Skocz do zawartości

Teac tn-300


Recommended Posts

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Krzysiek , Ty się nie śmiej. Wiesz , że u mnie słuchaliśmy w przeciw fazie. Poważnie. Sprawdziłem to na drugi dzień. :) 

@Chilli przecież u Tomka to standard, wystarczy przypomnieć początek zlotu w Łodzi, nie wiem tylko czy coś pozmieniał wtedy w rme, czy ten pierwszy kabel optyczny  był skopany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

przecież u Tomka to standard,

Czepiamy się drobiazgów ? Tak ? Ale kurna fakt , że mam pecha , Piotrek / @nowy78 / jak przyjechał posłuchać Alteców też były zamienione kable i grało w przeciw fazie . Wynika to z prostego faktu , że jak rozkręcałem Alteci to źle kolorami przykręciłem terminale w jednej kolumnie. Nie chce mi się tego poprawić i jak zmieniam na szybko kable , to zapominam o tym drobnym szczególe / wiek / :) Na zlocie pierwsze utwory szły z włączonym automatycznym loudnessem w RME. A i faktycznie , coaxialny Furutech się skopał , jak ja nie cierpię tej firmy :) Dlatego odsłuch u mnie to swoisty test , trzeba zachować wysoką czujność :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

 Ale kurna fakt , że mam pecha , Piotrek / @nowy78 / jak przyjechał posłuchać Alteców też były zamienione kable i grało w przeciw fazie . Wynika to z prostego faktu , że jak rozkręcałem Alteci to źle kolorami przykręciłem terminale w jednej kolumnie. Nie chce mi się tego poprawić i jak zmieniam na szybko kable , to zapominam o tym drobnym szczególe

Tomek4446 - lekka sugestia: z tyłu tej kolumny przy zaciskach głośnikowych naklej sobie paski kolorowej taśmy (np. izolacyjnej) w prawidłowych kolorach i będziesz miał spokój.

Ja tak robię np. przy kablach które mają słabo widoczne oznaczenia (XLR oraz RCA prawy  i lewy, albo przy głośnikowych) oraz przy złączach w niektórych wzmacniaczach, amplitunerach, preampach....albo źródłach. A także do oznaczenia kierunkowości kabli.
Sprawdza się to u mnie od wielu lat i eliminuje pomyłki, a jak się człek śpieszy i ma dużo do przełączania to sam już wiesz jak czasami się może zdarzyć 🙂
Więcej białej i czerwonej oraz zielonej i czarnej taśmy izolacyjnej wychodzi mi na audio (kable i sprzęt) niż na prace elektryczno-samochodowe...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RoRo napisał:

lekka sugestia: z tyłu tej kolumny przy zaciskach głośnikowych naklej sobie paski kolorowej taśmy (np. izolacyjnej) w prawidłowych kolorach i będziesz miał spokój

Dzięki , tak uczynię. U mnie też taśma izolacyjna idzie jak woda. Używam do zaznaczania punktów przy pomiarach REW lub DL , pozycjonowania kolumn. Nie przypominam sobie bym coś nią izolował elektrycznego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie zakupiłem,  chociaż jestem coraz bardziej przekonany do tego Pro-Ject debut carbon evo a to ze względu na aspekt ekonomiczny. Lepsza wkładka, kable w zestawie, niby lepsze wykonanie i cena w porównaniu do tego TeacTn-3B nie wielka różnica bo 300 zł. 

Z używanych mały wybór i ceny też wysokie w porównaniu do nowych a zawsze może się trafić jakiś zonk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania (standardowa, montowana na start) igła około 300 godzin grania. Igły z Wamatu podobnie. Bardzo dobrze wypada m.in Tonar oraz Jico. Ilość godzin jest zależna od szlifu.

Najwyżej sonicznie stawianie są igły od Jico.

Gramofon wybierz taki z możliwością wymiany Headshela, z regulacją antyskatingu oraz nacisku. VTA nie jest konieczne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gogiel napisał:

Mam możliwość kupienia rocznego Pro-Ject debut carbon evo  z wkładką VM540ML, tylko zastanawia mnie żywotność takiej igły, czy już ma kres swojego grania czy jeszcze trochę płyt "przeora" 

To zależy ile godzin faktycznie pograła ta wkładka i jak była traktowana :) Generalnie ta Audio Technica daje radę. Fajna wkładka za nieduże pieniądze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, gogiel napisał:

Gdzieś wyczytałem że te igły jeżeli jest wszystko ok ustawione to mają żywotność do 1000 to nie za wiele. 

zupełnie nie wiem o co Wam chodzi z tą igłą , przecież jest dostępna i wymienna :) 

https://allegro.pl/oferta/audio-technica-replacement-stylus-microline-vmn40m-12045507049?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=Cj0KCQjw37iTBhCWARIsACBt1IxS3ab9tRoRZTs3gdVaNB1GUi26MRKw9HuSg9bE2qB2PZ3RcaSftHoaAmN_EALw_wcB

Zresztą kupowanie gramofonu dla wkładki , igły ..... ale fakt , widziałem już dziwniejsze rzeczy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 10.05.2022 o 06:57, gogiel napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. 

Decyzaj zapadła, Pro - Ject został kupiony. 

Jednak wstrzymałem się z zakupem bo wpadł mi jeszcze taki gramofon. 

https://www.olx.pl/d/oferta/c-e-c-bd-3200-vintage-CID99-IDP6jXv.html

Czy jest wart pierwszy raz słyszę o takiej firmie i nie ma opini o nim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...