Skocz do zawartości

Teac tn-300


Recommended Posts

12 minut temu, gogiel napisał:

Ten kabel co wyżej podałeś to jakiś dobry, czy zamówić lepszej jakości? 

Oooo ! Klient bogatszy ! :)

No to możesz zaszaleć i nabyć ten

https://www.audiofan24.pl/p527,sc-onyx-2025-mk2-kabel-instrumentalny-wysokiej-klasy-2-zyly-w-ekranach-kolor-niebieski-320-0102.html

Dźwiękowo oba kable nie do odróżnienia . Tutaj głównie chodzi o jak najniższą pojemność kabelka.

Do tego możesz zastosować wtyki :

https://muzyczny.pl/148561_Amphenol-ACPRRED-wtyk-RCA-na-kabel-czerwony.html

https://muzyczny.pl/122736_Amphenol-ACPRBLK-wtyk-RCA-na-kabel-czarny.html

lub lekkie wtyki typu :

https://blackdotaudio.eu/wtyk-rca-cinch-kacsa-rp-201g-9---zlocony-24k---na-kabel-9mm,74,10631.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gogiel napisał:

Kable wtyki zamówione, w środę będą, klapa wypolerowana trochę było zataczania kółek.

No i elegancko :) Jak da radę to postaraj się nie przekraczać 1 metra długości kabla. Ogólnie im krótszy tym lepiej.

Jaki kabel zamówiłeś ?

Jak wrócę z pracy podeślę jakieś zdjęcia jak to u mnie w środku drapaka wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gogiel tak jak obiecałem , w załączniku zdjęcia .

- opcja pierwsza kable wlutowane w oryginalną płytkę ale rozdzielona masa gramofonu od mas sygnałowych.

- opcja druga , pominięcie płytki i kable ramienia połączone bezpośrednio z kablem IC . Masy j.w.

Olej estetykę , to ma być po prostu trwałe. Zwróć uwagę na zablokowanie kabla IC przy wyjściu z plinty. Jak nie da się oryginalną blaszką to musisz pokombinować . Zwykle oryginalny kabel jest cieńszy i trzeba poszerzyć np. pilnikiem wycięcie w dolnej płycie.

20211206_203715.jpg

20211206_213600.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

No i elegancko :) Jak da radę to postaraj się nie przekraczać 1 metra długości kabla. Ogólnie im krótszy tym lepiej.

Jaki kabel zamówiłeś ?

Zamówiłem ten droższy 😁 1m, bo właśnie czytałem że to max. 

Ja zamówiłem 1 m kabla podwójnego. A u Ciebie na zdjęciu widzę dwa podwójne kable?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, gogiel napisał:

Ja zamówiłem 1 m kabla podwójnego. A u Ciebie na zdjęciu widzę dwa podwójne kable?

Eeee , chyba zapomniałem Ci o czymś napisać :) 

Zacznijmy od początku :) Masz dwa kanały lewy i prawy. każdy z tych kanałów ma dwa piny do podłączenia. Żyłę sygnałową i masę sygnałową. Ile to będzie razem kabelków ? :) 

A teraz spójrz na zdjęcie ile ma zamówiony przez Ciebie kabelek ? :) 

Sorry , nie mogłem się powstrzymać :) 

Aby zrobić metr kabla IC musisz kupić 2 metry Sommera. Ten kabel ma dwie żyły i ekran. to bardzo ułatwia sprawę . Odizolowujesz dłuższy odcinek ok. 7 cm każdego z dwóch kabli . Ekrany skręcasz razem / ekran z dwóch żył jednego kabla i dwóch żył drugiego kabla/ i dolutowujesz do punktu masy w płytce gramofonu / czarne kabelki/ pozostałe cztery kabelki do odpowiednich kabelków ramienia odpowiadających za masy sygnałowe i żyły gorące. Z drugiej strony robisz to samo dolutowując wtyki RCA i do skręconych ekranów po założeniu koszulki termokurczliwej / lub po prostu taśmy izolacyjnej/ dolutowujesz widełki miedziane ze sklepu elektrycznego. Możesz też do skręconych ekranów dolutować zwykły kabelek jednożyłowy , linkę i do niego widełki. Kabel uziemienia powinien być dłuższy , będziesz miał wygodniej przy podłączaniu.

 

sommer.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gogiel napisał:

Jeszcze czeka mnie wymiana igły albo wkładki. Ale sam już nie wiem w który kierunek uderzyć. 

https://www.tophifi.pl/gramofony/akcesoria-gramofonowe/audio-technica-at-vm95e.html

1 godzinę temu, gogiel napisał:

Nic kompletnie zero

Słuchaj Tomka a dobrze na tym wyjdziesz :) 

Muszę to powiedzieć ! A nie mówiłem ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gogiel napisał:

A ta wkładka będzie lepiej grać od tej co mam?

Wkładki nie grają lepiej lub gorzej. Grają inaczej. Ten fakt sprawia , że zabawa zaczyna się robić drogawa , bo żaden Salon nie wypożycza wkładek na testy i kupujemy w ciemno. Cena nie jest tu w pełni wyznacznikiem tego co nam się spodoba . Np. mam Goldringa 2100 za 1200 zł , a wolę dźwięk tej podlinkowanej AT 95 za dwie stówy.

AT zagra po prostu zupełnie inaczej niż Shure , pozwoli Ci to na uzyskanie jakiejś bazy do pójścia do przodu , zorientowania się co Ci w dźwięku z drapaka przeszkadza ,a co nie. 

Jak masz wolne środki to oczywiście możesz kupić 

https://www.tophifi.pl/gramofony/akcesoria-gramofonowe/audio-technica-at-vm95sh.html?gclid=Cj0KCQjw1ZeUBhDyARIsAOzAqQI5St1CEhVJUjWzTKyML-WXq-4jigyy4_OeSXEls2lJVONYIQOj58YaAtuIEALw_wcB

Ale uprzedzam ,szlif shibata jest wymagający co do jakości płyt tak ich stanu technicznego jak i realizacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Wkładki nie grają lepiej lub gorzej.

No tutaj to wdałbym się w polemikę z Tobą Tomek ;) Moim zdaniem grają lepiej lub gorzej. Oczywiście grają też, tak jak piszesz, inaczej. Zresztą generalnie tak jest z całym sprzętem audio. Przykładem najbardziej jaskrawym są chyba kolumny głośnikowe - są te lepsze/gorsze i te prezentujące różne szkoły grania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

No tutaj to wdałbym się w polemikę z Tobą Tomek

Grzesiek , moja filozofia jest taka , zaczynamy od dołu ,by piąć się do góry. :)

Aby poznać różnice między wkładkami zaczynam od podstawowej i to ona stanowi punkt odniesienia. Jak zacznę kupować jak leci patrząc tylko na cenę ,to sprawa robi się jak dla mnie za bardzo " loteryjna".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...