Skocz do zawartości

Centralny do kina domowego


dissectional

Recommended Posts

Jeśli oczekiwałbyś jaśniejszego brzmienia to Klipsch byłby dobrą opcją ale koniecznie spójrz na serię Reference Premier RP500c lub RP-404C 

Polk Audio s35 to także bardzo dobry kierunek. Brzmienie będzie pełniejsze i przede wszystkim sekcja dialogowa będzie bardziej naturalna, dociążona. W tym kierunku miałbyś jeszcze Fyne Audio F500c ale jest to wyższa kategoria cenowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2022 o 13:42, dissectional napisał:

Klipsch R-34C 

Na litość NIE!

Klipsch Tak, Ale 404, 450. Te modele. Ten z serii Revolution piszczy.

Dnia 19.04.2022 o 15:15, dissectional napisał:

Słyszałem o tym modelu. Polecany generalnie. A ten POLK? 

Zdecydowanie ten

https://www.olx.pl/d/oferta/klipsch-rp-404c-kolumna-centralna-CID99-IDOIUIV.html#6779a52c71

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2022 o 13:42, dissectional napisał:

Cześć. Chce kupić głośnik centralny do takiego zestawu: ampli Onkyo 636, fronty Jamo d570. Fronty nie stoją przy TV a są rozstawione bardzo szeroko. Szukam coś do 1600 zł . Zainteresowały mnie takie głośniki: 

Klipsch R-34C 

Polk s35.

Co możecie podpowiedzieć?

 

 

Czyli to jaki system? 3.0?  Dwa fronty i centralny. Zaczynasz coś budować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się z pytaniem:

Denon 750 + Taga 607(biała). Treści odtwarzane z wbudowanych aplikacji LG C1 oraz Apple TV. Dialogi dla mnie wydają się (ciężkie, przytłumione) chciałbym uzyskać brzmienie bardziej wyraziste chyba kryje się ono pod słowem jaśniejsze jeżeli się nie mylę. Druga sprawa to z obecnego centralnego osoba która posiada aparaty słuchowe ma problem z zrozumieniem dialogów, a już najbardziej produkcji polskich. Dla niej tez chciałbym poprawić komfort odsłuchu i tu właśnie przyszła mi na myśl wymiana centralnego. Jest możliwość aby wymiana centralnego w budżecie 1000-1800 przyniosła poprawę? 

Głośnik w miejscu obecnego, kolor musi pozostać biały.

7A0E654D-0952-42D7-892D-E04CF6A45BBF.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz P. 

Z tymi dialagami polskiej produkcji tak czy siak będzie ciężko. W większości są po prostu nie najlepsze. I z tą przestrzenią w szafce również może być ciężko. Ale... A nóż po zmianie coś na ucho się zmieni. Ten central od Tagi to słabiutki jest. Sam miałem od serii 606 chyba. Jak zmieniłem na heco music style center 2 to było czuć różnicę. Ale du.. Nie urywało. Dopiero z serii Celan Revolution to jest super. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, STELVIO napisał:

Czyli to jaki system? 3.0?  Dwa fronty i centralny. Zaczynasz coś budować? 

Nie. KD mam od dawna surround to Mission m71. Centralny jaki miałem do tej pory to B&W CC6 S2. Ale dzieciaki wcisnęły mi kopułkę w nim i lipa.

Dlatego potrzeba wymiany głośnika centralnego. Kupiłem POLK es35, dzisiaj pierwszy dzień słuchania. Póki co szału nie robi, ale za 1300 zł też dramatu nie ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

To podaj wymiary jakie wejdą w tą szafkę.

wys 270, szer 700, gł 370mm wiec coś mniejszego delikatnie

2 godziny temu, STELVIO napisał:

@Łukasz P. 

Z tymi dialagami polskiej produkcji tak czy siak będzie ciężko. W większości są po prostu nie najlepsze. I z tą przestrzenią w szafce również może być ciężko. Ale... A nóż po zmianie coś na ucho się zmieni. Ten central od Tagi to słabiutki jest. Sam miałem od serii 606 chyba. Jak zmieniłem na heco music style center 2 to było czuć różnicę. Ale du.. Nie urywało. Dopiero z serii Celan Revolution to jest super. 

Dzięki za info, może mi się uda przynieść Polk s35e to będę wiedział coś więcej. Oczywiście jestem otwarty na wszystkie propozycje.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dissectional napisał:

Ponadto żonie się podoba a to połowa sukcesu 😃 Dziękuję za informację. 

Przyznaj że to już cały sukces :P

14 godzin temu, Łukasz P. napisał:

Przyłącze się z pytaniem:

Denon 750 + Taga 607(biała). Treści odtwarzane z wbudowanych aplikacji LG C1 oraz Apple TV. Dialogi dla mnie wydają się (ciężkie, przytłumione) chciałbym uzyskać brzmienie bardziej wyraziste chyba kryje się ono pod słowem jaśniejsze jeżeli się nie mylę. Druga sprawa to z obecnego centralnego osoba która posiada aparaty słuchowe ma problem z zrozumieniem dialogów, a już najbardziej produkcji polskich. Dla niej tez chciałbym poprawić komfort odsłuchu i tu właśnie przyszła mi na myśl wymiana centralnego. Jest możliwość aby wymiana centralnego w budżecie 1000-1800 przyniosła poprawę? 

Głośnik w miejscu obecnego, kolor musi pozostać biały.

7A0E654D-0952-42D7-892D-E04CF6A45BBF.jpeg

Polskie filmy takie są Bawiłeś się manualnymi ustawieniami centralnego?

12 godzin temu, dissectional napisał:

Kupiłem POLK es35, dzisiaj pierwszy dzień słuchania. Póki co szału nie robi, ale za 1300 zł też dramatu nie ma.

A no właśnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bliższym poznaniu Polk es35 okazuje się być całkiem ciekawą propozycją. Dialogi są czyste, nawet siedząc z boku słychać wyraźnie sekcje mówione. Dźwięk jak na tak małe głośniki schodzi całkiem nisko, góra nie kłuje. W moim przypadku głośnik zawieszony jest na ścianie pod tv i prezentuje się sympatycznie. Jak na głośnik za 1300 zł z powodzeniem mogę polecić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2022 o 07:50, S4Home napisał:

Polskie filmy takie są Bawiłeś się manualnymi ustawieniami centralnego?

@Łukasz P. dokładnie jak pisze @S4Home "pobaw" się ustawieniami. Dodam nie tylko centralnego. Zerknij tutaj. Moim zdaniem w porównaniu np. do Onkyo - które miałem wcześniej, Marantz po korekcji Audyssey potrafi sprawić wrażenie "koca", pewnie nie zawsze, ale u mnie właśnie tak było, jak wyłączyłem mu część "poprawiaczy" to uzyskałem satysfakcjonujący rezultat. Jeszcze na skróty też może się przydać. Ogólnie wachlarz korekty ustawień jest dosyć duży, a najtrudniejsza w tym wszystkim jest cierpliwość, jedna zmiana czytaj zmiana jednego parametru i dobre odsłuchanie np. cały film lub nawet kilka filmów. Zmiana "5 minut" słuchania i kolejna zmiana może nie przynieść zamierzonego efektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...