Skocz do zawartości

Mało basu Kef R5


TheIronBlow

Recommended Posts

31 minut temu, lysyrafal napisał:

To może jego brat SV-227 i wyjdzie ciut taniej. Jemu pary oraz basu i również nie brakuje.

Właśnie 237 MK2 mam za niecałe 7.5 k taniej niż roksan k3 tylko czy się nada do Kef r5 ma w sumie wszystko co potrzebne. Tylko szkoda że wypożyczyć nie mogę a moich kolumn nie mają 😩

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheIronBlow napisał:

Właśnie teraz gra bass za spokojnie brak mu pomruku

Tak z innej beczki.

Mam 3 płyty jednego wykonawcy wydane jedna po drugiej. Zauważyłem ze kazda z plyt jest nagrana "inaczej" na jednej jest ok jesli chodzi o niskie pomruki, druga lekko przeciazona a inna delikatnie niedoważona jesli chodzi o właśnie pomruki basu.

W samochodzie pozwalam sobie na korekcje w wiekszym stopniu niz w domu i za chole....ę nie mogę sie zdecydować pod którą płytę dopasować "sound" ,a "męczę" je ostatnio w kółko ;)

Wiele zależy od nagrania, jesli tylko system audio dobrze różnicuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent SV237 MK gra bardziej przysadzistym basem i ma jeszcze jedną zaletę czyli lampy w torze audio, które możesz z czasem wymienić i dopasować brzmienie pod własne preferencje. Mocy temu wzmacniaczowi na pewno nie zabraknie ale dynamiczniejszy będzie mimo wszystko Roksan K3. 
Odnośnie góry to na standardowych chińskich lampach jest ona mało rozdzielcza. Jeśli chciałbyś uzyskać taki poziom jak na K3 to polecam poszukać lampy Philips JAN ( niebieskie), będzie żyleta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Q21 napisał:

Vincent SV237 MK gra bardziej przysadzistym basem i ma jeszcze jedną zaletę czyli lampy w torze audio, które możesz z czasem wymienić i dopasować brzmienie pod własne preferencje. Mocy temu wzmacniaczowi na pewno nie zabraknie ale dynamiczniejszy będzie mimo wszystko Roksan K3. 
Odnośnie góry to na standardowych chińskich lampach jest ona mało rozdzielcza. Jeśli chciałbyś uzyskać taki poziom jak na K3 to polecam poszukać lampy Philips JAN ( niebieskie), będzie żyleta :)

Obecnie góry jest za dużo a brak wypełnienia na basie. Może komuś innemu podoba się taki dźwięk ale ja chcę górę utemperować troszkę jednak a dołożyć dołu. Jednak Cxa gra jasno z krótkim basem co dla mnie nie w pełni satysfakcjonujące, no gdyby była gałka regulacji barwy to pewnie nie było by tematu a tak to granie nie dla mnie😩 Już lepiej było na Marantz jakiś starszy kilkuletni ale z regulacją barwy i gdy słuchało się tak jak 99 procent czasu czyli do godziny 9 na wzmaku można było gałka kontroli tonów dołożyć dołu i juz brzmiało to przyzwoicie😃 Czy mogę rozumieć iż Vincent jest dobrym kompanem do R5 pod warunkiem że ktoś akceptuje brzmienie. Dodam iż słuchałem Vincenta ale 500 z aurora i źle nie było wcale całkiem przyjemne granie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheIronBlow napisał:

Obecnie góry jest za dużo a brak wypełnienia na basie. Może komuś innemu podoba się taki dźwięk ale ja chcę górę utemperować troszkę jednak a dołożyć dołu. Jednak Cxa gra jasno z krótkim basem co dla mnie nie w pełni satysfakcjonujące, no gdyby była gałka regulacji barwy to pewnie nie było by tematu a tak to granie nie dla mnie😩 Już lepiej było na Marantz jakiś starszy kilkuletni ale z regulacją barwy i gdy słuchało się tak jak 99 procent czasu czyli do godziny 9 na wzmaku można było gałka kontroli tonów dołożyć dołu i juz brzmiało to przyzwoicie😃 Czy mogę rozumieć iż Vincent jest dobrym kompanem do R5 pod warunkiem że ktoś akceptuje brzmienie. Dodam iż słuchałem Vincenta ale 500 z aurora i źle nie było wcale całkiem przyjemne granie

W takim przypadku może być bardzo dobry efekt. Vincent SV500 to dopiero wstęp i nie ma co porównywać do modelu SV237, który jest zdecydowanie lepszym wzmacniaczem pod każdym względem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Q21 napisał:

W takim przypadku może być bardzo dobry efekt. Vincent SV500 to dopiero wstęp i nie ma co porównywać do modelu SV237, który jest zdecydowanie lepszym wzmacniaczem pod każdym względem. 

