Skocz do zawartości

DAC USB do 2tys. zł


libra

Recommended Posts

5 minut temu, libra napisał:

Myślę o zmianie obecnego daca (Topping e30) na dużo lepszy aby maksymalnie wyciągnąć z transportu USB.

Lepszy to pojęcie względne. Lepsze parametry techniczne? Mniej zniekształceń, szumu? 

Czego brakuje w E30? Funkcjonalności? Pilot nie leży? 

Z regulacją głośności coś nie tak? 

Z dźwiękiem coś nie halo na wyjściu systemu audio? 

Może doprecyzuj bo pojawi się tysiąc propozycji i będzie dylemat 😉

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E30 to fajny budżetowy DAC i często lepszy niż, niektóre dwa razu droższe ale ma swoje ograniczenia - dźwięk nie jest tak przejrzysty jak bym oczekiwał, brakuje precyzji na dole a przede wszystkim brakuje mi przestrzeni. Tu niestety E30 sporo zawęża. Uprzedzę od razu posty o wymianie zasilania bo to ślepa uliczka, pchanie tzw. liniowych zasilaczy za ponad tysiaka nic tu nie daje. Jeśli jest zmiana to naprawdę marginalna, nie słyszę różnicy na E30 pomiędzy dobrą "cichą" impulsówką a drogim liniowym zasilaczem na super cichych stabilizatorach...

Jest wiele starszych bardzo fajnych DAC-ców, które można obecnie kupić za ułamek ich dawnej ceny ale w tamtych czasach chipy USB nie były jeszcze tak rozwinięte bo i muzyka via USB nie była wówczas popularna a i wykładnią jakośći cyfrowej było wówczas gniazdo BNC :)

Reasumując, DAC nie może być "ciemny" bo to już tnie przestrzeń, chodzi o to co maksymalnie dobrego w USB można wyciągnąć w sumie nie wielkim budżecie?

Edytowano przez libra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomaz75 napisał:

Ja miałam Nostromo,z tym że bez dedykowanego zasilacza,i wybrałem Topping E30, Nostromo grał w moim odczuciu sucho,tak,technicznie, dźwięk z Topping bardziej analogowo,mi odpowiada.

Nostromo Wolf 2, gra neutralnie, nie podbarwia, nie dodaje. Widocznie Twój system gra technicznie i sucho. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...