Skocz do zawartości

Głośniki sufitowe czy tradycyjne ?


Krolp

Recommended Posts

Witam, wszystkich serdecznie ,chciałbym zasięgnąć opinii o głośnikach sufitowych ( rozważam głośniki Monior Audio)  w systemie 5.1 albo zwykłe  dwa głośniki stojące  Stereo.  Czy ktoś ma takie głośniki zamontowane w suficie jak to gra ? Boje się najbardziej  ,że przy takiej mocy głośników będzie kłopot z sufitem podwieszanym, który będzie dzwonił  ,drgał podczas głośnego słuchania muzyki a nawet pękał w miejscu łączenia rigipsów . Bardzo proszę o pomoc w wybraniu co będzie lepsze w użytkowaniu i będzie miało lepszy  dźwięk ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byś zrealizował ten dźwięk 5.1 głośnikami w suficie? Wszystkimi? Lubisz granie jak w marketowych toaletach? Do plumkania w tle muzyczki fajna sprawa, ale nie do kina czy normalnego pożądnego słuchania muzyki. Dolby, DTS, Auro 3D jasno opisują jak i gdzie należy rozmieścić kolumny. Głośniki wysokościowe/sufitowe to dopełnienie systemu wielokanałowego (Atmos w Dolby, DTS-X w DTS), a nie podstawowy tor jego działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Butler napisał:

A jak byś zrealizował ten dźwięk 5.1 głośnikami w suficie? Wszystkimi? Lubisz granie jak w marketowych toaletach? Do plumkania w tle muzyczki fajna sprawa, ale nie do kina czy normalnego pożądnego słuchania muzyki. Dolby, DTS, Auro 3D jasno opisują jak i gdzie należy rozmieścić kolumny. Głośniki wysokościowe/sufitowe to dopełnienie systemu wielokanałowego (Atmos w Dolby, DTS-X w DTS), a nie podstawowy tor jego działania.

Dzięki za odpowiedź, czyli odradzasz  taki sposób nagłośnienia ? Myślałem o trzech głośnikach z przodu oraz dwóch z tyłu tylko kanapa ma stać przy samej ścianie czyli te głośniki były by nad kanapą. Miałby tam też znajdować się subwoofer zamontowany w suficie . Ale  zastanawiam się czy efekt będzie wart wydanych pieniędzy czy lepiej za ta kwotę kupić  porządne głośniki stereo + subwoofer i czy to nie zagra lepiej .  Głównie zależy mi na słuchaniu głośniej muzyki a nie na efektach przy oglądaniu muzyki .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybij sobie z głowy nagłośnienie sufitowe, chyba że chcesz wstawić je sobie do łazienki czy kuchni lub jako Atmos co wspomniałem wcześniej. Poza tym to są rozwiązania typowo industrialne. Kup dwie kolumny stereo, ewentualnie do tego sub (nie kinowy) jak Ci mało niskich tonów i nie kombinuj bo tylko sobie pokój zdemolujesz. Lepiej skup się na akustyce pomieszczenia jak już myślisz o demolce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krolp napisał:

Witam, wszystkich serdecznie ,chciałbym zasięgnąć opinii o głośnikach sufitowych ( rozważam głośniki Monior Audio)  w systemie 5.1 albo zwykłe  dwa głośniki stojące  Stereo.  Czy ktoś ma takie głośniki zamontowane w suficie jak to gra ? Boje się najbardziej  ,że przy takiej mocy głośników będzie kłopot z sufitem podwieszanym, który będzie dzwonił  ,drgał podczas głośnego słuchania muzyki a nawet pękał w miejscu łączenia rigipsów . Bardzo proszę o pomoc w wybraniu co będzie lepsze w użytkowaniu i będzie miało lepszy  dźwięk ?

Monitor Audio. System 5.1 w suficie? Dobrze rozumiem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Krolp napisał:

A co masz na myśli o akustyce  pomieszczenia , o co dokładnie chodzi ? 

Zadbaj o odbicia i materiały które wykorzystasz w tym pokoju. Generalnie unikaj twardych wykończeń typu kamień, marmur, beton, szkło itp. Nie powinno też być pusto... Regał z książkami, duży zestaw wypoczynkowy, może jakieś pufy, pluszaki itp. Muzyka w pomieszczeniu w którym pojawia się echo nie należy do przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, STELVIO napisał:

Monitor Audio. System 5.1 w suficie? Dobrze rozumiem? 

Tak rozważałem  takie rozwiązanie , coś wiesz wiecej na temat takiego nagłośnienia?  

4 minuty temu, Butler napisał:

Zadbaj o odbicia i materiały które wykorzystasz w tym pokoju. Generalnie unikaj twardych wykończeń typu kamień, marmur, beton, szkło itp. Nie powinno też być pusto... Regał z książkami, duży zestaw wypoczynkowy, może jakieś pufy, pluszaki itp. Muzyka w pomieszczeniu w którym pojawia się echo nie należy do przyjemności.

Nigdy bym o tym nie pomyślał , niestety w salonie będzie tylko duży wypoczynek i nie za dużo innych mebelków  i niestety dużo szła :(  ( duże okna tarasowe 4,5 x 2,7  ) , więc  będzie lipa z  tymi  odbiciami . A są jakieś głośniki ( wzmacniacz) które radzą sobie z takimi pomieszczeniami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kombinuj bardziej tak ja Butler pisze. Dobre stereo z ewentualnym subem (co ja uważam że fajnie jak jest w stereo) i masz problem rozwiązany. Akustyka to już co innego. Ale z tym to walczy pewnie 75% audiofili. Mam kupę znajomych, a co jeden z drugim ma inne preferencje. Czego ja np bym nie przęłknął. Ale oni ze swojego systenu wyciągają mega frajdy. Więc od czegoś trzeba zacząć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki sufitowe można zastosować do Atmos'a ale nie ma najmniejszego sensu budować cały system w oparciu o ten typ. 

Jeśli zależałoby Ci na minimalizmie to polecałbym zwrócić uwagę na głośniki typu on wall, które nie zajmują dużo miejsca, a zapewnią zdecydowanie wyższą jakość dźwięku.  Masz w czym wybierać Monitor Audio, Focal, System Audio, Dali i inne. Wszystko zależy od Twoich preferencji i zakładanego budżetu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...