Skocz do zawartości

Usher S-520 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

9 godzin temu, lpomis napisał:

Chciałbym troszeczkę więcej życia w górnych rejestrach i mniej miękkości na basie. Mikro i makrodynamika też nieco kulała.

Prosiłbym o zwrócenie uwagi w jakiej kubaturze pomieszczenia grały Ushery. 27 m2 to dla nich stanowczo za dużo. Miałem je w 13m2 i tam dopiero pokazują co potrafią. 502 jest przykładem , że można słuchać muzyki w dobrej prezentacji za niewielkie pieniądze i tyle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Prosiłbym o zwrócenie uwagi w jakiej kubaturze pomieszczenia grały Ushery. 27 m2 to dla nich stanowczo za dużo. Miałem je w 13m2 i tam dopiero pokazują co potrafią.

Teoretycznie tak powinno być. Ciekawe, że Jarek pisał tu coś niemal przeciwnego - Ushery podobały mu się w salonie 25m2, a ich brzmienie w mniejszym pokoju odbierał już jako mętne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafał S napisał:

Ciekawe, że Jarek pisał tu coś niemal przeciwnego - Ushery podobały mu się w salonie 25m2, a ich brzmienie w mniejszym pokoju odbierał już jako mętne.

Doprecyzujmy, że w małych pokojach Ushery stały o mnie bardzo blisko tylnej ściany. To mógł być główny czynnik wpływający na utratę przez nie doskonałego balansu. Może @tomek4446 miał je bardziej odsunięte?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że te monitory mogą znacznie inaczej u nas zagrać, zbyt dużo różnic w elektronice, akustyce, nie zdziwi bym się jak by u kogoś waliły basem zbyt mocno bo akustyka go podbije, fajną rzeczą jest to że Ushery widzę nawet w większych pokojach 17-18m2  bo grają sporym dźwiękiem, chciał bym kiedyś usłyszeć bezpośrednie porównanie s520 do sporo droższych menuetow 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 @Arko55 - no właśnie, przecież @Kraft ma też Menuety (co prawda starszą wersję, ale podejrzewam niewiele się różnią od moich) i na bank zestawił te dwie pary monitorków ze sobą. Ja nie wyobrażam sobie pisać żadnych porównań na ten temat. Musiałbym mieć Ushery u siebie, we własnej akustyce, osłuchać je z muzyką, którą znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

Ktoś tu zapomina, że ja też mam Menuety. 

 

7 godzin temu, lpomis napisał:

(co prawda starszą wersję, ale podejrzewam niewiele się różnią od moich

 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

O kuźwa, rzeczywiście

O kuźwa , wszyscy mają Menuety ? To jakoś obowiązkowe jest ? Kurde muszę jeszcze raz przeczytać regulamin Forum :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lpomis napisał:

@Kraft ma też Menuety (co prawda starszą wersję, ale podejrzewam niewiele się różnią od moich) 

Przecież starsze grają lepiej (patrz Hally Berry w "Moonfall" - mając 55 lat gra młodą matkę!).

8 godzin temu, Arko55 napisał:

A z największych różnic opisał byś obie pary kolumn?

W ustawieniu na biurku i odsłuchu w bliskim polu bezapelacyjnie wygrywają Menuety. Są lepsze we wszystkim. 

W 25-metrowym salonie i ustawieniu daleko od ścian szanse się wyrównują. Menuety brylują świetną górą i rewelacyjną mikrodynamiką/szybkością. Ushery nadrabiają poważniejszym dołem i ogólnym zrównoważeniem pasma. W takim ustawieniu wybrałbym raczej S-520. Za lepszy kompromis. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2022 o 22:42, Kraft napisał:

Myślę raczej o ograniczeniu aktywności.

Niby dlaczego? Chyba nie z powodu tych wpisów na temat twojego Marantza? 

Równie dobrze ja też musiałbym się przejmować wpisami o Edkach 😁

Zwykła zazdrość przemawia przez tych ludzi, i tyle 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

W ustawieniu na biurku i odsłuchu w bliskim polu bezapelacyjnie wygrywają Menuety. Są lepsze we wszystkim. 

W 25-metrowym salonie i ustawieniu daleko od ścian szanse się wyrównują. Menuety brylują świetną górą i rewelacyjną mikrodynamiką/szybkością. Ushery nadrabiają poważniejszym dołem i ogólnym zrównoważeniem pasma. W takim ustawieniu wybrałbym raczej S-520. Za lepszy kompromis. 

Nie znam tych Usherów, nie zamierzam ich krytykować, ale zastanawiam się, na kogo one są obliczone. Z tego, co piszecie, jak na małe i niedrogie monitory są dość kapryśne (wymóg znacznego odsunięcia od ścian). Czyli potrzebują standów. Pytanie: czy domyślny nabywca takich monitorków faktycznie postawi je na standach i odsunie o przynajmniej pół metra? Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Obstawiam, że osoba, której na tyle zależy na dźwięku, żeby zadbać o ustawienie, finalnie sięgnie też po droższy i lepszy produkt. Po tym, co tu przeczytałem, zamiast Usherów i standów wolałbym kupić JMR Lucia i postawić je na szafce. :) A jeśli standy, to już, powiedzmy, Heco.

