Skocz do zawartości

DALI IO6 na co jeszcze lepszego można zmienić


Recommended Posts

Witam forumowiczów,

 Jestem posiadaczem słuchawek Dali IO6, po prawie 2 latach użytkowania szukam czegoś lepszego. W Dali IO6 brakuje mi  do pełni szczęścia kilku szczegółów. Po pierwsze bas, jest jakby zbyt słaby i miękki, po drugie pomimo iż rozmówca słyszy mnie doskonale, to wokół musi być cicho, jeśli cokolwiek robię to rozmówca słyszy to zbyt głośno, np. podczas mycia naczyń rozmowa jest wykluczona, mikrofon zbyt podbija dźwięki z otoczenia zamiast je wytłumiać. Po trzecie brak możliwości przełączania pomiędzy dwoma urządzeniami, czasem muszę iść wyłączyć np. w smartfonie bluetooth aby połączyć się z laptopem. Coś ciekawego możecie mi polecić na co sami już trafiliście?

Pozdrawiam

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat. Przesłuchałem sporo bezprzewodowych nauszników w tym przedziale cenowym i sam skończyłem z Dali IO-4. W kwestii basu - zbyt słaby absolutnie dla mnie nie jest. To nie jest efekciarskie granie z mocno podbitym dołem. Fakt, na mój gust też jest zdecydowanie zbyt miękko, chciałbym też większej kontroli, precyzji w dole pasma.

Co do kwestii związanych z mikrofonem - pod tym względem na pewno lepsze (jeśli nie najlepsze na rynku) będą Airpodsy Max. Może warto ich posłuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2022 o 23:23, lpomis napisał:

Ciężki temat. Przesłuchałem sporo bezprzewodowych nauszników w tym przedziale cenowym i sam skończyłem z Dali IO-4. W kwestii basu - zbyt słaby absolutnie dla mnie nie jest. To nie jest efekciarskie granie z mocno podbitym dołem. Fakt, na mój gust też jest zdecydowanie zbyt miękko, chciałbym też większej kontroli, precyzji w dole pasma.

Co do kwestii związanych z mikrofonem - pod tym względem na pewno lepsze (jeśli nie najlepsze na rynku) będą Airpodsy Max. Może warto ich posłuchać?

A słuchałeś może ATH SR50BT, DSR7BT ? Ja mam zamiar przejść z sr50bt właśnie na dsr7bt lub Dali io4 , ale nie mam pojęcia które wybrać? Szukam dźwięku neutralnego, z dobrą separacją, i szybkim nie dominującym basem gdyż przeważnie słucham technicznego death metalu oraz  black.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pitb82 napisał:

SR50BT

Słuchałem ich i przewodowego odpowiednika. Efekciarskie granie V-ką, mnie męczyło. Były też dla mnie niewygodne, mocno uciskały na uszy. Więcej niż 30 minut nie byłem w stanie wysiedzieć.

10 godzin temu, Pitb82 napisał:

DSR7BT

Nie znam. 

Jeśli chodzi o Dali to niestety nie widzę ich z taką muzyką. Raczej nie dadzą wystarczającej sepracji. Ich bas też nie należy do najszybszych. Niestety nie wiem co Ci doradzić z bezprzewodowych nauszników. 

Może @MobyDick ma jakiś pomysł? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zostałem wywołany do odpowiedzi, to coś napiszę :) . Moim zdaniem jeśli słuchawki mają służyć do gadania przez telefon, to musza mieć mikrofon na wysięgniku, bo eliminowanie dźwięków z otoczenia dzięki filtrom cyfrowym nigdy nie będzie doskonałe, a mikrofon daleko od ust skierowany gdziekolwiek będzie właśnie zbierał wszystko co dzieje się dookoła. Osobiście wolę rozmawiać trzymając telefon przy uchu :) . Zachowanie odbiorników bluetooth obsługujących równoczesne połączenie z dwoma urządzeniami bywa nieprzewidywalne i zależy w dużej mierze od tych urządzeń do nich podłączonych. Słuchawki do muzyki są z zasady dobre właśnie w tym do czego są przeznaczone. Do tego spróbowałbym słuchawki które już paru osobom polecałem, czyli planary przewodowe z doczepianym do nich DAC/Ampem USB o sporej mocy z możliwością pracy po bluetooth i dobrym DAC-iem na pokładzie, czyli Hifiman Deva Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...