Skocz do zawartości

Jaką wartość całego zestawu stanowią u Was kable?


Recommended Posts

3 minuty temu, Kraft napisał:

Niemożliwe. Liczymy tylko to, co jest aktualnie włączone w system. Nie wszystko, co mamy w szufladach.

Bogusław chyba pisał, że tymi kablami ogarnia akustykę pomieszczenia, więc może faktycznie ma ich dużo i z technicznego punktu widzenia wszystkie są częścią systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2022 o 17:57, mateolo2 napisał:

Ile procent wartości całego Waszego zestawu stanowi okablowanie (czy to przewody glosnikowe, interkonekty czy zasilające).

Mówi się, że kable powinny być warte 20-30% całego systemu. Więcej nie, bo w takim wypadku większe korzyści przyniesie wymiana w samym systemie. 

Z drugiej strony, jeżeli ktoś gra na kablach wartych 10% też może być dobrze, w myśl starej zasady "jakość kosztuje, ale sama cena nie gra".

ps. u mnie to będzie coś pod 25-30%.

Edytowano przez Melo-man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Melo-man napisał:

Mówi się, że kable powinny być warte 20-30% całego systemu. Więcej nie, bo w takim wypadku większe korzyści przyniesie wymiana w samym systemie. 

Z drugiej strony, jeżeli ktoś gra na kablach wartych 10% też może być dobrze, w myśl starej zasady "jakość kosztuje, ale sama cena nie gra".

ps. u mnie to będzie coś pod 25-30%.

O fajna opinia. Ja dotąd spotkałem się z tą samą teorią tylko mówiącą o tym, że kable to powinno być 10%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy czy wliczamy tylko polaczenia miedzy elementami i zasilanie, czy tez także takie super-mega-giga totalne hiper kable jak kupiony przeze mnie ostatnio audiofilski 8P8C.
W pierwszym przypadku u mnie to : 4,035 %, w drugim juz 4,077 %! 
 

Dnia 19.04.2022 o 14:49, mateolo2 napisał:

O fajna opinia. Ja dotąd spotkałem się z tą samą teorią tylko mówiącą o tym, że kable to powinno być 10%

 

Dnia 19.04.2022 o 14:49, mateolo2 napisał:

O fajna opinia. Ja dotąd spotkałem się z tą samą teorią tylko mówiącą o tym, że kable to powinno być 10%

A ja spotkałem się z teoria, ze napiwek to powinno być 30% ceny zamówienia. Oczywiście głoszoną przez kelnerów. Bo oni tam na co dzień to za darmo zasuwają :). Właściciel knajpy nie ma takiego zysku, ale każdy takie teorie układa żeby na tym zbić kokosy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koszt okablowanie głośników: Fronty 20m = 600zł; Center 10m = 210zł, Surround + Atmos 60m = 900zł; RCA do subów = 450zł Suma to 2160zł

Koszt sprzętu elektorniki: Amplituner 5000zł, końcówka mocy 3500zł; fronty 4200zł; center 2000zł; Atmosy 4280zł; surroundy 6800zł ;suby 8620zł Suma to 34400zł

Koszt okabowania to 6,3% sprzętu

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Też nie liczyłem akustyki, chyba chodzilo stosunek cen kabli do elektroniki.

Hm, no to bez akustyki okablowanie stanowi jakies 35%. W sumie procenty wyszly takie wysokie bo mam koncowke mocy za grosze i mam tani kombajn streamer/dac. Obie rzeczy kiedys do wymiany. Kolumny tez sie marza lepsze 😜. Jak policze sobie to przydaloby sie 40 tysiecy na te zakupy 😁. To takie mission imposible. Trzeba sie cieszyc tym co sie ma, przynajmniej procent kabli do setu jest duzy 🤣🤣🤣

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

To co Ty tam masz

Prosze zadna tajemnica:

Sprzet to: BMN berges 3 (chyba tez do wymiany), Preamp WBA Blazebird custom, koncowka rotel rb 1070 (pierwszy do wymiany), cd pioneer 30ae od mudy, streamer/dac heos link 2 (drugi do wymiany), listwa lector edison 230, switch cisco+ zasilacz liniowy nostromo. 

Kable: zasilajace: Yarbo 1100 na furutech 28/38 rod, furutech alpha3 na goldzie, furutech 762 28/38 rod, furutech ag314 28/38 gold, neotech katowe wtyki rod. 

Glosnikowe wireword mini eclipse 8

Kable IC PAD museause i genesis

Kabel coaxial audioquest carbon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal75 napisał:

A jak ten  preamp się sprawuje ? Coś w klasie D Mógłbyś do niego zapiąć

Preamp kilka tygodni temu mial upgradr i gra zaj.... lepiej, nie do konca wierzylem w lepsze granie ale gra duuuzo lepiej. Bylem kiedys na spotkaniu u kumpla z moim blazebirdem i rotelem. Byl koles z koncowka NORD w klasie D 

https://www.nordacoustics.co.uk/

Mi sie nie podobalo to polaczenie z moim preampem, za szybko, za malo muzykalnie, jakos tak nie moja bajka, choc kolega z klubu WBA sluchal i mu pasowalo. 

Co kto lubi. 

Jak bedziesz w okolicy to wpadnij posluchac, dotarles do Bydgoszczy to do Gniezna tylko godzina dalej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...