Magnat ma700 nie wiem który będzie lepszy? Lub coś innego w budżecie do +-3000 co zgra się z Q acoustics.

Ciesze się że mogłem Ci wskazać drogę wyboru :)

Jesteś z nich zadowolony finalnie?

Pytanie dlaczego chcesz wymieniać, czy ze względu na funkcjonalność, chęć poprawy czy jaki jest powód?

W przypadku Denona X2700 będzie on grał lepiej głównie w kinie. W stereo będzie to podobna klasa.

W Przypadku Marantza SR5015 zmienisz sygnaturę dzwieku systemu. Marantz jest spokojniejszy, nie ma tak dociążonego dołu pasma. Jest łagodny w pełnym zakresie. Lepiej zagra w stereo ale za to czasem mniej dynamicznie w kinie.

Pojawiają się już pomału nowe Yamahy. Co prawda na razie seria top ale może wkrótce 6A będzie dostępny? Ewentualnie Onkyo 6100. W obu przypadkach dźwięk będzie jaśniejszy. Bardziej kinowy.

A co z subem? Jaki został wybrany?

QB12 do kompletu to na prawdę udany model ale nie jest tani.

Tu dochodzą REL HT 1003 / 1205 czy Magnat CS12

Pozostaje do Twojej dyspozycji

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już coś zmieniać w tym systemie to najlepszą opcją było by pójście w Marantza przez jego większą uniwersalność, bo w filmach będzie nieco mniej ekspresyjny niż Denon, ale w muzyce sobie poradzi lepiej, więc jeżeli rozważasz w drugiej opcji takie rozwiązanie jak Magnat MR780, czy MA700, to rozumiem, że ta muzyka również jest dla Ciebie dość istotna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ciesze się że mogłem Ci wskazać drogę wyboru :)

Jesteś z nich zadowolony finalnie?

Pytanie dlaczego chcesz wymieniać, czy ze względu na funkcjonalność, chęć poprawy czy jaki jest powód?

W przypadku Denona X2700 będzie on grał lepiej głównie w kinie. W stereo będzie to podobna klasa.

W Przypadku Marantza SR5015 zmienisz sygnaturę dzwieku systemu. Marantz jest spokojniejszy, nie ma tak dociążonego dołu pasma. Jest łagodny w pełnym zakresie. Lepiej zagra w stereo ale za to czasem mniej dynamicznie w kinie.

Pojawiają się już pomału nowe Yamahy. Co prawda na razie seria top ale może wkrótce 6A będzie dostępny? Ewentualnie Onkyo 6100. W obu przypadkach dźwięk będzie jaśniejszy. Bardziej kinowy.

A co z subem? Jaki został wybrany?

QB12 do kompletu to na prawdę udany model ale nie jest tani.

Tu dochodzą REL HT 1003 / 1205 czy Magnat CS12

Pozostaje do Twojej dyspozycji

Piotr

 

Co do suba narazie rozważam tańszą opcje taka jak Magnat Alpha rs12. Chyba że warto dołożyć do suba od kompletu Qb12?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Alpha rs12 to dobry kierunek i jeśli nie zależy Ci na jednym designie to nie ma sensu iść w QB12 i wybrać Magnata. 

Co do wymiany amplitunera to także jestem zdania, że warto lepiej wybrać porządny wzmacniacz stereo. Przyrost jakościowy będzie zdecydowanie większy. 

Magnat MR780, audiolab 6000a czy Atoll IN50 Signature bym koniecznie posłuchał w połączeniu z Q Acoustic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maykel napisał:

Miałem na myśli w większym stopniu wykorzystanie potencjału kolumn Q acoustics. W kinie przy obecnym Denonie jest ok ale nie wiem czy odczulbym znaczącą różnicę inwestując w wyższy model amplitunera. Czy lepiej byłoby zainwestować w wzmacniacz stereo i mieć osobne systemy? 

Jeśli chcesz do stereo to wyższy model amplitunera nie pomoże.

Tu pomysł rozdzielenia systemów jest na miejscu.

2 godziny temu, Maykel napisał:

Co do suba narazie rozważam tańszą opcje taka jak Magnat Alpha rs12. Chyba że warto dołożyć do suba od kompletu Qb12?

RS12 to super wyceniony sub. Nie będe ukrywał że QB12 to bardzo udany sub od QA. Ale jak wspomniałem wchodzisz już w nieco inny pułap cenowy. Z inną konkurencją.

RS12 to na prawdę dobra konstrukcja którą warto nabyć.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardziej skłaniam się ku decyzji aby mieć osobne systemy. Bo zdaje sobie sprawę że na amplitunerze kina nie uzyskam takiej jakości dźwięku jak na wzmacniaczu stereo. A biorąc pod uwagę obecne ceny ampli kina to napewno lepszy stosunek jakości do ceny uzyskam kupując dobry wzmacniacz niż wyższy model amplitunera. Czytałem opinie na temat połączenia kolumn Q acoustics 3050i z Magnatem mr780 i wydaje mi się że to będzie optymalny zestaw do stereo. Tylko mam pytanie czy Magnat mr780 jest lepszy od ma700 że względu na większą moc? Co do suba raczej postawie na Magnat Alpha rs12 bo wydaje mi się że w tej cenie nic lepszego nie dostanę. Mam podłączone również w zabudowie głośniki icp62 do systemu atmos. Wybrałem je z względu na cenę i obrotowe kopułki tweeter które można ustawić pod kątem 35stopni. Bardzo przydatne gdy nie mamy jak zainstalować w miejscu referencyjnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje.

1. Kupujesz amplituner z pre-out pozwalający podłączyć zewnętrzny wzmacniacz (z odpowiednim wejściem by mógł pracować jak końcówka mocy) do napędzenia przednich kanałów.

2. Zaopatrujesz się w BERESFORD TC-7220 MKIII którym przełączasz sobie źródło dla kolumn

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Masz dwie opcje.

1. Kupujesz amplituner z pre-out pozwalający podłączyć zewnętrzny wzmacniacz  do napędzenia przednich kanałów.

 

Z tym, że musiałby mieć również wzmacniacz, który może pracować w trybie końcówki mocy a zdaje się, że te wymienione powyżej nie mają takiej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy musi?

nie musi.

Jakie są opcję.

Faktycznie przepinanie kabli na bananach. znam osoby które tak to realizują i są z tym ok. Robią cyklicznie odsłuchy kina (tydzień) stereo (tydzien) i to się sprawdza.

Kolejna sprawa to wspomniany przełącznik.

Dalej amplituner z PRE OUT ale wzmacniacz nie musi mieć ominięcia PRE. Jest to mniej wygodne ale da się to ustawić i w takiej konfiguracji jest wiekszy wybor.

MR 780 to amplituner a MA 700 to wzmak. 780 jest nieco mocniejsza i pełniejsza w brzmieniu.

Ale oba są ok.

Dnia 1.07.2022 o 11:08, Butler napisał:

A w Audiolab 6000A Play co to jest wejście POWER na RCA?

Końcówka :)

https://www.audiolab.co.uk/wp-content/uploads/2020/07/Audiolab-6000A-Play-Manual-00729.pdf

Str 9

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...