Skocz do zawartości

Jaką wartość całego zestawu stanowią u Was kable?


Recommended Posts

47 minut temu, MariuszZ napisał:

3 kpl. IC = 450 (DIY) 

6 szt. zasilających = 900 (DIY) 

1 kpl. głośnikowych = 800

Listwa = 600

Razem 2750 pln

Główny system stereo ok. 17 000 pln

Udział przewodów z listwą 16 %

Jestem liderem 😂

😂 Tak wygrywasz bez apelacyjnie

Ale masz ich dużo wiec nie jest zle. Co to za IC i zasilające DIY pochwalisz się?

17 minut temu, sonique napisał:

Audiofilska nadwaga. Nie przejmuj się. Te procenty można łatwo zbić odpowiednią dietą: wymieniając poszczególne elementy na droższe przy pozostawieniu obecnego okablowania. Do 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mateolo2 napisał:

Ale masz ich dużo wiec nie jest zle. Co to za IC i zasilające DIY pochwalisz się?

Nie ma czym. Koszt przyzwoitych ekranowanych przewodów zasilających jest spory. Moje to zwykłe porządne przewody OFC w ekranie miedzianym, czasami podwójnym, wtyki niemarkowe ale porządne plus filtry ferrytowe. Koszt 150 pln za sztukę to minimum i nie da się taniej żeby wszystkie przewody były ekranowane. IC na posrebrzanym QED z podwójnym ekranem też zrobione po taniości. Głośnikowy, który mnie nie irytuje to posrebrzany OFC Chord Odyssey X ale chciałbym sprawdzić jeszcze QEDa Silver Spirala kiedyś (takie kaprycho) ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mateolo2 napisał:

Tak wygrywasz bez apelacyjnie

Nie wiem, czy mam sprawdzać faktury i paragony, ale liczycie tylko elektronikę, czy wszystkie pierdoły?

😉

Ja mam tylko jedno urządzenie  z wtórnego,  dobra dwa.

SP i IC kupowałem nówki,  ale z dobrym rabatem, zasilające 2szt ze sklepu z czego jeden z mega rabatem, dwa kolejne zasilające z wtórnego.

Nie wszystkie ceny pamiętam,  zatem liczyć poniesiony koszt, czy jak?

Aaaa, a bezpieczniki się liczą 😆😆😆😆

Słuchawkowy system też się liczy, słuchawki, dapy ....? 😁

A jeszcze jedno trzeba by zapytać @seba3002, a stolik sie liczy? 😂😂😂

Jak by liczyć wartość urządzeń w detalu to procent będzie mniejszy w okablowaniu, ale jak ceny zakupu z rabatem plus z wtórnego to nie jest mało 😁

Lepiej kończę udział w tym twoim badaniu i statystykach.

😆😆😆

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

Nie wiem, czy mam sprawdzać faktury i paragony, ale liczycie tylko elektronikę, czy wszystkie pierdoły?

😉

Ja mam tylko jedno urządzenie  z wtórnego,  dobra dwa.

SP i IC kupowałem nówki,  ale z dobrym rabatem, zasilające 2szt ze sklepu z czego jeden z mega rabatem, dwa kolejne zasilające z wtórnego.

Nie wszystkie ceny pamiętam,  zatem liczyć poniesiony koszt, czy jak?

Aaaa, a bezpieczniki się liczą 😆😆😆😆

Słuchawkowy system też się liczy, słuchawki, dapy ....? 😁

A jeszcze jedno trzeba by zapytać @seba3002, a stolik sie liczy? 😂😂😂

Jak by liczyć wartość urządzeń w detalu to procent będzie mniejszy w okablowaniu, ale jak ceny zakupu z rabatem plus z wtórnego to nie jest mało 😁

Lepiej kończę udział w tym twoim badaniu i statystykach.

😆😆😆

Tak jak Ci pisałem - nie w detalu. Tylko po prostu ile wyciągnąłeś kasy z kieszeni za swój zestaw stereo i ile z tej kasy to kable :) Prosta sprawa. Nadal nie podałeś liczby ;) Dawaj bracie, przynaj się w końcu. 

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

2 % wartość dwóch przewodów a ceny sprzętu nie detal tylko w jakich kupiłem . Liczę tylko 2 źródła ,wzmacniacz i fronty . Pzdr 

Ps @mateolo2 za bardzo pierdułami się Zajmujesz 

❤️❤️❤️

No a Panowie, hipotetyczna sytuacja. Ktoś sobie złożyć zestaw stereo z używanych podzespołów. Kupił sobie na olx wzmacniacz, daca, kolumny i źródło. Wydał na no to powiedzmy to 6-7 tysiecy. I teraz chce sobie kupić kable zasilający za 3 stówy, głośnikowy za 4 stówy, interkonekt za 3 stówy i cyfrowy za 2 stówy. Łącznie na kable wydał 1200 zł, a na resztę systemy te 6-7 koła. Powaliło tego gościa czy według Waszej opini przy takiej wartości sprzętu już takie pieniądze na kable maja sens?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mateolo2 napisał:

Tak jak Ci pisałem - nie w detalu. Tylko po prostu ile wyciągnąłeś kasy z kieszeni za swój zestaw stereo i ile z tej kasy to kable :) Prosta sprawa. Nadal nie podałeś liczby ;) Dawaj bracie, przynaj się w końcu. 

Ale to jakieś przesluchanie?

Czuje się jakbym popełnił jakieś przestępstwo 😁

Dobra, nie licząc tego co było w sprzęcie jak i w kablach, to na chwilę obecną to co posiadam w elektronice nie licząc poprawiaczy to coś ok 38000zl (tyle +/- wychodzi mi z rachunków/paragonów).