Mam wrażenie, że to oferta dla specyficznego audiofila, którego kręci sam fakt, że one potrafią zagrać powyżej swojej niewysokiej ceny. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafał S napisał:

Z tego, co piszecie, jak na małe i niedrogie monitory są dość kapryśne (wymóg znacznego odsunięcia od ścian).

Bez przesady. Po prostu odpowiednio ustawione grają wybitnie, a ustawione byle jak "zaledwie" przyzwoicie. Kapryśnymi bym ich nie nazwał. 

15 minut temu, Rafał S napisał:

Mam wrażenie, że to oferta dla specyficznego audiofila

Czy kogoś, kto chce posłuchać muzyki w dobrej jakości, ma trochę oleju w głowie i nie chce wydawać masy pieniędzy możemy nazwać "specyficznym"? Może tak:)

18 minut temu, Rafał S napisał:

Obstawiam, że osoba, której na tyle zależy na dźwięku, żeby zadbać o ustawienie, finalnie sięgnie też po droższy i lepszy produkt.

Pewnie gdyby S-520 kosztowały 5 000 zł, to można by powiedzieć, że są bardziej adekwatnie pozycjonowane na rynku. Czy jednak nam jako klientom na pewno na tym zależy?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kraft napisał:

Pewnie gdyby S-520 kosztowały 5 000 zł, to można by powiedzieć, że są bardziej adekwatnie pozycjonowane na rynku. Czy jednak nam jako klientom na pewno na tym zależy?;)

Jestem bardzo ciekaw ewentualnego porównania z JMR Lucia, które nie kosztują 5 tys. zł. i nie wymagają dokupienia standów. :)Jarek, masz Lucie? A jeśli nie Ty, to może Wojtek @lpomis ?

A Ciebie chciałbym zapytać, czy Ushery przebiły Heco (które zresztą też nie kosztują 5 tys.)? Postawiłbyś je zamiast Heco w salonie, gdybyś jeszcze żadnych nie kupił i dopiero teraz miał dokonać wyboru? Jeśli tak, to faktycznie uwierzę, że są wybitne. Jeśli nie, to pozostanę przy swoich wątpliwościach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał S napisał:

A Ciebie chciałbym zapytać, czy Ushery przebiły Heco (które zresztą też nie kosztują 5 tys.)? Postawiłbyś je zamiast Heco w salonie, gdybyś jeszcze żadnych nie kupił i dopiero teraz miał dokonać wyboru? 

W salonie zostanę z Heco. Gdybym jednak na nie wcześniej nie trafił, to możliwe, że skończyłoby się na Usherach. Revolution 3 przewyższają S-520 realizmem płynącym z dynamiki/szybkości (to również uwielbiam w Menuetach). Ushery są za to lepsze w dziedzinie stereofonii. Co do zejścia basu, to wcale nie jestem przekonany, że większe Heco schodzą niżej (jednak tak się złożyło, że bezpośredniego porównania nie zrobiłem). Obie konstrukcje (w salonie) spełniają moje wymagania. Dają dobrze zbalansowany zestaw zalet i, co ważne, nie zaliczają żadnych wtop.

Nie mam już gdzie tych Usherów postawić, a mimo to walczę z sobą, by ich nie kupić;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rafał S napisał:

Jestem bardzo ciekaw ewentualnego porównania z JMR Lucia, które nie kosztują 5 tys. zł. i nie wymagają dokupienia standów. :)Jarek, masz Lucie? A jeśli nie Ty, to może Wojtek @lpomis ?

A Ciebie chciałbym zapytać, czy Ushery przebiły Heco (które zresztą też nie kosztują 5 tys.)? Postawiłbyś je zamiast Heco w salonie, gdybyś jeszcze żadnych nie kupił i dopiero teraz miał dokonać wyboru? Jeśli tak, to faktycznie uwierzę, że są wybitne. Jeśli nie, to pozostanę przy swoich wątpliwościach. :)

Wybitne to są ATC SCM 7😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafał S napisał:

Jestem bardzo ciekaw ewentualnego porównania z JMR Lucia, które nie kosztują 5 tys. zł. i nie wymagają dokupienia standów. :)Jarek, masz Lucie? A jeśli nie Ty, to może Wojtek

Już teraz mogę powiedzieć, że to dwa totalnie różne pomysły na granie. Zupełnie inne światy. Szczerze? Nie wiem czy te monitory mają jakiekolwiek cechy wspólne jeśli chodzi o sposób prezentacji dźwięku. Które lepsze, które gorsze? Kwestia gustu. Jak już wspominałem wyżej - ciężko coś więcej napisać gdy nie słyszy się kolumn w swojej akustyce, z doskonale sobie znaną muzyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...