Czyli mogę rozumieć że poprawa i zamierzony efekt zostanie uzyskany przy Vincencie 237🤔 Wiem że ma wyjście optyczne które jest niezbędne u mnie w systemie i regulacje tonów. A co jeśli chodzi o użycie Vincenta 237 w zestawie kina domowego czy posiada pre out żeby służył w stereo do napędzenia frontów 🤔 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TheIronBlow napisał:

Czyli mogę rozumieć że poprawa i zamierzony efekt zostanie uzyskany przy Vincencie 237🤔 Wiem że ma wyjście optyczne które jest niezbędne u mnie w systemie i regulacje tonów. A co jeśli chodzi o użycie Vincenta 237 w zestawie kina domowego czy posiada pre out żeby służył w stereo do napędzenia frontów 🤔 

Niestety tutaj będzie problem, ponieważ Vincent posiada jedynie możliwość pracy jako przedwzmacniacz. Nie posiada wejście Pre IN. Możesz zastosować coś takiego jak Beresford TC-7220

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2022 o 20:15, TheIronBlow napisał:

Moze koledzy z branży coś mogą doradzić w tej sprawie 🤔 coś grającego dobrym mocnym tłustym basem nie takim krótkim jak w Cxa, muzyka house klubowa czasem hity z radia i tv

Dociążony bas, brzmienie ocieplone, ale detale dalej są wyraźne, czysto, gładko odtwarzane, choć też nie jest to granie w stronę jak maksymalnej rozdzielczości, że najdrobniejszy szmer słychać, może dać Tobie połączenie Kefów z końcówką NuPrima STA-9 i z dedykowanym przedwzmacniaczem/DAC DAC-9 lub DAC-9SE (na nowszej kości AK4493EQ, w stosunku do poprzednika jest lekka poprawa w budowaniu przestrzeni), które to praktycznie w każdym połączeniu nadają masy niskim tonom. Jeżeli chcesz przetestować u Siebie zestaw z R5 to zapraszam na PW i sam zobaczysz czy to jest to czego szukasz. Okablowanie zostawiłbym na sam koniec, do dopieszczenia grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2022 o 06:42, S4Home napisał:

@TheIronBlow minął miesiąc. 6 stron. Realnie zdążyłeś coś już przetestować?

Piotr

Tak znalazłem sklep gdzie mieli R5 i parę klocków. Przetestowany roksan k3 (brak regulacji tonów i efekt podobny jak przy Cxa) Arcam sa 30 to już fajnie mruczalo. Szkoda że nie mieli Vincenta 237 Mk bo chętnie bym go sprawdził. Na chwilę obecną to Arcam sa30 jest moim faworytem ale cena mocno w górę poszła ostatnio i odstrasza. Więc narazie  Arcam sa 30( poczekam az cena spadnie )i może znajdę gdzieś Vincenta 237 Mk do posłuchania choć ciężko w okolicy. Chyba że ktoś zna te klocki i może coś więcej powiedzieć o różnicach w brzmieniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lysyrafal napisał:

Jest za dużo zmiennych, aby Ci ktoś powiedział, jak to będzie grało w Twoich warunkach akustycznych. Vincent da na pewno więcej basu, zaś Arcam będzie go lepiej kontrolować.

W porównaniu Arcama 30 a Cxa 81 to Arcam wygrywa i to bez zrobionego Diraca więcej basu łagodniejsza góra grało zdecydowanie lepiej Vincenta 500 słuchałem ale z autorami 700 i też było przyjemnie. Arcam około 10 tys zaś Vincent 237 mk w granicach 7200 mogę wyrwać tylko że nie ma możliwości odsłuchu tego klocka i jest dylemat. Albo są 30 i wiem jak będzie grało albo taniej ale Vincent  w ciemno 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TheIronBlow napisał:

Vincenta 500 słuchałem ale z autorami 700 i też było przyjemnie. 

Jeśli można w kwestii metodologicznej. Nie da się porównać brzmienia dwóch wzmacniaczy, jeśli słuchało się ich na różnych kolumnach i do tego w różnych pomieszczeniach. Tak naprawdę słuchałeś Auror i salonowego pokoiku, a nie Vincenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się tak męczyć, nie prościej zmienić kolumny i poprawić akustykę?

Mały OT. Wczoraj rozmawiałem z kolegą na temat doboru wkładki gramofonowej. W którą stronę pójść, inna wkładka, czy może zmienić przedwzmacniacz gramofonowy? I wiesz co? Stanęło na tym, że będę musiał posłuchać kilku wkładek i wybrać się do znajomego tegoż kolegi. Myślę że to jedyny sensowny sposób. Bo mam już 3 wkładki... Analogicznie bardzo uproszczając wkładka odpowiada za brzmienie jak kolumny, preamp gramofonowy jak wzmacniacz. Oczywiście jest jeszcze więcej elementów mających wpływ na dźwięk, ale to jak pisałem w dużym uproszczeniu. Przy czym wkładka wynosi najwięcej.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...