A w kablach jakieś 10600zl +/-

Czyli wartość okablowania stanowi  coś ok 28% wartości elektroniki,  dobrze liczę? 🙂

Może być? 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Ale to jakieś przesluchanie?

Czuje się jakbym popełnił jakieś przestępstwo 😁

Dobra, nie licząc tego co było w sprzęcie jak i w kablach, to na chwilę obecną to co posiadam w elektronice nie licząc poprawiaczy to coś ok 38000zl (tyle +/- wychodzi mi z rachunków/paragonów).

A w kablach jakieś 10600zl +/-

Czyli wartość okablowania stanowi  coś ok 28% wartości elektroniki,  dobrze liczę? 🙂

Może być? 

 

No to wygrywasz 👏💪 

Nie No, to rozeznanie nie służy żadnym przesłuchaniom. Po prostu chciałem zobaczyć i dowiedzieć się jaka cześć użytkowników Tego forum (a szanuje Was bardzo i zakładam, ze skoro tu jesteście to audio jest Waszą pasja) przykłada uwagę do przewodów i ile budżetu na to przeznacza. Uważam, ze to niezwykle interesujące zagadnienie. Nie chciałem zakładać kolejnego wątku typu „czy kable grają”, „ile wydajecie na kable” itd bo to zawsze tworzy gówno burzę i jest dennym pytaniem. A tak bez dzielenia się poglądami na ten temat po prostu można sobie zobrazować jaka cześć użytkowników tego forum uznaje przewody za ważniejsza, bądź mniej ważna część swojego systemu :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mateolo2 napisał:

A tak bez dzielenia się poglądami ....

8 minut temu, mateolo2 napisał:

czy kable grają”, „ile wydajecie na kable” itd bo to zawsze tworzy gówno burzę

@mateolo2

Poczekaj, poczekaj...

Ja zaczynam odliczać tik tak tik tak...

8 minut temu, mateolo2 napisał:

No to wygrywasz

A są jakieś nagrody ? 

😆😆😆

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mateolo2 napisał:

Ktoś sobie złożyć zestaw stereo z używanych podzespołów. Kupił sobie na olx wzmacniacz, daca, kolumny i źródło. Wydał na no to powiedzmy to 6-7 tysiecy. I teraz chce sobie kupić kable zasilający za 3 stówy, głośnikowy za 4 stówy, interkonekt za 3 stówy i cyfrowy za 2 stówy. Łącznie na kable wydał 1200 zł, a na resztę systemy te 6-7 koła. Powaliło tego gościa czy według Waszej opini przy takiej wartości sprzętu już takie pieniądze na kable maja sens?

Gość zachował się nieadekwatnie do sytuacji. Wartość elektroniki nie ma znaczenia, bo kabel zawsze ma do zrobienia to samo. I nawet najtańszy wywiązuje się z tego zadania znakomicie (chyba, że mu się wtyki urwą, co w najtańszych zdarza się nagminnie - z tego powodu lepiej jednak kupić trochę droższy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mateolo2 napisał:

No a Panowie, hipotetyczna sytuacja. Ktoś sobie złożyć zestaw stereo z używanych podzespołów. Kupił sobie na olx wzmacniacz, daca, kolumny i źródło. Wydał na no to powiedzmy to 6-7 tysiecy. I teraz chce sobie kupić kable zasilający za 3 stówy, głośnikowy za 4 stówy, interkonekt za 3 stówy i cyfrowy za 2 stówy. Łącznie na kable wydał 1200 zł, a na resztę systemy te 6-7 koła. Powaliło tego gościa czy według Waszej opini przy takiej wartości sprzętu już takie pieniądze na kable maja sens?

Ja używaną elektronikę plus kolumny kupiłem mniej więcej za tyle właśnie. Liczę oczywiście jedną parę kolumn. Interkonekty mam gratisowe, bo dostałem je do któregoś z kupowanych wzmacniaczy, a kable głośnikowe kupiłem troszkę droższe niż marketowe bo Pan z Lubelskiego melomana przekonywał mnie, że dodadzą mi powietrza 😏. Także ja na same kabelki wydałem raptem 450 zł. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułowe pytanie brzmi "Jaką wartość całego zestawu stanowią u Was kable? "

Wartość znaczy nie ile ktoś zapłacił , bo niektórzy kupowali stare klocki i  nowe kable - w tym wypadku wartośc przewodów w całym systemie będzie wysoko procentowa  :), a niektórzy , jak np ja kupowali nowe przewody, ale w promocyjnej cenie.

Wartość ,oznacza  ile byłoby to warte gdybyśmy chcieli to na dzisiaj sprzedać. Bo wszystko jest warte tyle , ile ktoś jest nam w stanie za to zapłacić.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło 14% licząc wszystko tzn. kable głośnikowe, interkonekty cyfrowe, analogowe, listwę i kable zasilające. 9% bez listwy i kabli zasilających. Zauważcie, że gdybym zamiast oddzielnego wzmacniacza, źródła i zewnętrznego DAC-a miał wypasiony system all-in-one o podobnej wartości, to odpadłyby interkonekty i zszedłbym do 7.5% z zasilaniem i do 4% bez (same kable głośnikowe). Wszystko kupowałem nowe - liczę wg. cen zakupu.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, terracan1929 napisał:

Wartość ,oznacza  ile byłoby to warte gdybyśmy chcieli to na dzisiaj sprzedać. Bo wszystko jest warte tyle , ile ktoś jest nam w stanie za to zapłacić.

Wtedy to porównanie nie ma sensu. Zarysujesz obudowę kolumn albo ukręcisz gałkę we wzmacniaczu i nagle wartość procentową okablowania wzrasta ci z 10 do 20%.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...