Skocz do zawartości

Wzmacniacz do akg k702


Recommended Posts

Nie chce inwestować za dużo w ich wzmocnienie bo mało ich używam do słuchania muzyki. Jednak podpięte pod integre PC grają płasko, cicho i mało wyraźnie. Zastanawiam się tez nad dragonfly cobalt żeby mieć także urządzenie mobilne. Tylko czy napędzi je w zbliżonym stopniu do zen daca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zdziwiły by Cię moje wybory :) .

Do słuchawek które masz kupiłbym jako źródło dźwięku i DAC do komputera lub telefonu DAP w postaci Shanling-a M2x. Może warto by do niego słuchawki rzerobić na możliwość podłączania kabla symetrycznego. https://www.ceneo.pl/Odtwarzacze_mp3_i_mp4;szukaj-shanling+m2x

Do głośniejszego grania wzmacniacz Douk Audio U3 który można wprawdzie zasilać z USB 5V dość wydajnych, lecz lepiej wyposażyć go w zasilacz przynajmniej 9 lub kilkanaście wolt minimum 1A. Do tego od razu warto do tych słuchawek zmienić w nim opampa na któregoś z muzesów, bo z tym który jest w nim standardowo dźwięk będzie zbyt płaski i ze zbyt jaskrawą górą pasma. https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html

Gdyby wyjść poza K702 za ciekawe uważam firmowe zestawienie słuchawek planarnych z dedykowanym do nich DAC/Ampem R2R działającym poprzez USB i bluetooth montowanym na samych słuchawkach Hifiman Deva Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2022 o 20:54, MASX napisał:

To co byś zaproponował w kwocie około 1k z małym hakiem? Zobaczę jeszcze co sklep zaproponuje. Ale po tylu awariach to nie mam ochoty na powrót do zen dac’a.

Do AKG  polecam sprawdzenie wzmacniacza FiiO K5 PRO ESS, brzmienie neutralne, odtwarzane bardzo czysto, niskie tony są odpowiednio kontrolowane, dosyć uniwersalny sprzęt, który sprawdza się z wieloma sluchawkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest właśnie sprzęt do tego typu słuchawek. A ten podany przeze mnie DAP posiada DAC AKM o możliwości wyboru sporej ilości filtrów cyfrowych, pozwalających dopasować jego brzmienie. Ponadto moze być używany jako DAC/USB z dwukierunkowym bluetooth i w miarę jak na DAP dość mocny wzmacniacz słuchawkowy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rms.pl napisał:

FiiO K5 PRO ESS, brzmienie neutralne, odtwarzane bardzo czysto, niskie tony są odpowiednio kontrolowane, dosyć uniwersalny sprzęt, który sprawdza się z wieloma sluchawkami.

Sorry, ale Wasza propozycja jest delikatnie mówiąc bardzo kiepska. Neutralne i bardzo czyste w brzmieniu (wręcz lekko analityczne) są już AKG. Ten Fiio wykastruje te słuchawki z resztek muzykalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...